Zobacz temat - [214] dziwna przypadłość z nawiewem ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214] dziwna przypadłość z nawiewem ?

sew87 - Pią Gru 17, 2010 09:41
Temat postu: [214] dziwna przypadłość z nawiewem ?
Witam ostatnio moja luba powiedziala mi ze gdy jest włączony nawiew ciepły na górną opcje( czyli nawiew górny) to wszędzie leci ciepłe powietrze a z okolic schowka zimne , nie wiem co jest grane bo tak to ciepło a w nogi jej ciut zimno .

dzięki z góry

leszczu - Pią Gru 17, 2010 10:44

Pewnie plastikowo mechanizm który odpowiada za przestawienie gdzie ma wiać się pochrzanił.
sew87 - Pią Gru 17, 2010 10:51

aha takie cos no dobra ,ale jak sie do tego dostac i naprawic? moze jakies wskazowki ?
leszczu - Pią Gru 17, 2010 11:01

Aby się do tego dostać musisz niestety demontować całą środkową konsolę.

[ Dodano: Pią Gru 17, 2010 11:01 ]

sew87 - Pią Gru 17, 2010 11:01

ok a jakis schemacik czy cos jak ja zdemontowac zeby nic nie uszkodzić?
leszczu - Pią Gru 17, 2010 11:03

:wink:
sew87 - Pią Gru 17, 2010 11:09

omg czyli czeka mnie niezla zabawa widze ,a tu takie mrozy nie do zabawy
bociannielot - Pią Gru 17, 2010 11:18

sew87, jeśli Cię to pocieszy w innych autach bywa gorzej, u mnie w volvo np tak to pomyśleli (czy raczej nie pomyśleli wcale :!: ), że musiałbyś zdemontować calutki pulpit :wink: .
sew87 - Pią Gru 17, 2010 11:31

nie ma to jak kogos podniesc na duchu :) dzieki
Deezer - Pią Gru 17, 2010 16:27

Może to głupie, ale sprawdziłeś czy lewy suwak po pokrętłami nawiewów nie jest przypadkiem usawiony w pozycji zimnego nawiewu?
Kiedy jest on w pozycji z narysowanym kierowcą i niebieską strzałką, zawsze z górnych nawiewów wieje zime powietrze, również kiedy dmuchawa jest wyłączona (w przypadku włączonego ogrzewania jest ono chłodniejsze).
Jest tam kierowane powietrze bezpośrednio z wlotów powietrza
Jeśli mam rację, przestaw go w pozycję z dużą białą kropką

sew87 - Pią Gru 17, 2010 17:48

wlasnie ze jest ustawiony na kropce i na obiegu wewnetrznym i oczywiscie cieply nawiew
FSEbola - Sob Gru 18, 2010 11:29
Temat postu: sew87
@sew87
na obiegu wewnętrznym ..?? i szyby Ci nie paruja..??

o ile nie masz walnietego mechanizmu nawiewu to przypadek o którym mowi Deezer odpowiada Twojej sytuacji

sew87 - Sob Gru 18, 2010 11:33

nie nawet nie bo ta wajha co odpowiada za obiegi nie chce mi sie zatrzymac na obiegu zewnetrznym wiesz i tez to bede musial sprawdzic dlaczego

ok doszlem pzrelaczylem na obieg zewnetrzny suwak na kropeczke i dalej zimno wieje ze schowka ...

CjRudi - Nie Gru 19, 2010 14:56

u mnie jest podobny problem, to znaczy chodzi o ten mechanizm regulacji temperatury nawiewu na twarz:

wieje zimnym z kratek skierowanych na twarz pomimo ustawienia kierowcy z kropką, gdy wybieram ciepły nawiew na szybę... żeby mi nie wiało lodowatym powietrzem z kratek na twarz, muszę je zamykać pokrętłami przy każdej kratce. Miał ktoś taki problem? bo tu mi się wydaje że ewidentnie nie domyka jakiejś klapki ten suwak na lewo od regulacji obiegu...

a jak by się tak zastanowić, to na nogi też wieje zimne przez większość czasu :(

sew87 - Pon Gru 20, 2010 14:40

ok juz doszlem skad wieje zimne powietrze calkiem przypadkiem ze wieje z filtru kabinowego, jak wymienialem w lecie to kupielm go bez obudowy tego plastiku,wtedy to bylo nieodczuwalne bo i tak zimny nadmuch chodzil lub klima, ale zrobilem male zabudowanie i gra gitara nie wieje :)