Zobacz temat - [R416] Wlew oleju do skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wlew oleju do skrzyni biegów

adamszuniewicz - Czw Gru 23, 2010 14:13
Temat postu: [R416] Wlew oleju do skrzyni biegów
witam
Panowie, ciężko wchodzą mi biegi w aucie, zastanawiam się czy nie jest to spowodowane wyciekiem oleju ze skrzyni( nie wiem jak dużo go jest, mechanik w wakacje stwierdził że gdzieś mi ucieka olej). Do tego wciskając sprzęgło czuję coś jak w rowerze naciskając na pedała gdy łożysko traci kulki, takie trykanie- może to mieć jakieś powiązanie z tymi biegami?? Aha no i pytanie do tematu postu- czy wlotem do oleju jest otwór pod filtrem powietrza??Zamykany takim czarnym kapslem??
Mam olej przekładniowy- chyba dextron ATF ( z narysowaną automatyczną skrzynią biegów) Taki brunatny kolor, czy mogę go wlać do mojej skrzyni??

colin1983 - Czw Gru 23, 2010 14:38

adamszuniewicz napisał/a:
Mam olej przekładniowy- chyba dextron ATF ( z narysowaną automatyczną skrzynią biegów) Taki brunatny kolor, czy mogę go wlać do mojej skrzyni??
olej do skrzynia ma mieć parametry 75W80 nie ma znaczenia jakiej firmy
adamszuniewicz napisał/a:
Panowie, ciężko wchodzą mi biegi w aucie, zastanawiam się czy nie jest to spowodowane wyciekiem oleju ze skrzyni( nie wiem jak dużo go jest, mechanik w wakacje stwierdził że gdzieś mi ucieka olej)
nie ucieka Ci przypadkiem na połączeniu skrzyni i silnika
adamszuniewicz napisał/a:
Do tego wciskając sprzęgło czuję coś jak w rowerze naciskając na pedała gdy łożysko traci kulki, takie trykanie- może to mieć jakieś powiązanie z tymi biegami??
możliwe że jest mało oleju
adamszuniewicz - Pią Gru 24, 2010 08:38

Super dziękuję, tylko teraz czy ten wlew co się pytałem, czy to jest to???
yogi2006 - Pią Gru 24, 2010 08:59

Witam
Sam wymieniałem olej w skrzyni i wszystko jest już na stronie roverki.pl
Ja nie wlewałem przed odpowietrznik skrzyni (ten plastikowy grzybek). Skoro jest śruba przez którą trzeba lać to tak robiłem.

opis co i jak przy wymianie (ADI zrobił ładne zdjęcia) KLIKNIJ TU

co do oleju jaki powinien być KLIKNIJ TU

adamszuniewicz - Nie Gru 26, 2010 19:20

Dziękuję za pomoc, jutro doleję przez odpowietrznik. Ale przy wolnej chwili skorzystam ze zdjęć i wymienię cały olej, tak jak należy:D Pozdrawiam