Zobacz temat - [R75] Kraksa - prośba o wycenę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kraksa - prośba o wycenę

se7en86 - Pią Gru 24, 2010 08:56
Temat postu: [R75] Kraksa - prośba o wycenę
Witam. Mam do Was małą prośbę. We wtorek na rondzie dostałem w prawą stronę :( :( :(

Uszkodzone są przednie i tylne drzwi pasażera oraz delikatnie próg oraz słupek ( bardzo mało wgięte - około 1-2 cm ). Drzwi całkowicie do wymiany.

Czy jest ktoś może w stanie ocenić mi tą szkodę ?? We wtorek mam rzeczoznawcę i chciałbym mniej więcej wiedzieć jak z nim gadać.

Oczywiście ceny elementów nowe ( o ile takie są ). Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Brt - Pią Gru 24, 2010 09:46

ceny części nowych mozesz uzyskać u Tomiego z tomateam :ok:
sash997 - Pią Gru 24, 2010 14:23

a ja moge powiedzieć że troche to bedzie kasy... ja za przedni zderzak 2 chłodnice,wentylator dostałem szkode całkowitą:)
apples - Nie Gru 26, 2010 13:55

se7en86, http://www.rimmerbros.co....over-75--m-1616 i promocje http://www.rimmerbros.co....07--outlet-true Szukaj również na ebayhttp://www.ebay.co.uk/ . Ceny nowych mogą wyjść podobnie jak używanych w Polsce.

Posprawdzaj czy nie strzeliły napinacze w pasach bezpieczeństwa.

se7en86 - Wto Gru 28, 2010 18:00

Dzięki na wszystkie informacje. Dzisiaj miałem rzeczoznawcę. Do końca tygodnia mają dać mi znać. Zobaczymy co powiedzą. Części mam już zamówione, zaraz jadę na narty :) I jak wrócę zakładam drzwi :) Całe szczęście mam w kolorze, więc będzie bez malowania. Pozdrawiam
Boncky - Wto Gru 28, 2010 19:14

i chyba ten sam był u mnie bo mówił mi o r75 która dostała tak jak Twoja, ja dostałem szkodę całkowitą ale nie na Rovera a forda Ka ;]
se7en86 - Sro Sty 05, 2011 23:20

Dostałem odpowiedź od ubezpieczyciela:

Mając na uwadze zakres uszkodzeń tego pojazdu oraz fakt, że przywrócenie go do stanu sprzed wypadku, pociąga za sobą nadmierne koszty i wydatki, uprzejmie informujemy, że jego naprawa jest nie uzasadniona.
O wysokości ustalonego odszkodowania za szkodę całkowitą zostanę poinformowany następnym listem.

Co o tym myślicie ? Dobrze się dzieje czy będzie kiepsko ?? Na co mogę liczyć ??

Boncky - Czw Sty 06, 2011 09:20

se7en86 napisał/a:
Dostałem odpowiedź od ubezpieczyciela:

Mając na uwadze zakres uszkodzeń tego pojazdu oraz fakt, że przywrócenie go do stanu sprzed wypadku, pociąga za sobą nadmierne koszty i wydatki, uprzejmie informujemy, że jego naprawa jest nie uzasadniona.
O wysokości ustalonego odszkodowania za szkodę całkowitą zostanę poinformowany następnym listem.

Co o tym myślicie ? Dobrze się dzieje czy będzie kiepsko ?? Na co mogę liczyć ??



raczej dobrze, nie interesuje ich co zrobisz z autem, dostaniesz różnice pomiędzy wartością takiego auta sprawnego a twojego rozwalonego, wrzuca go na neta na prywatną stronę, ktoś zalicytuje a różnica twoja, im mniej za niego dadzą tym więcej dla Ciebie, teraz czekaj na wysokość odszkodowania, powinno być dobrze... jak nie będzie możesz się odwoływać

apples - Czw Sty 06, 2011 20:11

se7en86 napisał/a:
Co o tym myślicie ? Dobrze się dzieje czy będzie kiepsko Na co mogę liczyć
Naprawisz to co zepsute i zostanie jeszcze na przyjemności, o ile dokładnie zostało opisane przez rzeczoznawce. :wink:
adrianek1982 - Pią Sty 07, 2011 23:51

Powinno zostac kilka tys. w kieszeni za taka szkode!!!
se7en86 - Czw Sty 13, 2011 22:30

No to dostałem list z wyceną. Szkoła całkowita jak pisałem wcześniej.

Samochód wycenili mi na 13.500 zł
Wrak na 7.500 zł
Dostałem różnice - 6.000 zł

Trochę przycieli, bo o ponad 2-3 tyś zaniżyli wartość auta. Zamierzam się odwoływać. Czy ktoś może podpowiedzieć co najlepiej teraz zrobić itp.

Boncky - Pią Sty 14, 2011 09:51

se7en86 napisał/a:
No to dostałem list z wyceną. Szkoła całkowita jak pisałem wcześniej.

Samochód wycenili mi na 13.500 zł
Wrak na 7.500 zł
Dostałem różnice - 6.000 zł

Trochę przycieli, bo o ponad 2-3 tyś zaniżyli wartość auta. Zamierzam się odwoływać. Czy ktoś może podpowiedzieć co najlepiej teraz zrobić itp.


masz w mailu który dostałeś opis auta i na dole masz wyposażenie, sprawdź przede wszystkim, czy masz wpisane to co masz bo im auto bogatsze tym cena początkowa wyższa i więcej dla Ciebie, następnie porównaj ceny tych egzemplarzy, możesz skorzystać z płatnego rzeczoznawcy samochodowego.

apples - Pią Sty 14, 2011 14:23

Boncky napisał/a:
im auto bogatsze tym cena początkowa wyższa i więcej dla Ciebie
Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jaką wersje wyposażenia podał przy ubezpieczeniu. Jeżeli podał minimum wyposażenia to teraz nie można oczekiwać ze policzą z bogatszej. :wink:
Boncky - Pią Sty 14, 2011 14:52

apples napisał/a:
Boncky napisał/a:
im auto bogatsze tym cena początkowa wyższa i więcej dla Ciebie
Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jaką wersje wyposażenia podał przy ubezpieczeniu. Jeżeli podał minimum wyposażenia to teraz nie można oczekiwać ze policzą z bogatszej. :wink:


właśnie o tym pisze, na samym dole kosztorysu ma napisane jakie mu wyposażenie wpisali, zawsze można się odwołać że jest inne jeżeli jest...

SyntaX - Pią Sty 14, 2011 19:03

Koszt rzeczoznawcy to około 300-350zł za dokładny opis z fotkami.
W moim przypadku wywalczył dodatkowe 2500zł więc powiem że warto.
Dodatkowo wywalczył naprawę bezgotówkową we wskazanym przeze mnie warsztacie - w tym przypadku było to ASO bo firmowy Lanos miał jeszcze gwarancję.
ASO zaproponowało mi przerzucenie silnika do modelu Lanos Sport bo mieli taki odkupiony od klienta po zapaleniu się komory silnika co mi bardzo odpowiadało.
Z 2 autek zrobili jedno super :)