Zobacz temat - [R620] Odłącza turbinę.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Odłącza turbinę.

ramzes - Pią Gru 31, 2010 18:52
Temat postu: [R620] Odłącza turbinę.
Witam.
Mam problem dotyczący odłączania się turbiny. Mianowicie wszystko działa ok lecz równo przy 130 km/h turbina z miejsca staje i zazwyczaj muszę wcisnąć sprzęgło, zgaśić i zapalić silnik. I znów jest ok do momentu osiągnięcia 130 km/h. Rovera posiadam 4-ty rok i jest po wymianie silnika 2-lata temu. Na poprzednim silniku nie było takich objawów, nie było ich również zaraz po założeniu drugiego silnika. Nie śpieszyło mi się zbytnio z naprawą usterki bo traktuje ją jak "anioła stróża". Lecz niedługo przyjdzie lato i miło by było przycisnąć 200 km/h ( na trójmiejskiej obwodnicy) bo tyle wcześniej bez problemu roverek wyciskał. Dodam że turbina jest jak najbardziej ok a zawór EEG też zmieniałem na inny, przepływomierz i czujnik położenia wału ok ( o ile te części mają coś do usterki).
Pozdrawiam.

seyfer - Nie Sty 02, 2011 17:35

sprawdź wiązkę, przerabiałem kiedyś taką usterkę podczas wyprzedzania tira :/ a nigdy nie wiesz kiedy może to wystąpić ponownie
ramzes - Pon Sty 03, 2011 20:48

Całą wiązkę muszę sprawdzić, czy konkretnie jakiś odcinek?
W moim przypadku opisana usterka występuje zawsze na progu 130 km , także już nauczyłem się nie wyprzedzać :)
Pozdrawiam.