Zobacz temat - [R214]Ściaganie kierownicy podczas hamowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214]Ściaganie kierownicy podczas hamowania

JeCiu - Nie Sty 02, 2011 11:03
Temat postu: [R214]Ściaganie kierownicy podczas hamowania
Witam od pewnego czasu zauważyłem,że podczas hamowania Roverek ściąga na lewo. Może ktoś mi pomóc w ustaleniu przyczyny ponieważ nie za bardzo sie orientuje.
Z Góry dziękuje.

pistolet - Nie Sty 02, 2011 11:43

Podjedz do mechanika na sprawdzenie zbierznosci - najbardziej oczywista przyczyna jak dla mnie.
Kot - Nie Sty 02, 2011 12:00

JeCiu, moga Ci hamulce nierowno "brac" i stad ta przyczyna ;)

[ Dodano: Nie Sty 02, 2011 12:00 ]
pistolet, mechanik nei sprawdzi zbierznosci, raczej jakis diagnosta ...

JeCiu - Nie Sty 02, 2011 12:05
Temat postu: [214]Ściaganie kierownicy podczas hamowania
Też to mi przychodziło do głowy.Również zauważyłem różnice od czasu zakupu Roverka czyli z 2 miesiące a teraz.na początku wpuszczałem kierownice jechał prościutko lecz teraz już delikatnie ściąga na lewo.Czy na to może mieć wpływ zbieżność i możliwe jest takie rozregulowanie od momentu zakupu R. ??

[ Dodano: Nie Sty 02, 2011 12:05 ]
A nie równe łapanie hamulców to co jest za to odpowiedzialne??

rovek - Nie Sty 02, 2011 12:14

Jeden hamulec, w twoim przypadku prawy może być zapowietrzony bądź mechanizm odbijania sie przyciął i spowalnia przyciskanie oraz odbijanie klocka zewnętrznego.
spider666 - Pon Sty 03, 2011 09:35

Może też być jakiś luz w zawieszeniu (tuleja, sworzeń). Nie stuka nic?
JeCiu - Wto Sty 04, 2011 12:44
Temat postu: [214]Ściaganie kierownicy podczas hamowania
Właśnie nic nie stuka ale myślałem aby gdzieś podjechać na trzepaki aby sprawdzić ogólnie całe zawieszenie tylko nie mam pojęcia ile to kosztuje..orientuje sie ktoś??
tomo63 - Wto Sty 04, 2011 15:02

Możesz z ciekawości sprawdzić.
Ja z tym problemem walczę już kilka miesięcy, sprawdziłem zawieszenie, siła hamowania obu kół jest taka sama. Wsio ok.
Zrobiłem regenerację zacisków, też nie pomogło.
Podejrzewam przewody elastyczne - pewnie je niedługo wymienię, jeśli to nie ich wina, to wymieniam pompę abs.

Aha, wykluczam problem ze zbieżnością, bo byłoby to odczuwalne podczas normalnej jazdy - samochód by ściągało czy coś.
Sprawdzenie zawieszenia kosztuje jakieś 20zł.