Zobacz temat - [R800 All] Portale statystyczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - [R800 All] Portale statystyczne

Senn - Wto Sty 04, 2011 23:14
Temat postu: [R800 All] Portale statystyczne
Panowie chciałbym Was uzytkowników Roverków serii 800 zaprosić do udzielania się na portalach dotyczących statystyk spalania, kosztów utrzymania itp. Generalnie pewnie wiecie o co chodzi, a jak nie to zapraszam na www.autocentrum.pl lub spritmonitor.de

Wiem i czasem podglądam sobie zapiski blue827 :) na spritmonitor.de, ale jest nas tam wlasciwie tylko dwóch znajomych.
Szczególnie zapraszam (Ciebie blue tez) na autocentrum.pl bo jestem tylko sam jako przedstawiciel R800 :( Przydałoby się poprawić troche frekwencje. Dodam ze prowadzenie takich zapiskow bardzo wciaga, a poza tym daje poglad na to ile kasy idzie na samochod.

Dla pokazania o co chodzi zapraszam na Dziennik kosztów R800, gdzie znajdziecie moj profil: http://www.autocentrum.pl...ztow/rover/800/

Tomek1212 - Sro Sty 05, 2011 10:04

Ja nawet nie chcę wiedzieć ile wydaje na auto, bo mogłoby to się skończyć źle dla samochodu.
Yog-Sothoth - Sro Sty 05, 2011 15:09

Ja swój dziennik mam u nas w garażu - http://forum.roverki.eu/g...hicle&CID=12197 - paliwa nie notuję bo rzadko leję do pełna, a teraz i tak głównie mykam służbowym Berlingo.
Senn - Sro Sty 05, 2011 16:33

No koszty utrzymania daja duzo do myslenia, ale ja akurat lubie wiedziec na co idzie moja kasa :) Yog-Sothoth, wlasnie dlatego mi Was tam brakuje bo chcialbym wiedziec ile takie Turbo pali paliwa. Jest tam bardzo rozbudowany interfejs statystyk odnosnie spalania w miescie, trasie, na jakich oponach, przy butowaniu lub ekonomicznej jezdzie. Jest sporo innych Roverkow i mozna sie dowiedziec jak wyglada ich eksploatacja a kurde o R800 to tylko na moim przykladzie :( Naprawde warto zglebic temat autocentrum bo oprocz spalania inne rzeczy sa bardzo fajnie prezentowane. Lacznie z cenami paliw na stacjach na ktorych najczesciej tankujesz itp. Naprawde polecam i zachecam.
Yog-Sothoth - Sro Sty 05, 2011 20:39

Swego czasu korzystałem krótko ze strony motonotes - http://motonotes.pl/Rover,800,1966,car.html - ale niestety póki nie będę jeździł więcej to ciężko będzie dawać w miarę poprawne dane. Na oko mogę jedynie powiedzieć że w trasie mi chlał 9-10l, miasto to chyba coś koło 12-14l.
Jeśli chodzi o części to ja przynajmniej nie narzekam, ceny są na normalnym poziomie jak i dostępność przyzwoita, robię większość u znajomego a ludzi ma w miarę ogarniętych i nie boją się marki spod znaku R ;)
Jak będą wiać dobre wiatry w tym roku, to R dostanie kupę nowych części, zawalczy się z rudą i może podłubie trochę przy mocy :)

Pawkaz - Sro Sty 05, 2011 21:05

Co do cen paliwa to ja uzywam strony : stacjebenzynowe.pl ;)
AndrewS - Sro Sty 05, 2011 23:58

no ja wszystko notuje, ale jak na razie w arkuszu kalkulacyjnym
moze jak skoncze remont to dolacze :mrgreen:

Senn - Czw Sty 06, 2011 18:32

Tez kiedys prowadzilem zapiski w arkuszu, ale teraz robie to w necie bo mozna sie wiedza podzielic z innymi, porownac. Skoro masz zaczac po remoncie to jeszcze Ci troche zejdzie, a szkoda czasu. Zacznij od nastepnego tankowania :)
Yog-Sothoth - Pią Sty 07, 2011 12:12

Teraz generalnie to lepiej nie patrzeć ani na ceny benzyny ani na koszty paliwa ;)

Spytam tutaj bo nie chcę tworzyć nowego tematu - sprężyny zawieszenia były uniwersalne w 800tkach czy były różnice pomiędzy modelami (to samo z amortyzatorami)?

Tomek1212 - Pią Sty 07, 2011 14:25

Sprężyny w MK2 były różne, a zawieszenie jest nieco inne niż w Hondzie Legend.
Wersje coupe sport miały utwardzone zawieszenie, ale nie na czym dokładnie to polegało. Twoja wersja też mogła mieć utwardzony zawias, jednak to i tak bez różnicy. Nowe sprężyny jak kupisz to i tak tylko do wersji klasycznej, tak samo amory.

Yog-Sothoth - Pią Sty 07, 2011 14:31

Znalazłem na ebay jakieś używane obniżające, wg gościa miał je zamontowane w Vitesse Sport więc chyba podejdą :) Amortyzatory też trzeba będzie zmienić, zwłaszcza że teraz buja się jak fotel na biegunach.
dobryziom - Pią Sty 07, 2011 15:48

hmm ja trochę nie rozumiem takich stron po co tak skrupulatnie wszystko notować? ze zatankowałem tyle spaliłem tyle itd... a co to zmieni ile wlałem tyle spaliłem to ze ktoś sobie to przekalkuluje 10 razy spalania nie zmniejszy :p
Pawkaz - Pią Sty 07, 2011 17:24

dobryziom,
aby dokladnie wiedziec co i jak ;) Znam osobe co kupila Focusa I w salonie i od pierwszego tankowania wszystko notuje-warsztat, paliwo itp

Senn - Pią Sty 07, 2011 18:37

Mi osobiscie sprawia frajde prowadzenie takiej statystyki. Z takich portali mozna sie rowniez dowiedziec na ile prawdziwe sa bajki podawane przez producentow odnosnie spalania. Mozna sie dowiedziec czy warto zakladac gaz czy nie, albo czy diesel bedzie bardziej ekonomiczny w eksploatacji. Poza tym wiem kiedy wymienilem olej, klocki, plyn hamulcowy itd. Ja widze wiele powodow zeby to robic.
blue827 - Wto Lut 01, 2011 22:31

Ja od jakiegos czasu mało jeżdzę, jednorazowe odcinki rzędu 5km. więc spalanie ~20 l gazu mnie nie dziwi, pozatym niedogrzany silnik zalepiony od majonezu ale przynajmniej bardzo rzadko tankuję.

właściwie pisanie na forum też traktuję jako prowadzenie pewnego rodzaju dziennika, łatwiej mi później odnaleść jakieś fotki na forum niż na kompie.

AndrewS - Sob Sty 11, 2014 23:30

Kolega dołączył i się nie przyzanaje :-)

http://www.autocentrum.pl...rover-800-1995/

Yog-Sothoth - Nie Sty 12, 2014 00:47

No już trochę minęło, ale auto od października stoi i czeka na naprawę.. jest szansa że w poniedziałek się zrobi..