Zobacz temat - [R620] Szarpanie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Szarpanie silnika

michallo - Sro Sty 05, 2011 20:02
Temat postu: [R620] Szarpanie silnika
Witam.

Mam ostatnio dziwne przygody. Czasami na luzie oraz w czasie jazdy na niskich obrotach (na tych jest bardziej odczuwalne) słyszę jakby mi silnik przerywał, tzn nie przepalał na jakimś cylindrze albo na małą chwilkę paliwo nie dochodziło. Czy wiecie może czego szukać w takich przypadkach?

Mazak - Sro Sty 05, 2011 21:29

zacznij od sprawdzenia wiazki bylo sporo na ten temat poszukaj :smile:
michallo - Sro Sty 05, 2011 22:57

Dzięki za informacje. A czym najlepiej przeczyścić kostkę?
neon_4u - Sro Sty 05, 2011 23:47

michallo napisał/a:
Dzięki za informacje. A czym najlepiej przeczyścić kostkę?


PUMEKSEM ;) Szarpie? wiązka i zasyfione wtyczki, sprawdźtą przy alternatorze, u mnie wyglądała jakby toś sobie na niej użył :mrgreen:

encor - Pią Sty 07, 2011 19:32

mógłby ktoś zrobić zdjęcie lub dokładnie opisać gdzie mniej więcej jest ta wiązka, ponieważ miałem podobny problem 2 razy (z tymże u mnie za pierwszym razem samochód nie chciał odpalać), za pierwszym razem wymienili mi nastawnik w pompie wtryskowej, a za drugim razem właśnie przeczyścili wiązki w obu przypadkach pomogło na jakieś 3 miesiące, teraz powoli zaczyna się robić to samo, ale na razie lekko (prawie nieodczuwalnie) szarpie na wyższych biegach przy niskich obrotach
Mazak - Pią Sty 07, 2011 23:56

tu masz opisany temat ze zdjeciem ;) http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#369906
michallo - Sob Sty 08, 2011 13:10

Odczepiłem dwie grube rurki zaznaczone czarnymi strzałkami, poruszałem wiązką przewodów tam się znajdującą i trochę je przeczyściłem. W tej chwili nie słyszę przerywania, ale po złożeniu nie wiem, czy czegoś sobie nie ubzdurałem, bo standardowo jeżdżę z włączonym radiem :) Ale wydaje mi się, że jak teraz przyspieszam, słyszę jakoś głośniej jakiś świst. Czy to może być od tego? Dodam, że rury zdjąłem, bo zaczęły się przecierać jedna o drugą i owinąłem je kilkoma warstwami taśmy klejącej i mocniej nałożyłem, żeby się tak nie stykały.

PS. Czy coś się dzieje z forum? Bo przy wysyłaniu dowolnego obrazka mam błąd, że za za dużo pixeli szerokości / wysokości.

Mazak - Sob Sty 08, 2011 16:04

musisz zmienic rozmiar zdjecia bo jest za duze i go nei widac