Zobacz temat - [R200]Problem ze swiatlami:(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Problem ze swiatlami:(

RedDevilxx - Sob Sty 08, 2011 19:32
Temat postu: [R200]Problem ze swiatlami:(
WItam.Opisze moj problem.Od dluzszego czasu przestala mi dzialac wycieraczka tylna.podgrzewanie szyby tylnej,spryskiwac...i jak zamykalem auto pilotem bylo slcyhac jakby zwarcie gdzies bylo w zamku centarlnym.Dzis postanowilem doszukac si eproblemu otworzylem tylna klape...i przy gumie otrzymalem nie ciekawy obraz...otorz wszystkie kakble mialy przeciata izolacje i wszystko bylo w jednym.Kazdy kabalek polaczylem jak powinno i za iizolowalem tasma.Wygladalo to solidnie zrobione.Gdy wszystko zlozylem i usiadlem do autka zamek zacozl chodzic normalnie,wycieraczka zatrybila spryskiwac i szyba tez.Tylko teraz jak wlacze zaplon ale bez uroachamiania silnika cala strona od pasazera swieci chodzi mi o lampe przednia i tylna...jak wlacze silnik swieci wszystko normalnie i migacze tak jak powinno.Co moze byc przyczyna takiej reakcji ze te lampy od pasazera swieca...:(????Przypomne ze kable dokladnie polaczylem i napewno neima teraz tam zwarcia
colin1983 - Nie Sty 16, 2011 17:17

Izolowanie kabli w tym przypadku to zły pomysł izloacja przepuszcza wilgoć miałem tak samo jak ty wziąłem polutowałem kable i na każdy kable odrębnie założyłem koszulkę termokurczliwą i mam spokój już 1,5 roku radze zrobić Ci tak samo
radomraptile - Sro Sty 19, 2011 17:50

najlepiej je wymienic, na nowe i problem zniknie, i tak jak kolega wyzej mowi ,bez problemu dostaje sie tam woda co powoduje zwarcie, zreszta przy kazdym otwieraniu i zamykaniu bagaznika ,kabelki sie ruszaja co tez moze powodowac iskre.
colin1983 - Sro Sty 19, 2011 17:53

radomraptile, ewentualnie pozostaje polutować każdy kabel i założyć koszulke termokurczliwą powinno pomóc u mnie już ponad rok tak jest i nic się nie dzieje
radomraptile - Sro Sty 19, 2011 17:56

no to jesli tak zrobiles i nie sprawia klopotow to jak najbardziej mozna.