Zobacz temat - [R45 1,4] Czy można jednoznacznie określić rodzaj wtrysku ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1,4] Czy można jednoznacznie określić rodzaj wtrysku ?

IROLA - Sro Sty 12, 2011 10:48
Temat postu: [R45 1,4] Czy można jednoznacznie określić rodzaj wtrysku ?
Moi drodzy czytam forum i nie znalazłem jednoznacznego wyjaśnienia na pytanie :
czy silnik 1,4 montowany w roku 2004 r. ma sterowanie pojedynczymi wtryskami czy też "leją" one parami ?
Czy po roku produkcji a może po wysokości numeru VIN jest możliwość aby to jednoznacznie stwierdzić ?
Posiadam ELMa327 - czy po podłączeniu i włączeniu odczytu "na żywo" będę mógł to rozpoznać po konkretnych wskazaniach (których ?)

Na innym forum znalazłem cytat (autora nie znam) :

"Może to raczej kwestia nazewnictwa (silnik 4 cylidrowy):
1. fullgroup - cztery wtryski lejące jednocześnie
2. półsekwencja - sterowanie po 2 parami - leją 2 wtryski niezależnie w którym z nich potrzeba mieszanki
3. sekwencja - sterowanie pojedynczymi wtryskami tak, aby wtryskiwacz sikał ten który potrzeba.
Pytanie jak nazwać pkt. 2, bo na pewno jest to coś innego niż pkt. 3.
Najczęściej jest to nazywane półsekwencją, bo nie jest to jeszcze pełna sekwencja, a już nie jest fullgroup.
"
dotyczyło to innej marki - lecz myślę, że zasada działania jest taka sama.

sobrus - Sro Sty 12, 2011 10:56

O ile pamiętam najstarsze K-Series mają fullgroup
Mój (1997) ma półsekwencje

A Rover 45, zwłaszcza tak późny (2004) powinien miec już pełną sekwencję.
W dodatku powinien być już zgodny z OBD, więc jeżeli działa Ci odczyt parametrów silnika/błędów przez ELM to znaczy że masz nowszą wersję komputera MEMS i raczej masz pełną sekwencję.
(starsze komputery wymagają urządzeń diagnostycznych o cenie często przekraczającej wartość samochodu)

Jednak musze sie przyznać, że nie jestem w żadnym wypadku żadnym specjalistą i powtarzam jedynie to co wyczytałem na forum.

Na poparcie mojej wiedzy mam jednak wikipedię:
Cytat:

With the launch of the Rover 25 and Rover 45 in 1999, MEMS 3 was introduced, with twin coils and sequential injection.


Także moim zdaniem masz pełna sekwencję.

tomi83 - Nie Cze 05, 2011 13:28

W 214i 1.4 8v '97r. jest fullgroup czy półsekwencja??