Zobacz temat - [R200] Ruda na nadkolach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Ruda na nadkolach

michfra88 - Pon Sty 17, 2011 23:03
Temat postu: [R200] Ruda na nadkolach
Dzisiaj moim oczom ukazał się przykry widok... Wychodzi mi ruda na tylnych nadkolach.. Jest to jeszcze początkujące stadium bo jest tylko rdzawy nalot... Proszę o pomoc co najlepiej z tym zrobić? Zrobiłem zdjęcie najgorszego miejsca
frediwzl - Pon Sty 17, 2011 23:24

To wszystko przez te sole na drogach.

Dobrym środkiem na gołą blachę jest Cortanin. Kupisz go w każdym sklepie motoryzacyjnym i jest nie drogi. A dobrą farbą antykorozyjną jest nasz polski UNIKOR , Lub też polecam BOLL'a

michfra88 - Pon Sty 17, 2011 23:34

oczyszczać jakoś tą rdze która się pojawiła czy od razu na blache?
polofix - Wto Sty 18, 2011 00:14

jesli chodzi o cortanin to wiaze tylko na rdze.to bardzo dobry srodek.
michfra88 - Wto Sty 18, 2011 00:22

i w moim przypadku powinno to jak narazie wystarczyć żeby trochę zatrzymać rudą?
polofix - Wto Sty 18, 2011 17:12

kup cortanin,naprawde warto.podskrob leciutko np nozykiem. i malutkim pedzelkiem packnij delikatnie. do wiosny wystarczy.
darklucas - Wto Sty 18, 2011 18:15

Ja proponuje preparat LOCTITE "Super Rost Killer"
Likwiduje rdzę w wyniku jej chemicznej przemiany na stabilny związek żelaza.
Zabezpiecza przed dalszą korozją i stanowi jednocześnie podkład pod lakier.

Gucjan - Wto Sty 18, 2011 18:43

ja polecam ze swojego doswiadczenia brunox epoxy bardzo dobry srodek na rdze.
Bardzo dobrze wiąze rdze i zapobiega przed ponownym rdzewieniem

chudson - Wto Sty 18, 2011 21:19

A ja polecam szlifierką do gołej blachy , podłkad reaktywny , zwykły podkład , szpachlówka jeśli trzeba , znowu podkład , lakier i jak nowe .

Żadnych cudowych środków na których pisze jak to chronią , zapobiegają i polepszają...
Nie mam przekonania do zaprawek prosto na rdze, pod farbą tylko szybciej rdzewieje więc juz lepiej zedrzeć lakier i zostawić gołą blache niż paćkać. Cortanin używałem do zabezpieczania tymczasowo blach wspawywanych w jednym z moich starych samochodów i po zimie stania w garażu i tak zaczeła wyłazić przez to rdza ( a co dopiero w aucie użytkowanym )

michfra88 - Wto Sty 18, 2011 21:30

latem pewnie tak zrobię tylko martwię się żeby bardziej mi te nadkola nie pordzewiały. Myślicie, że dużo bardziej nie pordzewieje przez te 2-3 miesiące? Spokojnie mogę poczekać do lata czy jak najszybciej coś z tym zrobić?