Zobacz temat - [R214]Ogrzewanie/termostat a może inna przyczyna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214]Ogrzewanie/termostat a może inna przyczyna

Misiorka - Sro Sty 19, 2011 19:49
Temat postu: [R214]Ogrzewanie/termostat a może inna przyczyna
Bardzo proszę o pomoc bo już kończą się i pomysły i finanse na dalsze naprawy. Od miesiąca miałam problem z ogrzewaniem samochodu. Zostało wymienione wszystko, co mógłby mieć przyczynę zaczynając od termostatu, przewodów i nagrzewnicy a i przy okazji wyszedł problem z uszczelką pod głowicą więc i to zostało zrobione.
Niestety auto gotuje się. Termostat nie puszcza wody, wszystkie przewody są gorące, oprócz tego który prowadzi od termostatu do chłodnicy. Myślałam że to termostat jest zepsuty ale kupiłam 3 sztuki i z każdym jest ten sam problem. Na razie termostat jest wyciągnięty w ogóle ale to niestety sprowadza się do tego że w samochodzie jest zimno.

takeda666 - Sro Sty 19, 2011 20:10

Skoro rośnie temp silnika to zobacz czy nie masz wycieków płynu chłodzącego. Jeśli tak jest to układ nie trzyma ciśnienia i auto może się grzać.

[ Dodano: Sro Sty 19, 2011 20:10 ]
Skoro miałeś problem z HGF to być może któryś przewód jest zapchany (zator) Zrób płukanie, to proste.

Misiorka - Sro Sty 19, 2011 20:15

Wszystkie przewody są pozmieniane na nowe.
colin1983 - Sro Sty 19, 2011 20:16

Misiorka, wiesz jak najlepiej sprawdzić termostat czy działa przed włożeniem do samochodu ?? polecam zagotować wode w garnku i zostawić ją żeby się gotowała w między czasie włożyć do niej termostat i obserwować się czy się podniesie ten termostat to chyba Vernet bo sam miałem 3 w domu i dopiero 3 zadziałał
Misiorka - Sro Sty 19, 2011 20:25

Tak w ten sposób zostały te termostaty sprawdzone i wszystkie działają :mrgreen: więc mam na zapas
takeda666 - Sro Sty 19, 2011 20:33

Pozostaje sprawdzenie szczelności układu
domel101 - Sro Sty 19, 2011 21:56

a załącza Ci się wentylator i wsklazówka idzie do góry, bo jeśli nie to może korek od zbiorniczka jest popsuty. ja tak miałem, wentylator nic, wskazówka w normie a woda aż ze zbiorniczka wyciekała. dobrze, że szybko usunięta awaria.
Misiorka - Czw Sty 20, 2011 07:54

Wentylator się załącza. Trzech różnych mechaników sprawdzało to wszystko. Najlepsze jest to, że w czasie postoju/sprawdzania samochodu temperatura jest właściwa, wentylator się załącza, nawet ogrzewanie w samochodzie działa. Jedynie co jest nie prawidłowe to zimny przewód który prowadzi od termostatu do chłodnicy. Rozpoczęcie jazdy kończy się wskazówką u góry i brakiem ogrzewania w samochodzie.
Brt - Czw Sty 20, 2011 09:38

Nie wiem u kogo robiłaś naprawy, ale widzę, że jesteś z Krakowa, wiec moze (jeśli nie byłaś) pojedź do p. Midowicza ... to chyba najbardziej znany szpec od roverków w Krakowie. Może on coś wymyśli :)

http://www.roverki.pl/czc...ails&sobi2Id=62

leszczu - Czw Sty 20, 2011 11:39

Ja bym obstawiał korek zbiorniczka. Grosze kosztuje, więc od tego bym zaczął. :wink:
Misiorka - Czw Sty 20, 2011 15:02

Brt napisał/a:
Nie wiem u kogo robiłaś naprawy, ale widzę, że jesteś z Krakowa, wiec moze (jeśli nie byłaś) pojedź do p. Midowicza ... to chyba najbardziej znany szpec od roverków w Krakowie. Może on coś wymyśli :)

http://www.roverki.pl/czc...ails&sobi2Id=62


dzięki za namiary :) U niego nie byłam ale podjadę w takim razie :)

domel101 - Czw Sty 20, 2011 20:51

leszczu19901 napisał/a:
Ja bym obstawiał korek zbiorniczka. Grosze kosztuje, więc od tego bym zaczął. :wink:

też na to stawiałem trosze wyżej :lol: