Zobacz temat - [R75] Brak odzewu po wymianie czujnika wałka rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak odzewu po wymianie czujnika wałka rozrządu

skorsky - Sob Lut 05, 2011 12:45
Temat postu: [R75] Brak odzewu po wymianie czujnika wałka rozrządu
Witam dnia dzisiejszego wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu ... i dalej silnik bez odzewu dalej nie chce odpalać ... Powiedzcie mi co ewentualnie może być jeszcze przyczyną.
tego ze nie chce mi odpalić ?? na komputer podłączała i wyskakiwało czujnik położenia wałka .. wymieniłem i dalej cisza? .Juz powoli zaczynam się poddawać bo nie wiem co go może boleć ..Proszę o jakieś wskazówki gdzie ewentualnie mogę jeszcze zajrzeć ? może sprawdzić miernikiem napięcie jakie dochodzi do tego czujnika?

a i takie małe zapytanie bo kupiłem czujnik na którym było napisane 2,5 V6.. i czy to moze być przyczyna gdzie mam 2.0? ale numery seryjne czujnika sie zgadzają.. czyli
NSC 100 610 M

POZDRO i dzieki z góry
_________________

apples - Sob Lut 05, 2011 12:53

skorsky, czy czujnik był nowy?
Jeżeli używany to może jest również uszkodzony. Najlepiej pożyczyć od kogoś sprawny czujnik i próbować odpalić.

skorsky - Sob Lut 05, 2011 12:54

czujnik był używany.. :( ale sprawny tak mnie zapewniał sprzedawca tego czujnika.
apples - Sob Lut 05, 2011 13:10

skorsky napisał/a:
ale sprawny tak mnie zapewniał sprzedawca tego czujnika.
Zapewniał :/ Pożycz od kogoś sprawny i załóż do siebie na chwilę. Zobacz od BMW http://forum.roverki.eu/v...p=586864#586864
PHJOWI - Sob Lut 05, 2011 13:14

jak to był komputer diagnostyczny bo testery błędnie rozpoznają czujniki i czasami piszą że wałka a tu wału , ten błąd dotyczy testerów uniwersalnych
skorsky - Sob Lut 05, 2011 13:30

dokładne
czasami pokazywało czujnik położenia wału
czasami czujnik położenia wałka rozrządu i nie wiem teraz co mam zrobić czy oddac im ten czujnik wałka rozrządu i wymienić na wału czy zostawić ten i dokupić czujnik położenia wału

co lepiej ?

flapjck1 - Sob Lut 05, 2011 13:35

w beemce jest problem z dekodowaniem bledow czujnika polozenia walu/ czujnika polozenia walka

do tego zdarzaja sie bledy w opisach bledow w testerach

generalnie przerabialem ten temat w kilku bmw z tym silnikiem co w r75 jest i tylko raz uwalony byl czujnik walka i walu, pozostale przypadki to byl tylko czujnik walu korbowego

skorsky - Sob Lut 05, 2011 13:39

czyli mogę wywnioskować , ze oddać i wymienić na czujnik wału korbowego ?? a powiedz mi gdzie mogę znaleźć schemat gdzie jest ten czujnik położony,, ? dzięki z góry
apples - Sob Lut 05, 2011 13:55

skorsky napisał/a:
gdzie jest ten czujnik położony,
http://forum.roverki.eu/v...p=581823#581823
skorsky - Sob Lut 05, 2011 14:05

dzięki SERDECZNIE DOBRZE ZE YŁY NAPISANE BŁĘDY .WCZEŚNIEJ ROBIŁEM go na T4 i wyskoczył wlanie błąd p0335 co jest napisane ze to czujnik położenia wału.:) Czyli jade wymienić czujnik na czujnik położenia wału.

Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz. za wszytko