Zobacz temat - [r25]Pytanie odnośnie wymiany belki tylnego zawiesznia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25]Pytanie odnośnie wymiany belki tylnego zawiesznia

marcino2000 - Nie Lut 06, 2011 19:12
Temat postu: [r25]Pytanie odnośnie wymiany belki tylnego zawiesznia
Witam, noszę się z wymianą tylnej belki i mam pytanie czy jest możliwość wymiany belki bez demontażu przewodów hydraulicznych(odeszło by mi odpowietrzanie hamulcow:) Tzn demontuje belke, kładę ją pod autem, wykręcam kompletne piasty które cały czas są podpięte przewodami do auta, wkładam nową belke pod auto, montuję piasty do belki i całość do Roverka:) Robił tak ktoś może?
Pozdrawiam Marcin

GRZYBEK82 - Pon Lut 07, 2011 20:33

marcino2000, Jeżeli mocowania przewodów hamulcowych do belki nie wymagają rozkręcania ich (nie pamiętam jak są mocowane do belki) to ja nie widzę przeciwwskazań aby tak zrobić jak sugerujesz.
Matius - Wto Lut 08, 2011 00:55

nie chce Cię martwić ale chyba Ci się to nie uda. Jak rozbierałem to zdaje mi się że przewody tak idą że musisz je rozkręcić... Lecz nie dowiesz się póki sam nie sprawdzisz :ok:
marcino2000 - Sro Mar 09, 2011 12:24

przyszła mi dziś belka, z jedną piastą(piasta była gratis i mi raczej nie potrzebna będzie), przewodami czujnikami itd, na szybko rozkręciłem i się przyjrzałem wychodzi na to że jest szansa zrobić tak jak pisałem. Wyszło by że 12 "grubszych" śrub jest do szarpnięcia. Montaż w przyszłą środę, to dam znać co i jak.

[ Dodano: Sro Mar 09, 2011 12:24 ]
Zrobione, Roverek śmiga jak trzeba. Belkę da się wyciągnąć bez demontażu układu hamulcowego, normalnie odkręca się bębny i wypina z zaczepów wszystkie linki i przewody od absu. Bębny trzeba podwiesić na opaskach do amora, bo po opuszczeniu ich luzem można sztywne przewody hamulcowe połamać.