Zobacz temat - [Rover 416] problem z gaszeniem auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416] problem z gaszeniem auta

Matixx1988 - Czw Lut 10, 2011 23:00
Temat postu: [Rover 416] problem z gaszeniem auta
Witam wszystkich koledzy mam następujący problem otóż po wyłaczeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki auta dalej chodzi:/ nie mam zupełnie pojęcia jak to zrobić żeby naprawić za każdym razem musze gasić auto po przez szarpnięciu na biegu prosze o pomoc, przepraszam jeżeli ktos ten temat juz poruszył szukałem ale nic nie znalazłem;(
sobrus - Pią Lut 11, 2011 09:14

Albo stacyjka pracuje nieprawidłowo albo ktoś nagrzebał w instalacji elektrycznej. Bo jeżeli odłącza zapłon to musi zgasnać to nie diesel :)
piotras9078 - Pią Lut 11, 2011 13:53

Najlepiej to sprawdzic czy nigdzie nie robi zwarcia
Matixx1988 - Pią Lut 11, 2011 16:30

jak to najlepiej sprawdzic czy nigdzie nie robi zwarcia?? nei mam o tym pojęcia a bardzo możliwe z tym namieszaniem w elektryce bo oddawałem auto do mechanika i wymieniał mi pompe paliwa i jak to stwierdzil po robocie ze strasznie miałem namieszane tam z elektryką a nie wspomne ze przed wizyta u niego było wszystko wporzadku stawiam na 99% ze to on cos namieszał:/
merh - Pią Lut 11, 2011 21:55

wymieniajac pompe paliwa nie da sie namieszac przy instalacji rozrusznika.widocznie tak sie złozyło.kontrolki wszystkie gasną? jesli tak to trzeba znalezc obwod do zapłonu.albo prosciej do elektryka
sTERYD - Sob Lut 12, 2011 22:38

może na próbę podmień przekaźnik główny... (czarna puszka za komputerem)
Kot - Nie Lut 13, 2011 23:25

Sprawdz mase od akumulatora do nadwozia...
faecd - Czw Lut 17, 2011 09:43

gaś auto poprzez wyciaganie kabla z cewki przy kopulce ^^
moris10 - Czw Lut 17, 2011 21:55

faecd napisał/a:
gaś auto poprzez wyciaganie kabla z cewki przy kopulce ^^

chyba się śmierci nie boisz :) lepiej sobie przekaźnik zapłonu wyciągnąć.

Matixx1988 - Nie Mar 06, 2011 20:21

Witam ponownie z tym tematem okazało się ze w moim roverku powodem nie gaszenia auta oraz ciąglą praca pompy paliwa po przekręceniu zapłonu jest sterownik silnika:/ miałem z tego powodu jeszcze kilka problemów z autem które udało mu się zarzegnać niestety problem z gaszeniem auta jest dalej mam pytanie czy ten sterowniki silnika można oddac gdzieś do regeneracji?? czy to sie wogole regeneruje? i pytanie drugie jeżeli dostane drugi używany będe go musiał w jakis sposób programować czy wgrywać czipa by prawidłowo działało?? nowy pewnie jest bardzo drogi o ile dostane go jeszcze w sklepie ale zapewne tez będzie trzeba go jakoś chyba programować Proszę o jakąś rade w tym temacie Pozdrawiam
sTERYD - Nie Mar 06, 2011 23:57

czy to na pewno komputer?
przecież po przekręceniu kluczyka na 0 przekaźnik główny powinien mu odciąć zasilanie po 30 sekundach :hm:

jak wymienisz sterownik, to będziesz musiał przeprogramować immobiliser, chyba że wymienisz komputer razem z centralką alarmu i pilotami.

danielbolo1 - Wto Gru 24, 2013 22:57

Albo stacyjka albo przekaźnik w puszce za kompem . Zgasić możesz poprzez zatkanie dopływu powietrza , zdjąć rurę i zatkać ręką. Chyba najbezpieczniejsza opcja. Kabla z kopułki bym nie ściągał ... jeśli życie ci miłe , nie musi się nic stać ale może cie strzelić jak iskra przeskoczy.

Stacyjkę możesz sprawdzić poprzez odpalenie ,,na kabel,, łącząc dwa odpowiednie kable.
Skrzyneczkę za kompem trzeba przebadać luty , bądź przekaźnik umarł.

sTERYD - Wto Gru 24, 2013 23:53

Górnictwo- poziom zaawansowany ;)