Zobacz temat - [R75] Bicie w kierownice
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Bicie w kierownice

lukasz5992 - Sob Lut 12, 2011 11:30
Temat postu: [R75] Bicie w kierownice
Wczoraj troszkę się zakopałem w sumie w błocie i próbując "rozbujać" R na jedynce i wstecznym w końcu wyjechałem.Podczas jazdy do domu zauważyłem dziwne bicie w kierownicy zwłaszcza na piątce, podobne do tego gdy koła są niewyważone.Co może powodować takie zachowanie niedawno dowiedziałem się, że mam wahacze do wymiany czy przez nie może być takie bicie, bo wątpię żeby ciężarki z kół pospadały?
witgut - Sob Lut 12, 2011 11:41

Umyj dokładnie felgi (od środka). Sterty błota które tam masz mogą powodować to bicie :mrgreen:
rav8409 - Sob Lut 12, 2011 11:43

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze przyczyna moze byc, snieg lub bloto ktore przylepilo sie do felg..oczysc dobrze felgi od zew. i od wew. z blota i sprawdz wtedy jak sie jedzie..
Boncky - Sob Lut 12, 2011 15:56

dokładnie, na bank błoto na felgach, wyschło i masz nie wyważone koła, wypłukaj wszystko dobrze i objaw zniknie, jak by się pojawił problem podjedz na stację diagnostyczną i na szarpaki, potrzęsą i będzie wszystko wiadomo
zenit7 - Sob Lut 12, 2011 19:23

Witam, mam dokładnie takie bicie w kierownicy, ale znacznie większe jest na mniejszych biegach i ściąga mnie w lewo kiedy jadę na wprost, w prawo gdy jadę na wstecznym.
Też borykam się z tym problemem, może to coś innego... nie wiem. Podpowiadali mi że trzeba zmienić opony, spróbuj jak masz jakieś inne (stare), aby nie wpaść w koszta, można spróbować. Pozdr

longer86 - Sob Lut 12, 2011 21:10

może luz na końcówce drążka albo gdzieś na wahaczu z lewej strony, jak jedziesz do przodu to koło cofa się a zatem ciągnie w lewo, na wstecznym koło rusza się w drugą stronę i ściaga w prawo. trochę zakręcone ale mam nadzieję, że każdy wie o co chodzi
lukasz5992 - Nie Lut 13, 2011 11:03

witgut, rav8409, Boncky, Mieliście rację błoto wyschło w wewnętrznej stronie dokładnie lewej felgi po umyciu wszystko pięknie śmiga.Dla was oczywiście pomógł.Pozdrawiam