Zobacz temat - [MG ZR 1.4 16V]Problemy po wymianie uszczelki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 1.4 16V]Problemy po wymianie uszczelki

Zwibel - Nie Lut 13, 2011 19:05
Temat postu: [MG ZR 1.4 16V]Problemy po wymianie uszczelki
Więc jestem po wymianie uszczelki pod głowicą. Głowica szlifowana, uszczelki nowego typu-podwójna. Tulejki metalowe.

Wszystko złożone niestety nie odpala. Kręci niby co chwile zapłon ale nie chce zapalić.
Ubiegając odpowiedzi wałki dobrze złożone, koła rozrządu też tak jak opisane.

Rozrząd góra na pewno dobrze. Kręciłem rozrządem przed próbą odpalenia nic się nie działo.


1. Co to za wtyczka(zdj 3) jest ona pod kolektorem ssącym na trzy bolce. Nie mam pojęcia gdzie ona by mogła być. Mam wrażenie że nie były nigdy podłączona bo jest w środku trochę przybrudzona.

2. jak włączę zapłon silniczek krokowy w dość szybkim tempie cały czas cyka. Tak jakby nie mógł znaleźć poprawnej pozycji. Może to być wina przybrudzenia masłem z oleju. Przepustnice wyczyściłem. Silniczka nie ale czy przez to nie chciał by odpalić??

Dla pewności sprawdził bym jeszcze ustawienie wału, jednak nie ma znaków na obudowie. Chyba muszę ścignąć koło pasowe z wału dlatego pytanie nr.3

3. Jak zablokować wał żeby odkręcić koło na wale??

[ Dodano: Nie Lut 13, 2011 19:05 ]
Dobra jak nikt nie chce pomóc to może chociaż wie czy w komorze może być jakaś wtyczka która nie jest podłączona?? Może to jakaś wtyczka diagnostyczna??

rovek - Pon Lut 14, 2011 15:53

Nie wiem czy to nie jest wtyczka do podłączenia kolektora ssącego, ostatnio u siebie ją odpinałem, znajduje się po prawej stronie silnika pod metalową rurą obiegu chłodniczego. Musisz znaleźć drugi koniec.
Zwibel - Pon Lut 14, 2011 18:33

No właśnie ona jest gdzieś przy kolektorze ssącym. Chyba pod spodem nawet jego. Masz możl;iwość zrobienia jakiegoś zdjęcia gdzie ona u Ciebie jest??
rovek - Pon Lut 14, 2011 21:37

Sory, ale nie mam czym zrobić zdjęcia, pokaże na obrazku ADI - ego gdzie to jest podłączone. Koło tej rurki jest plastik, na który wpina się kostkę.
Zwibel - Pon Lut 14, 2011 21:41

Pokaż mi gdziekolwiek, byle bym znalazł;)

Zastanawiam się że jest jeszcze takie zielone gniazdo patrząc na ten kolektor, czy ono nie ma trzech wejść?? Jutro po pracy sprawdzę, może jeszcze inne pomysły :beczy:

rovek - Pon Lut 14, 2011 21:46

Wybacz, obrazek się nie dodał. To jest pod kopułka, po prawej stronie metalowej rurki.

[ Dodano: Pon Lut 14, 2011 21:46 ]
Zaznaczyłem miejsce, w którym to jest z perspektywy obrazka.

Zwibel - Pon Lut 14, 2011 21:50

tylko ja mam silnik bez mechanicznego rozdzielacza, ale może coś znajdę
rovek - Pon Lut 14, 2011 21:51

Ten kabelek idzie od dołu i jest rozdzielony, także wtyczka mogła uciec za skrzynie.
Zwibel - Pon Lut 14, 2011 22:01

Dobra jutro szukam. MOja wtyczka jest właśnie pod kolektorem przyczepiona była do grubego peszla z innymi przewodami, nie ma drugiej strony. Jutro pokopie jeszcze:)