Zobacz temat - [R75] Dziwne piszczenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwne piszczenie

peroomen - Nie Lut 13, 2011 20:10
Temat postu: [R75] Dziwne piszczenie
witam! Mam nietypowy moim zdaniem problem otóz jak spadnie temperatura około 3stopni i nizej zaczyna auto oddawac dziwne odglosy.Odpalam auto i piszczy{gwizdze}głosno od strony pasazera mniewiecej w miejscu rorządu przejade troche auto sie zagrzeje i ustepuje gwizdzenie.Spotkał sie ktos z was z takim przypakiem lub moze wie gdzie szukac przyczyny?? pozdrawiam piotr
apples - Nie Lut 13, 2011 20:12

peroomen napisał/a:
m nietypowy moim zdaniem problem otóz jak spadnie temperatura około 3stopni i nizej zaczyna auto oddawac dziwne odglosy.Odpalam auto i piszczy{gwizdze}głosno od strony pasazera mniewiecej w miejscu rorządu przejade troche auto sie zagrzeje i ustepuje gwizdzenie
Sprawdź rolki napinające pasek wieloklinowi.
peroomen - Nie Lut 13, 2011 20:23

to co sadzisz ze mogą byc do wymiany?? wcale bym sie nie zdzwiwił bo auto mam niedlugo a rozrzadu nie wymieniałem jeszcze i nie wiem kiedy byl wymieniany.
apples - Nie Lut 13, 2011 21:37

peroomen napisał/a:
to co sadzisz ze mogą byc do wymiany
Trudno jednoznacznie powiedzieć. Trzeba sprawdzić jak wygląda pasek oraz rolki.
peroomen napisał/a:
wcale bym sie nie zdzwiwił bo auto mam niedlugo a rozrzadu nie wymieniałem jeszcze i nie wiem kiedy byl wymieniany.
To już inna sprawa. Zasada jest jedna. Jeżeli kupujesz auto i nie wiesz kiedy był wymieniany rozrząd to wymieniasz od razu, chyba że po rozebraniu okaże się że jest nowy. Dużo ryzykujesz. Jeżeli zerwie się pasek to wydatek będzie niemały w porównaniu do wymiany kompletnego rozrządu. http://forum.roverki.eu/v...p=309522#309522 http://forum.roverki.eu/v...p=503555#503555
peroomen - Sob Lut 19, 2011 10:12

witam! otóz wymieniłem rozrzad silniczek pieknie pracuje duzo lepiej jak wczesniej poniewaz strasznie były rolki rozklekotane,ale pojechałem do pracy na nocke auto stało na mrozie i znowu to samo te cholerne wycie ktore ustepuje po 3-5 minjazdy jak sie zagrzeje troche auto.jak z garazu rovera wyciagam nie ma takiego problemu tylko jak na mrozie stoi.panowie odchodze od zmysłów co to moze byc nakierujcie mnie gdzie szukac .pozdrawiam
apples - Sob Lut 19, 2011 11:55

peroomen obejrzyj jeszcze poduszki silnika. Może któraś jest nadpęknięta.
peroomen - Sob Lut 19, 2011 13:25

a co poduszki silnika mogły by powodowac wycie(piszczenie) typu jakby ktos gwizdał gwizdkiem.dodam ze odgłos idzie po stronie co jest rozrząd.
Pawel84 - Nie Lut 20, 2011 12:12

Alternator.
peroomen - Nie Lut 20, 2011 15:20

łożysko w alternatorze??
Pawel84 - Pon Lut 21, 2011 09:42

Obstawiam że tak. Jeśli piszczy tylko przy mrozach to na 100%. Używany alternator ok 100zł regeneracja ok 200zł
peroomen - Sro Lut 23, 2011 15:19

panowie jednak rozebrali silnik i padnieta była rolka napinajaca pasek od alternatora.mam ta rolke przed soba jak zakrece nia to strasznie szumi.