Zobacz temat - [75] diesel czy benzyna+LPG?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [75] diesel czy benzyna+LPG?

tomhas - Nie Lut 13, 2011 22:22
Temat postu: [75] diesel czy benzyna+LPG?
Witam
Jestem już na 100% pewien, że kupię 75.
Proszę doradźcie mi jaki silnik wybrać diesel czy benzyna+LPG?
Głównie będę nim jeździł po mieście i na krótkich odcinkach (ok 3 km, czyli w zimie silnik nie zdąży się zagrzać), czasami wypad w dłuższą trasę, ale to rzadko.
Do tej pory jeździłem mazdą 626 z holenderskim (fabrycznym) LPG, ale przyszła pora na zmianę i jestem zdecydowany na rover 75.

Może jest w śród was ktoś kto jeździł na gazie i dieslu?
Proszę o radę.,

mike-l - Pon Lut 14, 2011 14:13

Witaj!
Jeśli tak krótkie odcinki to diesel odpada. Jakbyś miał awarię np wtryskiwaczy to koszty są straszne. Diesel ma nabijać km i "zarabiać na siebie".
Może lepiej benzyna 1.8, pali jakoś 10l/100km, naprawy i rozrząd dość tani, jedynie to trzeba uważać na HGF. Acha, przy tak krótkich odcinkach to silnik ledwo się przełączy na LPG i długo na tym nie popracuje, więc tu nie widzę oszczędności.

apples - Pon Lut 14, 2011 15:30

tomhas, polecam lekturę tematów które już były http://forum.roverki.eu/v...p=503406#503406
dukat11 - Pon Lut 14, 2011 19:03

tomhas, ani diesel ani LPG. diesel nie lubi być niedogrzany a LPG ledwo zdąży się włączyć na takich odcinkach. Ja wybrałbym benzynę, to co więcej samochód spali zwróci ci się na cenie instalacji LPG której nie założysz.
tomhas - Sro Lut 16, 2011 21:32

Dziękuję za odpowiedz, właśnie takiej potrzebowałem.
A tobie apples dzięki za linka do artykułu, bardzo ciekawy, miałem lekturę na pół nocy :)