Zobacz temat - [214 si] swiszczenie rozrzadu po nagrzaniu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214 si] swiszczenie rozrzadu po nagrzaniu?

sew87 - Pią Lut 18, 2011 17:04
Temat postu: [214 si] swiszczenie rozrzadu po nagrzaniu?
witam od niedawna zaczalo mi swiszczec z okolicy rozrzadu jak sie auto nagrzeje i jak go dam okolo 3000 tys/obr jest masakra , rozrzd byl on wymieniany w sierpniu .

co moze byc przyczyna??

rovek - Sob Lut 19, 2011 19:15

Napewno z rozrządu? a może jednak coś bliżej alternatora albo pompy wspomagania? Sprawdź, czy paski są naciągnięte prawydłowo i czy nie świszczy z łożyska napinacza pompy wspomagania, z łożyska samej pompy, czy z niej nie cieknie i czy łożyska alternatora nie słychać.
pipens - Sob Lut 19, 2011 21:16

z autopsji wiem co to znaczy swiszczenie rozrzadu ale juz po fakcie.. odsylam Cie do mojego tematu, choc mozliwe jeszcze ze sa to lozyska alternatora...

przy 3,5k obrotow u mnie zaczynala pojawiac sie kontrolka nie wiadomo skad...

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=63925

milego czytania, jezeli masz pewnosc ze Ci cos swiszczy i to mocno a po rozgrzaniu jest ok to warto wydac 100-200zl i sprawdzic.. acha, dodam ze moj to benzyniak 214 nie zr'ka.

sew87 - Nie Lut 20, 2011 11:29

mi sie zdaje ze to z okolicy rorzadu i mechanik tez tak mowi, a i to sie dzieje po rozgrzaniu a nie na chlodnym silniki,a i mechanik mowil ze pasek moze byc zamocno naciagniety i sciska te rolki i sie scieraja itd
bandieta - Pon Lut 21, 2011 15:25

Nie masz co zgadywac ...
Zdejmij pasek z alternatora i sprawdz czy dalej piszczy, jak piszczy to rozrzad jak nie pewnie rolka alternatora.

zielun - Wto Mar 01, 2011 22:26

Zdejmij pasek z alternatora i sprawdz czy dalej piszczy, jak piszczy to rozrzad jak nie pewnie rolka alternatora.



jest jakaś reguła co do tego paska czy byle jak sie ściągnie tak obojętnie mozna założyc ? bez żadnych pozycji

rovek - Sro Mar 02, 2011 08:47

Nie ma reguły, musisz poluźnić alternator żeby go zdjąć. 2 śruby.
sew87 - Pon Mar 21, 2011 16:44

i tak jak mysalelem mechanik zabardzo napia pasek od rozrzadu , dzisiaj bylem poluznil i cichutko chodzi roverek ze az go prawie nie slychac