Zobacz temat - [R214si]Czyszczenie układu chłodzącego, nagrzewnica.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214si]Czyszczenie układu chłodzącego, nagrzewnica.

wachu990 - Sob Lut 19, 2011 16:50
Temat postu: [R214si]Czyszczenie układu chłodzącego, nagrzewnica.
Witam !! Planuję czyszczenie układu chłodniczego mojego samochodu - głównie chodzi mi o nagrzewnicę (zbyt mało ciepła przy wskazówce na połowie). Miałem juz kiedyś HGF i sądzę że układ został słabo wyczyszczony. Chce użyć do tego w pierwszej fazie płynu do czyszczenia silnika - by wyczyścił cały tłuszcz, potem jakiś preparat do czyszczenia układów (jaki polecacie ?). Na końcu przepłukanie wodą i zalanie płynem chłodniczym. Pytanie brzmi czy mogę do tych operacji użyć przefiltrowanej wody (w domu mam zamontowany filtr - 0 kamienia w czajniku itp). Czy może jest inny szczegół i trzeba użyć tylko wody destylowanej ??
rovek - Sob Lut 19, 2011 19:40

Jak pomysł jak to zrobić? Skoro chcesz przepłukać cały układ to musisz wyjąć termostat i wprowadzić te środki pod niedużym ciśnieniem tak aby mały obieg też został wyczyszczony. Nie ryzykowałbym z takimi środkami w układzie chłodzenia odpalać silnik i czekać aż termostat się otworzy.
Uważaj z płynami do czyszczenia, ponieważ w układzie są gumowe przewody, plastikowa obudowa i gumowe uszczelki, żeby coś nie stwardniało albo nie popękało.