Zobacz temat - [R25] Wymiana wężyka spryskiwacza w tylnej klapie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wymiana wężyka spryskiwacza w tylnej klapie

har0 - Czw Lut 24, 2011 15:12
Temat postu: [R25] Wymiana wężyka spryskiwacza w tylnej klapie
Witam
Chciałbym zapytać osoby które już wymieniały lub naprawiały wężyk spryskiwacza w tylnej klapie.
Mianowicie przerwał mi się wężyk w gumowej osłonce między budą a klapą i jak na złość jego końce wpadły jeden do wnętrza klapy a drugi utknął gdzieś w karoserii. I za nic nie mogę go wyciągnąć z karoserii.
Poradzcie czy dalej męczyć się i próbować znaleźć przerwane końce czy lepie dosztukować cały wężyk od nadkola przez słupek i całą klapę. A w związku z tym czy w nadkolu tam gdzie powinien iść wężyk jest jakiś zaworek zwrotny żeby do niego dołączyć nowy wężyk?

pozdrawiam

Harry - Czw Lut 24, 2011 15:36

mnie też pękl,ale zamierzam zrobić to na wiosnę, planuje kupić takiej samej średnicy wężyk, poprowadzić nowy od wycieraczki i za pomocą zaworu zwrotnego połączyć z tym, który gdzieś zaginał w karoserii
har0 - Czw Lut 24, 2011 15:43

to chyba najłatwiejsze rozwiązanie ale nadal nie wiem czy taki zaworek trzeba sobie samemu dokupić czy gdzieś w nadkolu juz jest i tylko dosztukować wężyk
leszczu - Czw Lut 24, 2011 15:52

Ja też czekam do wiosny z porządna naprawą, bo już wkurza mnie ten wężyk. :wink:

[ Dodano: Czw Lut 24, 2011 15:52 ]
har0 napisał/a:
czy taki zaworek trzeba sobie samemu dokupić czy gdzieś w nadkolu juz jest i tylko dosztukować wężyk

Trzeba dokupić, bo chyba na tył takiego zaworka niema.

Harry - Czw Lut 24, 2011 15:55

har0 napisał/a:
to chyba najłatwiejsze rozwiązanie ale nadal nie wiem czy taki zaworek trzeba sobie samemu dokupić czy gdzieś w nadkolu juz jest i tylko dosztukować wężyk

a nwet gdyby był gdzieś to co ? będziesz miał 2
idziesz do motoryzacyjnego i kupujesz zawór zwrotny przelotowy do spryskiwaczy i już
:wink:
ew. możesz iść do zoologicznego i kupić zawór zwrotny do akwarium :razz: ale on ma większą średnice i nie jest zabezpieczony przed wysunięciem
jak będziesz zakładał ten zawór zwrotny do węże wsadź do gorącej wody to wtedy będą bardziej elastyczne i łatwiej taki zawór założyć