Zobacz temat - [R200] Hałas przy zamykaniu samochodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Hałas przy zamykaniu samochodu

kynski - Sob Lut 26, 2011 17:47
Temat postu: [R200] Hałas przy zamykaniu samochodu
Witam. Mam malutki problem z Roverkiem. Przy zamykaniu drzwi, w prawych drzwiach słyszę taki hałas, że Niebiosa słyszą. Nie wiem cóż to takiego.

Co powinienem sprawdzić? Chcę wiedzieć czego szukać.

pistolet - Sob Lut 26, 2011 18:34

Sprecyzuj o jaki hałas Ci chodzi :) Na początek polecam WD-40 i psiknij troszkę w zawias ;) Profilaktycznie zrób to samo z pozostałymi drzwiami. Pozdrawiam.
leszczu - Sob Lut 26, 2011 19:01

Chodzi ci o takie "tyrkanie", czy takie jakby "zajęczenie" ??
Lesior - Sob Lut 26, 2011 19:05

Dołączam się do tematu u mnie jest takie trykanie jak zamykam otwieram i zaraz znowu zamykam drzwi to za którymś razem jest właśnie tryyyyyyy co to może być ?
pistolet - Sob Lut 26, 2011 19:12

Jeśli chodzi o terkotanie to zużyty mechanizm od zamykania drzwi czy siłowniki nie wiem co tam jest w środku, bo jeszcze nie rozbierałem. U mnie ten dźwięk występuje raz na kilka zamknięć/otworzeń auta z pilota. Raz w jednych, raz w drugich, a raz we wszystkich drzwiach. Mimo tego zamyka i otwiera się bez problemu. Tylko trochę to drażni :)
azor77 - Sob Lut 26, 2011 19:19

Lesior napisał/a:
właśnie tryyyyyyy co to może być ?


Hehe mam to samo tzn. miałem w drzwiach od pasażera ale to zlikwidowałem, teraz mam od kierowcy.
Problemem jest mechanizm centralnego zamka, a konkretnie mechanizm silniczek/przekładnia zamka w drzwiach.
Czekam jak się ociepli to trzeba to zreperować bo można oszaleć od tego terkotania (czasami).
Niestety trzeba zdjąć boczek w drzwiach, wyjąć cały zamek i mechanizm z drzwi, rozebrać i porządnie przesmarować towotem Łt-40 np. inne np. WD-40 to można sobie śrubki smarować nic innego w tym temacie nic nie pomaga, nom może wymiana na nowy ale to już duża rozrzutność :roll:

Jugol - Sob Lut 26, 2011 20:40

azor77 napisał/a:
Niestety trzeba zdjąć boczek w drzwiach, wyjąć cały zamek i mechanizm z drzwi, rozebrać i porządnie przesmarować towotem Łt-40


Ja tam zastosowałem smar miedziany- 2 lata cisza, tzn. zastosowałem go na mechanizmach, nie mylić z zamkiem :nonono:

longas - Sob Lut 26, 2011 22:37

panowie, jak tryka, to znaczy ze jest słaby aku....mi zawsze tryka jak taki mam....podładuje i nie ma tego dzwieku
xtek - Nie Lut 27, 2011 08:44

longas napisał/a:
panowie, jak tryka, to znaczy ze jest słaby aku....mi zawsze tryka jak taki mam....podładuje i nie ma tego dzwieku



Taa, to znaczy, ze od 4 lat mam slaby akumulator ;) A auto pali.

azor77 - Nie Lut 27, 2011 09:52

xtek napisał/a:
longas napisał/a:
panowie, jak tryka, to znaczy ze jest słaby aku....mi zawsze tryka jak taki mam....podładuje i nie ma tego dzwieku



Taa, to znaczy, ze od 4 lat mam slaby akumulator ;) A auto pali.


Akumulator zdecydowanie nie ma z tym nic wspólnego :wink:

xtek - Nie Lut 27, 2011 10:11

azor77 napisał/a:
xtek napisał/a:
longas napisał/a:
panowie, jak tryka, to znaczy ze jest słaby aku....mi zawsze tryka jak taki mam....podładuje i nie ma tego dzwieku



Taa, to znaczy, ze od 4 lat mam slaby akumulator ;) A auto pali.


Akumulator zdecydowanie nie ma z tym nic wspólnego :wink:


Ja to wiem, ty to wiesz, ale kolega najwyrazniej nie ;)

leszczu - Nie Lut 27, 2011 10:15

U mnie również te tyrkotanie występuje, ale bardzo rzadko i się tym jakoś na razie nie przejmuję. :grin:
xtek - Nie Lut 27, 2011 10:57

A u mnie terkocze tylko czasami jak zamykam od srodka tym "cyckiem". Jak zamykam pilotem, to nie terkocze.
longas - Nie Lut 27, 2011 12:32

xtek napisał/a:


Ja to wiem, ty to wiesz, ale kolega najwyrazniej nie ;)


co mi mowisz ze nie wiem, jak doskonalne wiem, kiedy mi wystepuje trykotanie....ostatnio w styczniu siłowniki mi trykotały, i akurat zbiegło sie to z tym ze oczko na aku zmienilo sie z zielonego na czarne [mrozy były, ja nie wyjąłem aku na noc]
podładowałem aku na zielone oczko i ani razu mi nie zatrykotało

tak samo było zeszłej zimy...padł mi kompletnie aku [był do wymiany] i cały czas do momentu wsadzeniania nowego siłowniki trykotały

takze ja swoje wiem

kynski - Nie Lut 27, 2011 13:33

No właśnie to jest takie: "trryyyyy". Czyli do wymiany mechanizm?
xtek - Nie Lut 27, 2011 18:41

Jest duza szansa, ze nastepny tez bedzie tak robil. No chyba, ze kupisz sobie nowy.