Zobacz temat - [R214] Gdzie jest ECU??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Gdzie jest ECU??

chojna89 - Pon Lut 28, 2011 17:36
Temat postu: [R214] Gdzie jest ECU??
Witam!
Mam problem z centralnym zamkiem i podobno przyczyne znajde w ECU, ale niestety nie wiem gdzie i co to jest... Bede wdzieczny jak mi ktos wytlumaczy gdzie to jest i jak wyglada. No i jak to zdemontowac.

leszczu - Pon Lut 28, 2011 17:40

A jaki problem z centralnym ?? Nie działa wo gule ??
chojna89 - Pon Lut 28, 2011 17:49

Tak. Nie dziala wcale
ADI-mistrzu - Pon Lut 28, 2011 18:16


Opisane na zdjęciu jako "Komputer" (po prawej stronie na dole).

leszczu - Pon Lut 28, 2011 19:20

chojna89 napisał/a:
Tak. Nie dziala wcale

No to sprawdź bezpiecznik w skrzynce pod maską. :wink:

chojna89 - Pon Lut 28, 2011 19:43

juz sprawdzalem bezpieczniki i nawet kable na łaczeniu z tylna klapa

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 19:43 ]
a to ecu to nie jest cos pod kierownica? Bo na innej stronce znalazlem taka czarna puszke pod kierownica

ADI-mistrzu - Pon Lut 28, 2011 19:54

ECU - Engine Control Unit czyli Jednostka Sterująca Silnikiem czyli komputer sterujący pracą silnika, kontrolujący wszystkie jego parametry i sprawiający że ta bryła metalu w ogóle działa.
To co na zdjęciu opisałem jako komputer to właśnie ECU, w nim znajduje się procesor i pamięci z programem sterującym parametrami silnika jak i klucze sterujące np. cewką zapłonową czy wtryskiwaczami.

To co mówisz wewnątrz auta to IMMO czyli immobilizer.

Problem masz taki że nie działa z pilota czy że w ogóle nie działa jak np. otwierasz kluczem od kierowcy to wszystkie zamki w samochodzie się nie otwierają?
Opisz dokładniej.

chojna89 - Pon Lut 28, 2011 20:17

Nie dziala wogole otwieranie na pilota. Po przekreceniu kluczyka otwieraja sie tylko drzwi kierowcy, bo jak sprobuje otworze klape albo drzwi pasazera to alarm zaczyna wyc. Pilotem mozna wylaczyc tylko alarm lub immo. Otwieram tylko i wylacznie kluczykiem.
ADI-mistrzu - Pon Lut 28, 2011 20:24

To wygląda na bezpiecznik od siłowników centralnego, ale jak mówisz że dobry...
Sprawdził bym wszystkie bezpieczniki jeszcze raz.

chojna89 - Pon Lut 28, 2011 20:53

Czyli ten pod maska? Sprawdzalem nawet kilka razy. Niestety nic to nie dalo

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 20:53 ]
http://forum.roverki.eu/v...centralny+zamek
W tym poscie znalazlem ze ktos mial podobny problem. i wlasnie jest cos o tym ECU

pistolet - Wto Mar 01, 2011 10:07

U mnie działy się takie jaja z alarmem jak piszesz jak się spalił bezpiecznik numer 3 czyli ten 10A od oświetlenia kabiny i zegarka. Nie wiem co on ma do tego, ale jak go spaliłem, to przy zamknięciu z pilota wył alarm :D wymieniłem bezpiecznik i problem ustąpił.