Zobacz temat - Błagalna prośba o rzucenie okiem!!!:)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Błagalna prośba o rzucenie okiem!!!:)

Rhos - Pon Lut 28, 2011 20:33
Temat postu: Błagalna prośba o rzucenie okiem!!!:)
Witajcie!!:)
jestem nowy na forum i przepraszam że tak od razu wjeżdżam z prośbą...
ale zakochałem się w tym modelu już dawno i wreszcie mam na niego środki.
nie jest łatwo znaleźć go w tej wersji,a ten jest w dodatku stosunkowo blisko...
jakbyście mogli poratować i zerknąć na niego w wolnej chwili lub po prostu poradzić na co zwrócić uwagę w tym konkretnym przypadku(silnik,wersja nadwoziowa)to będę ogromnie wdzięczny i oczywiście jakąś flachę stawiam:)

dzięki i pozdrawiam!
Kuba

Tomek1212 - Pon Lut 28, 2011 20:40

Chyba o czymś zapomniałeś ...
Romir - Pon Lut 28, 2011 20:47

hmm ale na co zerknąc okiem ;-) Tak sie zapedziles z pisaniem ze o linku zapomniales hehe
Rhos - Pon Lut 28, 2011 21:26

hehehe,macie rację,przepraszam:)

oto link:

http://otomoto.pl/rover-2...-C17721808.html

tronsek - Pon Lut 28, 2011 21:55

Z fotek niewiele wynika. Brak zdjęć silnika a i ze zdjęcia wnętrza nic się nie da powiedzieć. Poproś sprzedającego o podesłanie więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości, a może wtedy da się coś więcej o tym ROVER'ku powiedzieć. Już znaczny czas temu był oferowany do sprzedaży.
Rhos - Pon Lut 28, 2011 22:06

Sprzedawca sugerował kontakt mailowy więc już napisałem,oczywiście o aktualne fotki prosiłem w pierwszej kolejności:)jak tylko je dostane to wrzucę gdzieś na serwer i podeślę linka.

a widzisz,czyli już kiedyś go sprzedawał?a też z łodzi był wtedy wystawiony?czy może zmienił wtedy właściciela i ten "nowszy" go sprzedaje?

takie pytanko - ile info jest roverowskim VINie?warto sprawdzać?

Perez - Pon Lut 28, 2011 22:15

Widze nowy Tomcio sie na spoty szykuje. W 160kkm nie wierze. Poza tym przy tej cenie wymagalbym co najmniej przyzwoitego egzemplarza, szczegolnie, ze stary rocznik.
Jak bedziesz chcial cos niedaleko ogladac i zawieziesz moja dupe to moge pojechac z Toba.

Rhos - Pon Lut 28, 2011 22:20

Naprawdę:D??? byłoby super:)
widzę ze z Wawy jesteś jak ja,czy łódź jest niedaleko?:D

taka cena to jest dużo jak na niego?kurcze,jak to możliwe,przecież on zapewnia kosmiczne osiągi,w wyposażeniu brakuje tylko klimy w zasadzie jak na rocznik,ma piękną linię,dach targa...czego chcieć więcej???ja to myślałem że to jest tanio jak na ten model...:P

w ogóle gdzie ich można szukać?na allegro cały jeden egzemplarz,właśnie ten...

Perez - Pon Lut 28, 2011 22:35

Rhos napisał/a:
w ogóle gdzie ich można szukać?

odpowiedz:
Rhos napisał/a:
na allegro cały jeden egzemplarz

Czasami sa nawet po 3 tysiace, ale mysle, ze w tym aucie nie gra roli cena tylko stan, bo na prawde o wieeeeele lepiej kupic dobry egzemplarz niz samemu sie potem bawic.
Łódź jest niedaleko.

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 22:35 ]
Tylko zaznaczam, ze nie jestem Alfa i Omega, a decyzje podejmujesz Ty. Ja moge Ci powiedziec co jest halo, a co nie jest halo.

Markzo - Pon Lut 28, 2011 23:18

on nie dawno był na allegro, za jakieś mniejsze pieniądze ztcp...przynajmniej tak go kojaże..
LONT - Pon Lut 28, 2011 23:46

Był za 6800. Spiesz się lepiej, bo ja go biorę jak sprzedam swojego :)
Tomek1212 - Wto Mar 01, 2011 00:07

Ja go kojarzę jeszcze całkiem niedawno za 7500 wystawionego. Już chwilę wisi na allegro.
Cena raczej dość wysoka, tak więc spodziewałbym się co najmniej dobrego stanu technicznego.

Rhos - Wto Mar 01, 2011 00:19

LONT napisał/a:
Był za 6800. Spiesz się lepiej, bo ja go biorę jak sprzedam swojego :)


czyli nieprędko:P:P

no postaram się coś z tym zrobić w najbliższym czasie:)
Perez,pasowałby piątek na podróż?
wiadomo że to ja decyduję,ale warto mieć ze sobą kogoś kto wie ocb w tych autach,no i silnik widzę masz taki sam:)a tak btw ile Twój 820ti pali?
Tomcat się różni mechanicznie jakoś znacznie od innych dwusetek?zwias niezależny z tego co czytałem i LSD.coś poza tym?z częściami nie ma problemu?
nie żeby mnie to zniechęcało,ale chce wiedzieć na co się przygotować:)

[ Dodano: Wto Mar 01, 2011 00:19 ]
"Witam,
przy aucie do wymiany tylny prawy czujnik ABS, przegub, poduszka
silnika, szyba.
Samochód mam prawie rok wymieniłem przy nim :
Sprzegło komplente Sachs, turbo, rozrząd kompletny, cały zestaw ma ok 2
tys przebiegu, auto nie kopci.
Samochód ma pęcherz na nadkolu przy łączeniu z tylnym zderzakiem i
ubytek od spodu w progu lewym.
Używałem auta jako samochód na niedziele, jednak kupiłem motocykl i
postanowiłem sprzedać.
Pozdrawiam "

tyle mi napisał sorzedawca w odpowiedzi na mojego maila.zdjęć niestety nie dosłał...

martwić się? troche tego jest:(

Tomek1212 - Wto Mar 01, 2011 00:23

Trochę bardziej sfatygowanego udało mi się wyrwać za 1350zł, więc nie mówcie że to auto nie jest drogie.
Rhos - Sro Mar 02, 2011 17:02

ma ktoś pomysł skąd te części wziąć?
szyba nei zając,czujnik abs się raczej znajdzie ale poduszka i przegub to muszą być do tej konkretnej wersji prawda?skąd to wziąć?

leszczu - Sro Mar 02, 2011 17:08

Przegub też bez problemu będzie. Nie wiem jak z poduszka. :/
Rhos - Sro Mar 02, 2011 17:25

przeguby też jak patrzyłem to głównie do tych słabszych wersji, do turbo nei widziałem:(
a to musi być mocniejszy do 200KM chyba,bo pęknie:P

Markzo - Sro Mar 02, 2011 17:29

poduszki silnika w turbo sa chyba takie same jak w dieslachi kv6 zs/45, bo to pokrewne silniki, mozna by to sprawdzic.
Staniol - Sro Mar 02, 2011 17:40

przeguby masz na www.tomateam.pl ;)

i poduszki też, Markoz ma racje, poduchy są takie same ;)

Rhos - Sro Mar 02, 2011 17:55

Zajebista stronka!:)
myślałem że to drogie rzeczy są,a tu przegub 150zl,poduch nie oryginalna 250, oryginał 310 - dramatu nie ma:)tylko w zasadzie nie wiem do końca czy będzie pasować,bo w obu przypadkach napisane jest że do modeli po 96 roku...no i tej szyby nie ma,ale jak nie cieknie to mi to rybka póki co:)

Tomek1212 - Sro Mar 02, 2011 21:24

Szyba w coupe jest inna niż w sedanie.
Jak policja zabierze dowód za pękniętą szybę to zmienisz zdanie.

Rhos - Czw Mar 31, 2011 00:06

to sie wtedy bede martwil:)szczesliwie jest taka sama jak w innych coupe,moze znajde z anglika czy cos.

[ Dodano: Wto Mar 22, 2011 23:27 ]
Pojawił się kolejny Tomcio do kupienia!:
http://moto.allegro.pl/ro...1523861849.html

dupy nie urywa,ale jest tani strasznie.turbina to coś koło1000-1500zl, prawda?
do tego dojdą opłaty rejestracyjne,ale nadal myślę że taniej niż bordowy albo porównywalnie przynajmniej,zawsze to jakaś alternatywa
uprzedzam pytanie - nadal wybieram się do Koluszek,miałem jechać wczoraj,ale typ nie mógł, planuje to zrobić w przyszły poniedziałek.

[ Dodano: Czw Mar 31, 2011 00:06 ]
odświeżam temat po raz kolejny:)

absolutny faworyt:
http://otomoto.pl/rover-2...-C17373358.html

wg sprzedawcy:
ma go od ok 4-5 miesięcy, sprzedaje bo wyjeżdża,poza tym nie stać go na tankowanie...
cały lakier w oryginale,malowany tylko błotnik przedni,zero rdzy.
przebieg oryginalny - dowodem mają być fabrycznie montowane elementy zawieszenia, podobno zero luzów,stuków,czegokolwiek.
całe wyposażenie sprawne.stuka przegub.
jadę go oglądać w sobotę. chyba, że ktoś ma blisko,znalazłby sekundkę wolnego i był tak miły obejrzeć go wcześniej...

tronsek - Czw Mar 31, 2011 05:56

Rhos napisał/a:
absolutny faworyt:
W zeszłym roku już Go widziałem na allegro. Szkoda, że fotki porobione w ten sposób, że nic konkretnego nie można na nich wyczaić. Oby było tak, jak Cię sprzedawca zapewnia. Powodzenia.
Perez - Sob Kwi 02, 2011 18:06

Właśnie wróciliśmy z Rhos z podróży do "faworyta".
Efekt taki, że wróciliśmy bez auta, a chłopakowi będzie już trudniej sprzedać, ale może o szczegółach napisze Rhos, bo to w końcu auto dla niego.

leszczu - Sob Kwi 02, 2011 18:22

Cytat:
ale może o szczegółach napisze Rhos, bo to w końcu auto dla niego.

No to czekam, bo jestem bardzo ciekawy opinii. :wink:

Perez - Sob Kwi 02, 2011 18:39

Ja już bym napisał, ale nie wiem czy powinienem, bo to auto dla Rhosa, a ja miałem tylko pomóc oglądać.
leszczu - Sob Kwi 02, 2011 18:54

No to poczekamy na Rhos, :grin:
Rhos - Sob Kwi 02, 2011 19:42

pisz Perez nie dygaj:)
Perez - Sob Kwi 02, 2011 20:00

Do zrobienia na dzien dobry uszczelniacze (ponoc rozrzad mial 15tys km), lożysko oporowe wyło, ciężko chodziło wspomaganie, slupek tylny ponad 1000 na mierniku lakieru, źle spasowane drzwi kierowcy, zderzak, maska, kabel od cewki zaizolowany tasma, ktora i tak nie spelniala swojej roli, bo auto szarpalo niemilosiernie.
Wnetrze opor wyplekowane, auto nawoskowane, malowane nie dalej niz rok temu cale oprocz dachu.
Stwierdzilismy, ze trzeba zmierzyc kompresje, po rozgrzaniu sprawdzilismy co leci z wydechu i leciala tylko para wodna, ale w nadmiarze. W ogole gaz sie przelaczal przy 5krpm na bene, jednak olejem nic nie dymil, wyjechalismy na ulice, auto ladnie sie trzymalo drogi, ladnie hamowalo, leciutenko ciagnal do lewej, ale to chyba nie zrobiona zbierznosc po stluczce. Auto skladane na szybko, bo nawet nikt sie nie pokusil o poprawienie zle zalozonego kierunkowskazu, ktory byl oczywiscie wiele nowszy niz ten z drugiej strony, jednak chlopak przyznal, ze byl pukniety w naroznik.
Wyjechalismy, jak napisalem auto jedzie ladnie, troche przerywa przez zaizolowany kabelek od cewki, kawalek prostej z nowym asfaltem, gaz w podloge, dwa, trzy, cztery kazdy do czerwonej skali, potem silne hamowanie silnikiem i hamulcami, pod koncowke tarcze zrobily chipsy i zatrzeslo kierownica, jak wcisnalem sprzeglo to auto juz chodzilo na 3 garach, podjechalismy pod warsztat zeby zmierzyc kompresje, ale z wydechu leciala juz niebieska lokomotywa, a auto chodzilo na 3, mechanik otworzyl maske, z turba poszedl olej, poszedl w dolot, zapewne zalal jeden gar, do tego olej trysnal tez przy przepustnicy na dolot :roll: . Chlopak okolo 18lat, mowil, ze mniej niz rok prawo jazdy nie dosc, ze nie za wiele wiedzial o tym aucie to jeszcze sie okazalo, ze ma go 4 miesiace, przyznal, ze poprzedni wlasciciel nie studzil turbo przy sprzedazy, chlopak zalamany powtarzal tylko, ze tak nie bylo. Troche mi sie go szkoda zrobilo, bo wygladal jakby mial sie rozplakac, stwierdzilismy, ze nic po nas i trzeba sie zwijac do domu, wlasciciel dodal, ze teraz to on troche spusci, ale z 8900zl zszedl do 6500zl i ni grama wiecej, wiec sobie odpuscilismy.
W drodze powrotnej zal, ale przynajmniej Rhos ma szanse trafic ladna sztuke, lub sobie taka zbudowac i teraz najwazniejsza rzecz!

Pytanie:
Czy oplaca sie wziac coupe w ladnej budzie za 1500-2000zl i doprowadzic do serii? Czy razem z zakupem mozliwe jest, ze Rhos sie zmiesci w 9 tys zl, czyli zostanie 7 na remont?

Rhos - Nie Kwi 03, 2011 01:10

Nic dodać,nic ująć, dzięki Perez:)
pytanie aktualne,jakby ktoś znał koszty takiego remontu i dobre rozwiązanie tej patowej sytuacji z brakiem zadbanych Tomcatów to słucham uważnie:)

Perez - Nie Kwi 03, 2011 01:16

Niezamaco, nastepnym razem też jestem chetny jechac. Dobrze się bawilem i poznalem dwojke fajnych ludzi :)
Markzo - Nie Kwi 03, 2011 09:26

generalnie to przeszukaj archiwum ogłoszeń na naszym forum i odezwij się do obecnego właścicela ex-docentowego tomcata. Auto jest dalej na sprzedaż ztcp a jego stan to igła w porównaniu do tego co opisaliście... co do remontu, do kapitalka 2.0T + nowa sprezarka, bebechy w skrzyni, jakies pierdoly w zawiasie itp i mysle ze te 7tys moze byc realne, pod warunkiem, ze buda bedzie zdrowa...
Ciufa - Nie Kwi 03, 2011 11:52

a to ?
http://suchen.mobile.de/f...de&pageNumber=1

tronsek - Nie Kwi 03, 2011 12:11

Ciufa napisał/a:
a to ?
http://suchen.mobile.de/f...de&pageNumber=1

Jakiś czas temu dość długo wisiał na allegro. Cena była ok 13000PLN-ów i sądząc z opisu dość doinwestowany.

Markzo - Nie Kwi 03, 2011 13:02

Właśnie o tym aucie mówię ;)
Moloch - Nie Kwi 03, 2011 15:27

Rhos napisał/a:
absolutny faworyt:
http://otomoto.pl/rover-2...-C17373358.html

wg sprzedawcy:
ma go od ok 4-5 miesięcy, sprzedaje bo wyjeżdża,poza tym nie stać go na tankowanie...
cały lakier w oryginale,malowany tylko błotnik przedni,zero rdzy.
przebieg oryginalny - dowodem mają być fabrycznie montowane elementy zawieszenia, podobno zero luzów,stuków,czegokolwiek.
całe wyposażenie sprawne.stuka przegub.
jadę go oglądać w sobotę. chyba, że ktoś ma blisko,znalazłby sekundkę wolnego i był tak miły obejrzeć go wcześniej...


Byłem go oglądać 2 tygodnie wcześniej niż Wy pamiętam jak tą coupetke jeszcze sprzedawał poprzedni właściciel. Dało się zauważyć, że lakierowany był i spasowany na szybko.

Cytat:
a to ?
http://suchen.mobile.de/f...de&pageNumber=1


A tego oglądałem już jakiś czas temu (pół roku) i powiem, że naprawdę robi wrażenie, doinwestowany ładnie utrzymany, lakierowana blenda pomiędzy szybą przednią a szyberdachem, narożnik prawych drzwi po zimowym mrozie kapkę odgięty.
Właściciel nie może się zdecydować czy go sprzedać czy nie, posiada jeszcze takiego samego tylko cabrio.

Poluje na taką coupetke już sporo czasu i nic ładnego się nie da wypatrzyć...

Perez - Nie Kwi 03, 2011 16:20

Kto kupil od Przemka Docenta coupe?
Moloch - Nie Kwi 03, 2011 18:04

http://forum.roverki.eu/v...highlight=coupe

:)

Perez - Nie Kwi 03, 2011 18:15

Auto faktycznie doinwestowane, ale za te pieniadze mozna już wiele zrobic w takim za 2000 z ladna buda, a poza tym Rhos nie ma tyle funduszy.
Moloch - Nie Kwi 03, 2011 19:19

A może spróbować sprowadzić?
Bo w Polsce to zbyt dużego wyboru takich Coupetek nie ma.

Ciufa - Nie Kwi 03, 2011 20:11

no na mobile.de sa cztery :) w tym jeden z włoch i jeden z polski :D
Moloch - Nie Kwi 03, 2011 20:16

Ceny też nie powalają :)
Rhos - Pon Kwi 04, 2011 09:50

Problem w tym że ja nie mam tyle kasy...poki co 8-9kafli to moj max.
swoja droga zanim znajde ladny egzemplarz to nazbieram pewnie 2x tyle:P

te na mobile juz patrzylem i ceny z kosmosu,jest jeden pod berlinem w dobrej cenie,ale zrobic 1000km w obie strony na darmo mi sie srednio usmiecha...obejrze jeszcze pozostale 2 sztuki jakie sa w pl i bede sie martwil co dalej...

Perez - Pon Kwi 04, 2011 12:52

Rhos napisał/a:
obejrze jeszcze pozostale 2 sztuki jakie sa w pl i bede sie martwil co dalej..

Dokładnie, a poza tym zawsze możemy zostać "Fanami Czterech Kółek" z Discovery Channel.

Moloch - Pon Kwi 04, 2011 13:37

Tego też oglądaliście?
http://moto.allegro.pl/ro...1523861849.html

Perez - Pon Kwi 04, 2011 14:10

Mamy zamiar go oglądać, czekamy na wolny dzień.
Moloch - Pon Kwi 04, 2011 14:41

Dziś dzwoniłem już jest sprzedany, prawdopodobnie poszedł na części
Rhos - Wto Kwi 05, 2011 19:56

To wybitnie slaba informacja:(
Moloch - Czw Kwi 07, 2011 10:51

http://otomoto.pl/rover-220-C18364389.html

:)

tronsek - Czw Kwi 07, 2011 10:55

Rok temu też wisiał na allegro i jak widać się nie sprzedał. Na fotkach wygląda przyzwoicie. Moim zdaniem warto podjechać i zobaczyć dokładnie co i jak.
Rhos - Czw Kwi 07, 2011 17:32

Damn it, ladny!!!:)
cos dziwnie tanio.w przyszla sobote go ogarne bo teraz wyjezdzam:(

Moloch - Nie Kwi 10, 2011 09:15

On wcale tani nie jest :)
Ten za 6000 zł 1998 rok środek od bąbelka i silnik K.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1553768951

tronsek - Nie Kwi 10, 2011 20:23

Tu ciekawy egzemplarz http://moto.allegro.pl/ro...1556441516.html
Moloch - Nie Kwi 10, 2011 21:02

Ciekawe jaka będzie jego cena :)
Tomek1212 - Nie Kwi 10, 2011 21:07

Ten ostatni wisiał na allegro jakieś 1-1,5roku temu za cenę powyżej 10tys zł, ale wtedy nie miał jeszcze tych brandzlatorskich drzwi i kilku innych detali.
Natomiast ten sprzedający jest mi znany bo jakiś czas temu sprzedawał innego R220Ti którego oglądałem i nim jeździłem, pamiętam że na polecenie kolegi z forum o nicku "Pyros". Gość sprawiał wrażenie nawet ogarniętego w temacie R.

P.S. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę podjechać obejrzeć, mam niedaleko.

reed - Sro Kwi 13, 2011 11:39

Ja bylbym zainteresowany. Podobno cena 10kzl do wziecia od reki. Martwia mnie tylko jak na razie te drzwi. Czy w tak starym aucie sie nie popsuja. Bo zeby sie otwieraly normalnie to opcji nie ma ? No i cena jak na 18 letnie auto chyba wysoka ale moze jak dobrze utrzymany.
PTE - Sro Kwi 13, 2011 11:45

Fajny, gdyby nie te drzwi i środek - teraz wygląda trochę jak auto dla hmm... sutenera. No ale to tylko moja opinia :wink:
reed - Czw Kwi 14, 2011 00:07

Jak już tak analizujemy autka, to może ktoś jeszcze looknął by na ten egzemplarz. Ciekawe na ile można liczyć, że nie zaliczył 4 razy rowu i dwa razy dachowania. Silnik ekonomiczny, zadbany widzę i cena adekwatna... Widział ktoś?

Rover 216 Coupe

Moloch - Czw Kwi 14, 2011 12:44

Trzeba pojechać i obejrzeć, po zdjęciach prezentuje się ładnie
Markzo - Czw Kwi 14, 2011 14:27

brakuje hokejek pod zderzakiem z przodu ;)
reed - Czw Kwi 14, 2011 19:11

Jest ktoś z Tarnobrzegu lub okolic i mógłby ewentualnie za flaszeczkę pojechać i wstępnie zbadać samochodzik, czy się opłaca jechać? ;)
Pyros - Pią Kwi 15, 2011 15:40

Wysłany: Dzisiaj 15:39
Witam, prawie dokładnie rok temu Kupowałem od tego sprzedające swoją kupete. Już wtedy był w posiadaniu tej niebieskiej. Pamiętam, jak poprosiłem tamtego chłopaka aby odpalił tę niebieską, tak z ciekawości. Gdy tylko to zrobił, odr azu w głowie pomyślałem sobie. "czemu sprzedajesz tego granatowego a nie tego". Na tamtą chwilę silnik chodził bardzo nie równo, było słychać bardzo głośne stuki w silniku. Silnik sprawiał wrażenie silnika zmęczonego życiem i bardzo dobitego.
Nie mam tutaj na celu zniechęcania potencjalnych kupców, bo samochód ponoć od tamtego czasu przeszedł kapitalny remont, ale stwierdziłem, że warto aby kto kto miał zamiar go kupić o tym wiedział.

reed - Pią Kwi 15, 2011 21:42

Pyros, dzięki za info ale chyba tutaj piszesz o R'220 z tego wątku: http://forum.roverki.eu/v...=612682#612682, a Ja tutaj piszę o innym Rover 216. Mimo wszystko dzięki za odzew... ;)
Moloch - Nie Kwi 17, 2011 21:33

Rhos napisał/a:
hehehe,macie rację,przepraszam:)

oto link:

http://otomoto.pl/rover-2...-C17721808.html


Oglądałem tą coupetke czerwoną.
Koszt 6000

Stan:
- Wymieniona/Regenerowana Turbina
- Zrobione sprzęgło ładnie działało
- Skrzynia ładnie pracowała
- Na zimnym silniku strasznie falował, na ciepłym było ok ciągnął ładnie
- 16 calowe ładne felgi, opony do wymiany sparciałe i kończące się (komplet zimowych felg z oponami w dodatku)
- ABS się świeci (podobno lewy tylny czujnik zepsuty)
- Tylne prawe koło brak hamowania
- Cieknący płyn hamulcowy z lewego przedniego zacisku
- Pokrywa zaworów zaklejona silikonem... (zapocona strasznie)
- Urwana poduszka silnika po lewej stronie + urwane sanki pod silnikiem
- Zapocona przepustnica olejem?
- Zawieszenie ok amortyzatory 60-65 procent
- Ściągał w czasie jazdy na prawą stronę
- Podczas hamowania ok
- Blenda pomiędzy szybą przednią a szyberdachem (ta czarna) w kilku odcieniach czerni
- Prawe oraz lewe tylne nadkole nieudolnie lakierowane rdza wychodzi, że można lakier rękoma zrywać
- Szyba przednia pęknięta przez całą długość na wysokości wycieraczek
- Gałka zmiany biegów nieorginalna
- Kierownica lekko powycierana
- Przebieg prawie 180 000 (realny?)
- Maska jak i klapa tylna dziwnie krzywo spasowana
- Fotel kierowcy porwany
- Tylna lewa lampa krzywo spasowana
- Nie działający centralny zamek (uszkodzony pilot)
- Trzeszczące podczas jazdy przednie szyby
- Podłużnice z tyłu proste
- Tłumik końcowy nieoryginalny, wspawany jakiś inny

Więcej grzechów nie pamiętam, jak coś sobie przypomnę to dopiszę :)

Ogólnie sprzedający nie miał nic do ukrycia, trzeba się liczyć z włożeniem na start 2000 zł

Rhos - Nie Kwi 17, 2011 22:15

wielkie dzieki za rzetelny raport!!!!:)
naprawde tylko 2000 to wyniesie?
z tego co piszesz stan nie jest najlepszy...
sprzedajacy byl chetny cos opuscic czy neibardzo???

Moloch - Nie Kwi 17, 2011 22:17

Nie bardzo :)
Rhos - Nie Kwi 17, 2011 22:23

to malo fajnie z jego strony:P
chodzi o ten wisniowy taki w koluszkach?
gadalem z tym typem jeszcze w lutym to mowil ze nawet 1 osoba sie nie pojawila zeby go ogladnac od listopada...i faktycznie wydaje sie szczery,ale troche sporo rzeczy trzeba w nim zrobic,zarowno pierdolek jak i calkiem powaznych...:(

Moloch - Nie Kwi 17, 2011 22:28

Dokładnie ten sam :)

Faworyt był w dużo lepszym stanie...
Jeszcze jest zielony

Ma może ktoś informacje na temat jego?

Można trochę temat przy okazji zmienić :)

Rhos - Nie Kwi 17, 2011 22:54

o ktorym faworycie mowisz?moim,tym z krasnystawu???
jesli tak to wcale nei jestem przekonany:P
jak juz byles w koluszkach to do łasku mailes rzut kartoflem,trzeba było jechac:)
ja planuje podskoczyc w oba miejsca w najblizsza srode.

tego z lambo doors ktos ogarnie?strasznie daleko tam z wawy i droga slaba:(

Moloch - Pon Kwi 18, 2011 10:15

Dokładnie o tym z Krasnegostawu, jak ja go oglądałem jeszcze jeździł na 4 cylindrach i było wiadomo, że turbina do zrobienia :)

Powodzenia :P

Jeszcze coś znalezione:

http://www.ogloszenia.przemysl.pl/62165

Rhos - Pon Kwi 18, 2011 12:14

jaki cichociemny!!!to nei mogles dac znac?opisac jak bylo?musialem przejechac 500km na darmo???
Moloch - Pon Kwi 18, 2011 14:14

Wybacz założyłeś temat pojechania do Krasnegostawu zanim się zorientowałem ;)
Byłem tam troszkę wcześniej niż Ty.

Rhos - Pon Kwi 18, 2011 16:50

Wybaczam:P
latwo nei jest,skocze w srode do tego zielonego.

Moloch - Pon Kwi 18, 2011 20:35

Po obejrzeniu zdjęć, życzę powodzenia w środę samochód ze zdjęć wydaje się być godny uwagi :)
reed - Wto Kwi 19, 2011 00:17

Moloch napisał/a:
chodzi o ten wisniowy taki w koluszkach?


Czy Wy piszecie o wiśniowym z... Koprzywnicy ? Bo z Koluszek to jakoś nic nie znalazłem :P

Moloch - Wto Kwi 19, 2011 05:42

Nie, w Koprzywnicy jest na sprzedaż Rover Coupe 216 z 1998 roku, a w Koluszkach Rover Coupe 220 Turbo z 1994 roku.

Co jakiś czas się takowy pojawia na allegro.

reed - Wto Kwi 19, 2011 22:19

Moloch, dzięki za wyjaśnienie - bo gadamy od kilku postów o 216 i nie byłem pewny czy to nie pomyłka. Oby dwie miejscowości są na "K" ;)
Rhos - Sro Kwi 20, 2011 11:40

a czy Ty Moloch nie jestes czasem tym kolesiem co mial wziac kredyt na Faworyta:P? tak twierdzil wlasciciel,ze byl ogladac tylko jeden typ, mowil ze chce wziac tylko mu nie daja kredytu...
Moloch - Sro Kwi 20, 2011 13:01

No fakt miałem go brać ;) oglądałem ten samochód jeszcze za czasów gdy sprzedawali go w Czchowie.

Faktem jest, że samochód z tego roku, ciężko znaleźć w dobrym stanie.

Faworyt jeszcze jak był sprzedawany w Czchowie, wyglądał tak samo, tylko nie miał obtarć i działało w nim wszystko.

Czekam na informacje dotyczące zielonego :P

Rhos - Sro Kwi 20, 2011 23:31

Info jest takie ze jest moj:D
bylismy dzis,sympatyczni starsi panstwo plus ich synowa ktora byla glownym uzytkownikiem auta.ma kilka niedoskonalosci lakierniczych - rdza na rancie klapy bagaznika, na drzwiach kierowcy,w jednym miejscu na masce i bodajze kilka drobnych na blotniku.slowem szalu nie ma, za to wg elektronicznego miernika lakieru malowana byla tylko maska i blotnik przedni lewy,reszta trzyma wartosci fabryczne.cale wyposazenie sprawne,nei ma niestety klimy.nie mielismy zastrzezen do pracy zawieszenia, silnik troszke falowal na zimnym i slychac bylo chyba troche walek,ale na cieplym zdecydowanie sie uspokajal.turbo pompuje ladnie,chodzi duuuuzo lepiej niz ten "faworyt". do tego stopnia dobrze,ze jak Perez testowal czy torsen dziala(a szczesliwie jest ok) to ukrecilismy poloske:P normalnie dyndala pod autem po ostrym ruszeniu z jednym kolem na sliskim i stracilismy wszystkie biegi.na szczescie poloska jest juz ogarnieta[dzieki Perez:)],jutro ja odbieram a w piatek jedziemy zalozyc i wracamy autem do domu,poki co zostalo u wlascicieli bo nie sposob ja bylo przyciagnac do warszawy yarisem:P

takze tak to generalnie wyglada:)

adamsky - Sro Kwi 20, 2011 23:39

4 strony o kupowaniu coupe...

pochwalisz sie ?

Rhos - Czw Kwi 21, 2011 00:52

ale czym?poki co tak jak napisalem auto stoi zamkniete u poprzednich wlascicieli a ja koluje poloske zeby je przyprowadzic do domu.moze uda mi sie dotrzec w niedziele na spot to sie pochwale:)
Moloch - Czw Kwi 21, 2011 06:12

No to gratuluję zakupu :)
Teraz ja muszę znaleźć coś podobnego :)

Ciufa - Czw Kwi 21, 2011 10:01

Moloch, nie bierz Pereza ze sobą na oględziny ;)
adamsky - Czw Kwi 21, 2011 10:13

Ciufa napisał/a:
nie bierz Pereza ze sobą na oględziny

bo ? :D sam go kupi ?:P

Markzo - Czw Kwi 21, 2011 10:34

bo ukręci półoś lub turbina na jego widok powie papa ;)
Moloch - Czw Kwi 21, 2011 13:51

Jak to się mówi do 3 razy sztuka, Perez najpierw turbo zlikwidował, potem półośka to może za 3 razem nic nie zepsuje :D
leszczu - Czw Kwi 21, 2011 14:16

No to gratulacje. :grin:
Rhos - Pią Kwi 22, 2011 00:18

mysle ze on zasze cos zepsuje,trzeba uwazac:P zobaczymy jak nam jutro pojdzie skaldanei tej poloski,ktos ma pojecie jakie klucze czy narzedzia sa potrzebne?
Perez - Pią Kwi 22, 2011 12:23

A czy ktoś myślał, że po prostu potrafię znaleźć słabe punkty w autach?
Myślę, że lepiej, że turbo padło pod moją nogą niż po zakupie, tak samo z półosią, dobrze, że padła od razu, a nie w trasie.
Rhos napisał/a:
zobaczymy jak nam jutro pojdzie skaldanei tej poloski,ktos ma pojecie jakie klucze czy narzedzia sa potrzebne?

Narzędzia wiem jakie potrzebne, zmienię Ci tą półoś.

Ciufa - Pią Kwi 22, 2011 13:25

Perez, przecież żartujemy, spokojnie :]
Perez - Pią Kwi 22, 2011 14:38

Niby wiem, ale jakoś się źle z tym poczułem :/
Ciufa - Pią Kwi 22, 2011 16:20

sorry :(
Perez - Pią Kwi 22, 2011 18:06

Niechaj bedzie Ci wybaczone.
Pisze z trasy, bo jedziemy z Rhos do Tomcia wymienic raczke.

Moloch - Pią Kwi 22, 2011 22:17

Pewnie to są wszystko, żarty i w sumie racja lepiej aby wyszło coś przy oglądaniu niż po zakupie :)

No dobra ale w tym momencie nie ma, żadnej ciekawej coupetki na sprzedaż... :(

Perez - Sob Kwi 23, 2011 10:49

No bo została już zakupiona hehe. Wczoraj wracałem nią do Warszawy i coś czuję, że wstawię na sprzedaż Galeona i też będę szukał coupe :)
Rhos - Sob Kwi 23, 2011 23:15

chodzi super,strasznie jestem zadowolony,pare rzeczy do ogarniecia ale wiadomo,nowy nie jest.musze na hamownie skoczyc jak wytne kata(czuc go po przyspieszaniu) i zobaczymy ile tam zostalo.jutro na dzialce go umyje i porobie jakies foto w plenerze to sie pochwale co i jak:)
Perez - Nie Kwi 24, 2011 00:35

Zanim pojedziesz na hamownie ogarnij takie rzeczy jak świece, kopułkę, palec, przeczyść też krokowiec, bo obawiam się, że wynik może Cię zaskoczyć.
Rhos - Nie Kwi 24, 2011 10:39

tez sie tak obawiam,bo 200KM to on nie ma na pewno...
Moloch - Wto Kwi 26, 2011 12:15

Ja czekam na dalsze info od Ciebie i szukam dalej :)
Rhos - Wto Kwi 26, 2011 15:26

wczoraj pekl wydech i katalizator ciagnal sie po asfalcie:P dzis wspawalem rure zamiast.
dla odmiany po tym spawaniu szarpie, parska i pluje w wydech,na niskich obrotach glownie,jak juz wejdzie wyzej pruje jak szalony...zmienie swiece,moze jakies przebicie?

wg diagnosty do wymiany wahacz prawy i lewa koncówka drazka,amorki po 70%,hamulce ok.

Moloch - Wto Kwi 26, 2011 15:39

Jak wspawałeś zamiast katalizatora to sonda lambda nie będzie świrować? Aż tak się nie znam, więc nie wiem czy to fakt czy mit :)
tomason - Wto Kwi 26, 2011 15:44

Sonda chyba siedzi jak w 600 w kolektorze wiec wczesniej niz katalizator :mrgreen:
Rhos - Wto Kwi 26, 2011 17:59

to jest ciekawe spostrzezenie,ktos pewny prawdy moglby to skomentowac?

ciezko mi uwierzyc ze to przypadek,ze zaraz po wycieciu zaczal tak szarpac.z drugiej strony przez jakis czas mialem urwany kat,dyndal mi pod autem na przednim mocowaniu tylko i takich objawow nei bylo.

Moloch - Wto Kwi 26, 2011 19:23

Ale jak miałeś urwany to gazy z silnika wyskakiwały od razu po kolektorze/portkach i może nie było takiego efektu, a po wycięciu kata i wstawieniu "rury"spaliny muszą przejść jeszcze przez resztę układu i może w tym problem. Zmiany w układzie wydechowym zazwyczaj trzeba dobrze wyliczyć.

Z tego co poczytałem dla silników doładowanych układ przelotowy to dobra rzecz, ale zrobiony profesjonalnie ;)

A tak na marginesie gdybym miał tyle pieniędzy... :)
To bym kupił... :)

http://allegro.pl/rover-c...1583951093.html

Rhos - Wto Kwi 26, 2011 23:44

moze byc ze mam przytkane pozostale tlumiki,moze tez byc tak,ze sonda wariuje,nie iwem,postaram sie to jutro ustalic.

a ta coupe juz widzialem ze 2 lata temu na allegro.tyle ze gdzie indziej chyba...

gregor13 - Sro Kwi 27, 2011 08:02

Moloch napisał/a:


A tak na marginesie gdybym miał tyle pieniędzy... :)
To bym kupił... :)

http://allegro.pl/rover-c...1583951093.html


Gość powoli schodzi z ceny, bo niedawno jeszcze wołał bodajże 12.000 zł.
Ale sztuka piękna :mrgreen:

zmstr - Wto Maj 31, 2011 20:07

Panowie sorry, że wtrącę się w temat :P Czytałem tutaj coś, że ktoś był oglądać coupetkę z Krasnegostawu. Mógłby napisać o niej coś więcej? Bo dostałem propozycję przytulenia tego auta - ponoć po remoncie silnika i regeneracji turbo, żebym się nie napalał i nie jechał na darmo chciałbym wiedzieć jak kabina, wnętrze, czy warto :)
Rhos - Wto Maj 31, 2011 20:23

"Do zrobienia na dzien dobry uszczelniacze (ponoc rozrzad mial 15tys km), lożysko oporowe wyło, ciężko chodziło wspomaganie, slupek tylny ponad 1000 na mierniku lakieru, źle spasowane drzwi kierowcy, zderzak, maska, kabel od cewki zaizolowany tasma, ktora i tak nie spelniala swojej roli, bo auto szarpalo niemilosiernie.
Wnetrze opor wyplekowane, auto nawoskowane, malowane nie dalej niz rok temu cale oprocz dachu.
Stwierdzilismy, ze trzeba zmierzyc kompresje, po rozgrzaniu sprawdzilismy co leci z wydechu i leciala tylko para wodna, ale w nadmiarze. W ogole gaz sie przelaczal przy 5krpm na bene, jednak olejem nic nie dymil, wyjechalismy na ulice, auto ladnie sie trzymalo drogi, ladnie hamowalo, leciutenko ciagnal do lewej, ale to chyba nie zrobiona zbierznosc po stluczce. Auto skladane na szybko, bo nawet nikt sie nie pokusil o poprawienie zle zalozonego kierunkowskazu, ktory byl oczywiscie wiele nowszy niz ten z drugiej strony, jednak chlopak przyznal, ze byl pukniety w naroznik.
Wyjechalismy, jak napisalem auto jedzie ladnie, troche przerywa przez zaizolowany kabelek od cewki, kawalek prostej z nowym asfaltem, gaz w podloge, dwa, trzy, cztery kazdy do czerwonej skali, potem silne hamowanie silnikiem i hamulcami, pod koncowke tarcze zrobily chipsy i zatrzeslo kierownica, jak wcisnalem sprzeglo to auto juz chodzilo na 3 garach, podjechalismy pod warsztat zeby zmierzyc kompresje, ale z wydechu leciala juz niebieska lokomotywa, a auto chodzilo na 3, mechanik otworzyl maske, z turba poszedl olej, poszedl w dolot, zapewne zalal jeden gar, do tego olej trysnal tez przy przepustnicy na dolot :roll: . Chlopak okolo 18lat, mowil, ze mniej niz rok prawo jazdy nie dosc, ze nie za wiele wiedzial o tym aucie to jeszcze sie okazalo, ze ma go 4 miesiace, przyznal, ze poprzedni wlasciciel nie studzil turbo przy sprzedazy, chlopak zalamany powtarzal tylko, ze tak nie bylo. Troche mi sie go szkoda zrobilo, bo wygladal jakby mial sie rozplakac, stwierdzilismy, ze nic po nas i trzeba sie zwijac do domu, wlasciciel dodal, ze teraz to on troche spusci, ale z 8900zl zszedl do 6500zl i ni grama wiecej, wiec sobie odpuscilismy."


co byśchcial wiecej wiedziec:P?wszystko jest napisane.

zmstr - Wto Maj 31, 2011 20:45

Dobrze że te 1000um jednak pokazało zamiast zamknąć skalę :P No cóż słupek odstrasza, bo to że auto było malowane to w żadnym przypadku go nie przekreśla - o ile pomalowane z głową i bez wiadra szpachli pod ręką :)
Jeśli mówi prawdę, że turbo i silnik zrobione to takich cyrków już być z autem nie powinno, więc jeśli technicznie byłoby ok, to może i warto byłoby obadać czy jest sens pakowania się w tą kabinę, bo cena jest atrakcyjna.

Rhos - Wto Maj 31, 2011 22:46

ja bym sie zastanowil dwa razy z powodu tego jaki jest wlasciciel("zamieniam na golfa 2 bo to to gówno", "chlodziles turbine? - Ale jak to?") i z powodu gazu ktory tam jest - gowniarz twierdzi ze w gazie ma ustawiona odcinke pow 5 tys iw zwiazku z tym silnik powyzej tych obrotow na gazie przerwya i przelacza sie na benzyne.natomiast smiem twierdzic ze instalacja jest niedopasowana do mocy,osiagow i zapotrzebowania auta,a to sie zwykle zle konczy.
zmstr - Sro Cze 01, 2011 08:08

Rhos, po kilku wymienionych mailach z właścicielem jednak się zastanowiłem dwa razy :) Auto odpada :P
Rhos - Pią Cze 24, 2011 00:42

Told you:)
amen.

[ Dodano: Pią Cze 24, 2011 00:42 ]
http://moto.allegro.pl/ro...1678441520.html

wyglada na bardzo zadbany,wlasciciel jawi sie jako ogarniety - ktos go zna?
tylko nie podoba mi sie grill poliftowy w moim roczniku i 75 000 rzebiegu...

Moloch - Sro Lip 27, 2011 00:39

Ten czerwony nie jest już na sprzedaż.
Dzwoniłem i właściciel będzie robił to autko pod siebie :)

a czy ktoś oglądał tego?
http://otomoto.pl/rover-2...-C19991361.html

Ten rocznik to już ma silnik 1.6 serii K prawda?

Chyba pojadę obejrzeć.

Kruchy - Sro Lip 27, 2011 01:01

Moloch napisał/a:
Ten rocznik to już ma silnik 1.6 serii K prawda?


Deska z 200-tki okragłej, 2 poduchy, wiec na pewno 1,6 serii K.
Nie jestem pewien, czy ma ABS (bębny z tyłu) ale chyba ma regulowaną wysokość swiateł, co w późniejszych rocznikach rzadko występowało.

Moloch - Sro Lip 27, 2011 10:54

Z tego co widzę ma regulację świateł i lusterek ;)
O ABS napisał sprzedawca w opisie i ciężko wypatrzyć czy bębny tam są czy tarcze.
Więc sam nie wiem :)

Ale dzięki Kruchy :)

Jeszcze jest taki na allegro:
http://allegro.pl/rover-2...1729408947.html
Silnik Hondy