Zobacz temat - [R620] Hamulce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Hamulce

kamil_620_si - Pon Lut 28, 2011 20:33
Temat postu: [R620] Hamulce
Witam!!mam pytanie jaki jest graniczne zużycie tarcz hamulcowych z przodu?i jeszcze jedno co może być przyczyna tego ze star się jeden klocek z przodu lewy a prawy jest prawie w nowy dodam ze wymieniałem same klocki z przodu a z tyłu i klocki i tarcze na początku wakacji!!
marthinez - Pon Lut 28, 2011 22:11

kamil_620_si napisał/a:
Witam!!mam pytanie jaki jest graniczne zużycie tarcz hamulcowych z przodu?
21mm. Zdjęcie w załączniku.
kamil_620_si napisał/a:
jeszcze jedno co może być przyczyna tego ze star się jeden klocek z przodu lewy a prawy jest prawie w nowy
Zapieczony tłoczek, słaba jakość klocków itp. trudno jednoznacznie określić.
kamil_620_si - Pon Lut 28, 2011 22:21

Martinez dzięki za dane a co do tego klocka napisałeś ze słaba jakość.Ale klocki były wymieniane z tyłu i z przodu a star się tylko jeden przedni.
rami1000 - Wto Mar 01, 2011 07:48

nawet nie koniecznie tłoczek często blokuje się element trzymający klocki(nie wiem jak się fachowo nazywa) osadzony na 2 prowadnicach. Jego zablokowanie może to powodować.
empe - Wto Mar 01, 2011 14:07

W zaciskach są blaszki które pełnią role prowadnic dla klocĸów.
Jeżeli ściera się tylko jeden to może się blokować w tej prowadnicy i nie odbija, druga opcja to samo jarzmo które może się blokować w swoich prowadnicach.
Rozbierz, wyczyść, przesmaruj smarem miedzianym lub grafitowym, złóż i zrób próbę.
Oczywiście nie smaruj klocków i tarcz hamulcowych ;) tylko prowadnice.
Często bywa tak, że bród, starty pył z klocków i tarcz odkłada się w szczelinach prowadnic i tworzy twardy osad który utrudnia ich pracę.
Warto opiłować klocek z tego osadu, spasować dokładnie te blaszki z klockiem i wszystko złożyć na smar.

KRYS - Wto Mar 01, 2011 18:50

Wymien płyn i odpowietrz układ

Jak nie pomoze to jak koledzy wyzej pisali

kamil_620_si - Sro Mar 02, 2011 11:47

Mam pytanie a jakiego rodzaju klocki powinny być w moim roverku (auto ma abs- bo są 2 rodzaje, jest jakaś różnica?)
claudii - Sro Mar 02, 2011 11:56

jeśli chodzi o przód to do automatucznej skrzyni 282mm a do manuala 260mm. jakos tak :)
kamil_620_si - Pią Mar 04, 2011 16:13
Temat postu: [Rover 620 Si 95r] hamulce
Dzięki wszystkim za pomoc!!ale temat gorący nadal.wcisnąłem tłoczek żeby założyć klocki i już się nie wysuną??ale dzięki temu przynajmniej wiem co było zepsute on od połowy do końca idzie ładnie ale po max wciśnięciu już nie wysuwa się
empe - Pią Mar 04, 2011 16:58

Jak wciskasz pedał to tłoczek nie wychodzi? Po kilkukrotnym naciśnięciu powinien się wysunąć. Zawsze jak wymieniałem klocki czy tarcze to zawsze po złożeniu wszystkiego hamulce były dopiero po kilkukrotnym naciśnięciu pedału hamulca.
Może układ jest zapowietrzony?

KRYS - Pią Mar 04, 2011 17:26

Podpompuj troche pedałem hamulca i powinien wyjść
kamil_620_si - Pią Mar 04, 2011 17:27
Temat postu: [Rover 620 Si 95r] hamulce
nie powinien być zapowietrzony.w innych autach jak wymieniałem klocki to tak jak piszesz empe ale tu żeby się tłoczek schował musiałem go ścisnąć ściskiem stolarskim bo tak ciężko się chował wcisnąłem pod osłonę tłoczka smar do tłoczków ścisnąłem i tak już zostało!!pompowanie nic nie dało!!
Perez - Pią Mar 04, 2011 17:51

To pewnie musisz zregenerowac zacisk. A auto do tej pory rowno hamowalo?
empe - Pią Mar 04, 2011 18:11

Objaw jak przy uszkodzonych przewodach hamulcowych [elastycznych], miałem tak w poprzednim aucie.
Pytanie czy hamulce odbijały podczas jazdy? Czy koło trzymało? Tylko pamiętam, że tłoczek chyba cały czas ciężko chodził a nie tak jak u Ciebie od połowy :/

-Marcin- - Sob Mar 05, 2011 22:05

jezeli tloczek ciezko sie wciska, to proponuje odkrecic odpowietrznik. jezeli po odkreceniu odpowietrznika tloczek wchodzi lekko, to znaczy ze przewod elastyczny do wymiany. na 70% ciezko chodzacych tloczkow (w przednich zaciskach, tylne to inna bajka ;) ) to wlasnie przewod hamulcowy jest winny. latwy sposob na ustalenie przyczyny.
kamil_620_si - Sob Mar 12, 2011 12:41

Dzięki wszystkim za włączenie się do tematu dziś wybieram się do garażu i podejmę walkę z tymi hamulcami poinformuje was o wyniku!! :lol:

[ Dodano: Sob Mar 12, 2011 12:41 ]
Witam!!Dziękuje wszystkim za pomoc!!tłoczek nie wysuwał się bo z drugiej strony wyskoczył cały zapomniałem ze tam już wyciąłem klocki i on się cały czas zapowietrzał a ja za bardzo byłem skupiony na jednym kole i nie zauważyłem tego!!jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki!!a czy jest różnica przy odpowietrzaniu auta z ABS??jeden mechanik mi powiedział ze auto z ABS powinno się odpowietrzać na zapłonie albo na zapalonym silniku?? :???: