Zobacz temat - [r400] Przebicie na przewodach?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400] Przebicie na przewodach?

piotras9078 - Wto Mar 01, 2011 13:41
Temat postu: [r400] Przebicie na przewodach?
Witam. Dziś stwierdziłem że spróbuje rozwiązac mój problem związany z elektryką samochodu, a mianowicie gdy kupiłem mojego roverka to po 2-3 dniach akulumator całkowicie się rozładowywał. Ładowałem go ale i tak się rozładowywał więc niby proste wymienic aku i po problemie a otuż po wymianie akulumatora na nowy problem się powtarza do tej pory i nie wiem czym to może byc spowodowane, dlatego zwracam sie do was z proźbą o sugestie czym może to byc spowodowane bo do elektryka nie chce dawac bo słyszałem o tym ze czasem oni moga całkiem wszystko spier... :/
leszczu - Wto Mar 01, 2011 13:50

Gdzieś masz złodzieja prądu.
Albo alternator słabo ładuje, ale to powinna świecić kontrolka akumulatora.
Sprawdź sobie na początek ładowanie. Przy włączonym silnik zmierz sobie napięcie na akumulatorze powinno być coś koło 14V. :/

darek_wp - Wto Mar 01, 2011 14:49

1. Sprawdź i popraw czystość klem, połaczenia masy do nadwozia i silnika, połączenie zasilania alternatora
2. Sprawdź ładowanie - powinno wynosić pomiędzy 13,8V przy włączonych odbiornikach (światła itd) a 14,5V bez obciążenia
3. Jeśli sprawdzenia z powyższych punktów są ok pozostaje włączyć amperomierz między aku a instalację i odłączając po kolei odbiorniki (np wyjmując bezpieczniki) sprawdzić które urządzenie/a pobiera za duży prąd - taki test oczywiście przy wyłączonych wszystkich odbiornikach i wyjętym kluczyku ze stacyjki.

Pobór prądu "na postoju" nie powinien przekraczać 0,03A.

Na forum są posty w takim temacie w miarę dokładnie opisujące co i jak sprawdzać - poszukaj.

piotras9078 - Nie Mar 06, 2011 18:01

Właśnie zapomniałem dodac klemy wyczyszczone ładowanie sprawdzone i jest w porzadku masa jest ok bo to na samym poczatku sprawdziłem i jak podpowiedział mi darek_wp sprawdze jeszcze 3 punkt i dam znac jak wszystko poszło

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 19:07 ]
Witam. Przepraszam ,że się nie odzywałem dość długo ale dałem samochód do mechanika żeby wymienił mi rozrusznik... Więc nie mogłem sprawdzić 3 punktu lecz dzisiaj jad odebrałem samochód z naprawy to od razu zabrałem się do sprawdzania i moje sprawdzanie nic nie dało więc proszę o dalsze porady bo ręce mi już opadają.

[ Dodano: Nie Mar 06, 2011 18:01 ]
Chciałem się jeszcze zapytac o jedną rzecz a mianowicie jak jade stałą prędkością to jak puszcze gaz i wcisne sprzegło to auto gaśnie nie wiem czym to może byc spowodowane myślę że może świece nie działają tak jak trzeba będe muisiał je wymienic. Jak myślicie?

darek_wp - Nie Mar 06, 2011 19:05

piotras9078 napisał/a:
jak jade stałą prędkością to jak puszcze gaz i wcisne sprzegło to auto gaśnie


Najczęściej winny jest silnik krokowy. Przeważnie pomaga czyszczenie. Poszukaj jest o tym dużo na forum.

piotras9078 - Nie Mar 06, 2011 21:27

a w sprawie tego silniczka to darek_wp moze, masz jakieś zdjęcia silnika pokazujace gdzie znajduje się ten silniczek, bo nie wymieniałem go nigdy i nie wiem gdzie on jest bo pierwszy raz prawdopodobnie on mi szwankuje. I czy jest to też możliwe że świece są już zużyte?
leszczu - Pon Mar 07, 2011 10:18

piotras9078, silniczek masz tu. :wink:
piotras9078 - Pon Mar 07, 2011 16:43

Dzięki leszczu19901. jak go wyciągnąc? :?:

[ Dodano: Pon Mar 07, 2011 16:43 ]
Przed chwilą poszedlem sprawdzic co z tym silniczkiem i nic czyściutki aż sam się zdziwiłem więc co to jeszcze może byc? prosze o pomoc

leszczu - Pon Mar 07, 2011 18:00

No jak czyściutki to może wogle nie działa. :/ I wtedy w grę wchodzi wymiana i to chyba całej przepustnicy. :/
piotras9078 - Wto Mar 15, 2011 18:27

Chyba rozwiązałem problem rozładowujacego się akulumatora a mianowicie szyba od strony kierowcy nie działa i tak zerknołem do tej kostki w drzwiach i patrze a 2 kabelki są odłączone i są ze sobą złączone czy to może byc rozwiązanie mojego problemu? Proszę o odpowiedz
luki_pj - Wto Mar 15, 2011 22:01

piotras9078 napisał/a:
Chyba rozwiązałem problem rozładowujacego się akulumatora a mianowicie szyba od strony kierowcy nie działa i tak zerknołem do tej kostki w drzwiach i patrze a 2 kabelki są odłączone i są ze sobą złączone czy to może byc rozwiązanie mojego problemu? Proszę o odpowiedz

Każde zwarcie w układzie powoduje coś złego. Zewrzyj baterię, jakaś popularną AA, zobaczysz co się stanie - będzie do niczego. Wszystko zależy czy są to przewody idące od zasilania czy też nie. Kolejna strona medalu że będzie to negatywnie działało podczas przekręconego kluczyka, bo na wyciągniętym przecież nie idzie zasilanie do szyb - układ jest odcięty.
Podaj kolory tych przewodów, sprawdzi się w RAV co one robią. Być może jeden jest plusem, drugi minusem więc ktoś sobie zamknął obieg. Nie wiem. Zrób może zdjęcie.

piotras9078 - Sro Mar 16, 2011 19:25

Dobra jak będe miał jutro czas to zrobie jakąś fotke

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 19:25 ]
Niestety dzisiaj nie miałem za bardzo czasu i na 100% jutro wrzucę jakieś zdjęcie

luki_pj - Sro Mar 16, 2011 22:36

a może to Ci coś pomoże - taki ogólny schemat przedniej szyby...
http://www.hondaoriginalp...0&block_03=7811

piotras9078 - Nie Mar 20, 2011 13:58

Jak widać na zdjęciu 2 kabelki luzem biały i czarny

[ Dodano: Nie Mar 20, 2011 13:58 ]
I co wy na to?

luki_pj - Nie Mar 20, 2011 21:46

muszę pobrać od nowa płytkę RAVE, bo gdzieś mi się zapodziała i nie mam jak schematów sprawdzić, a że mam łącze dzielone na naście ludków to potrwa. Ale nie widzę na zdjęciu żeby to było jakoś zwarte, chyba że Twoja Nokia mnie oszukała :)
Ja bym szukał złodzieja, odłączając po kolei wszystkie niepotrzebne urządzenia i bajery w samochodzie, radio, oświetlenie (bagażnika) itd. Zwarcie to od razu rozładowało by baterię, a przecież masz bezpieczniki które w razie czego wyłapią, więc szukaj czegoś przed nimi.
Zerknij też parę postów wyżej, co powiedział Ci kolega leszczu19901

piotras9078 - Pon Mar 21, 2011 18:55

luki_pj Dobrze widziałeś kabelki nie są połączone bo je odłączyłem od siebie przed robieniem zdjęcia a przedtem były normalnie skręcone ze sobą, a nie mam jak sprawdzić pobiernia prądu bo nie mam miernika chyba będe musiał od jakiegoś kolegi pożyczyć :/
luki_pj - Pią Kwi 01, 2011 20:53

Sorki za zwłokę, ale byłem ostatnio w delegacjach.
Załączam schemat elektryki szyb.
Patrząc na to, nie bardzo widzę, żeby to odpowiadało za złodziejstwo.
Może mądrzejsi się wypowiedzą z doświadczeniem, bo nie koniecznie ja czuję że mam rację.

piotras9078 - Pon Kwi 18, 2011 21:26

Witam. byłem u elektromechanika w związku z nie działającą szybą i okazało się że kostka była strepiała i dostała się do niej woda wymienili ją i znaleźli gdzie uciakał prąd okazało sieprzy włączniku gazu coś było nie tak naprawili to i już tydzień wszystko działa bez zażutu, dziękiza podpowiedzi pozdrawiam.
luki_pj - Pon Kwi 18, 2011 21:49

Super, że udało Ci się rozwiązać problem <ok>