Zobacz temat - [R75] Błędy na diagnostyce T4
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Błędy na diagnostyce T4

Pluszowy_Misiek - Pon Mar 07, 2011 11:04
Temat postu: [R75] Błędy na diagnostyce T4
Witam
Na początku nietypowa sprawa którą nawet nie wiem jak opisać ale spróbuje. Otóż przy prędkości powyżej 140km/h w kabinie samochodu pojawia się dziwny dźwięk przypominający trzeszczenie jak przy nastawianiu radia. Mało tego Ja podejrzewałem że ten dźwięk jest z głośników więc wyłączyłem radio ale odgłos pozostał. Dodam, iż czym szybciej jadę tym owy dźwięk jest bardziej donośny. Może mi ktoś napisać co to może być ?
I druga sprawa podczas diagnostyki T4, wyskoczyły mi błędy P0262, P0270 czy one dotyczą cewek zapłonowych? Jaka jest zależność miedzy ewentualnym uszkodzeniem cewek a zużyciem paliwa przez auto.
I jeszcze błąd P1316 co On oznacza?
Pozdrawiam serdecznie

piter_admin - Wto Mar 08, 2011 12:07

Misiek w sobotę byłem w monachium i przez całą drogę też miałem ten problem.

Ponieważ ostatnią sobotę miałem zajętą nie miałem czasu sprawdzić co to może być.

Ale może któryś z kolegów już się uporał z tym problemem.

SeniorA - Wto Mar 08, 2011 12:40

Pluszowy_Misiek napisał/a:
druga sprawa podczas diagnostyki T4, wyskoczyły mi błędy P0262, P0270 czy one dotyczą cewek zapłonowych?
, dotyczą wtryskiwaczy 1 i 4 ( przebicia prądowe) , ale to jest kierunek szukania.Ponieważ dotyczy to cylindrów 1 i 4 (jedna cewka), może tester wskazał błędy z grubsza ,zamiast P0351. Cewki mają kod PO351 jedna i druga P0352.
P1316 mówi o wypadaniu zapłonów , co jest logiczne jak szwankują wtryski.