Zobacz temat - [freelander 1,8 16V 2000] przerywa w czasie jazdy -czasem-
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander 1,8 16V 2000] przerywa w czasie jazdy -czasem-

malczaki - Czw Mar 10, 2011 19:31
Temat postu: [freelander 1,8 16V 2000] przerywa w czasie jazdy -czasem-
WITAM

Do pewnego dnia wszystko oki.Ale po umyciu silnika ,w drodze do domu też oki.Ale następnego dnia jakby stracił na mocy.Odpala ładnie .Ale spaliny czuć jak z ,,warszawy" czy ,,syrenki" wyraźny zapach paliwa.Po paru chwilach przemyślenia szukam przyczyny.Ewidentnie po wyjęciu ,,fajki", iskra z obudowy ,,fajki" skacze na blok silnika.Wszystkie 4 ,,fajki" dokładnie czyszczę ,osuszam( o widać wodę w gniazdach świec,woda po myciu :sad: ) i jeszcze wykręcam świece które czyszczę.I jest oka ale..... teraz zdarza mu się czasem ,na ok.1 sek ,zachować dziwnie -tak jakby został odcięty zapłon na chwilkę,zdarza się to w szczególności po zmianie biegu.I jeszcze na ,,luzie" co pewien czas ok.1 min. obroty na chwilę też spadną i wrócą do normy.
Co może być przyczyną??
PS.Silnik już nie raz był myty.

Kot - Czw Mar 10, 2011 23:45

a krokowca czysciles ??

[ Dodano: Czw Mar 10, 2011 23:45 ]
ewentualnie sonde sprawdz ...

malczaki - Pią Mar 11, 2011 18:25

Kiedyś czyściłem.Myślę że jeszcze powinienem(może jutro) rozebrać kopułkę i przeczyścić styki.
A sam mając kontroler ELM 327 sam zbadam czujniki???? Jakim programem tylko???

SyntaX - Pią Mar 11, 2011 18:56

Osobiście polecam program PCMScan.
Ja mam też program Deltascan.

malczaki - Sro Mar 23, 2011 18:20

A jak powinien się zachować ,,zimny" silnik podczas rozruchu i pracy gdy ma odłączoną sondę lambda???

[ Dodano: Pon Mar 14, 2011 19:47 ]
A dodam że to zachowanie dziwne,nie występuje przez jakieś pierwsze 2 min. gdy silnik jest ,,zimny".

Co może być przyczyną???? :roll:

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 18:20 ]
WITAJCIE

Ten brak mocy i szarpanie następuje na ,,początku " biegu gdy silnik jeszcze nie wejdzie na obroty.