Zobacz temat - [R75] Problem z trzaskami w radiu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Problem z trzaskami w radiu.

Black_Eryk - Nie Mar 13, 2011 09:28
Temat postu: [R75] Problem z trzaskami w radiu.
Witam, autko kupiłem pod koniec listopada, przejechałem około 10 tys. km - i nagle około tydzień temu - jak zrobiło się cieplej - pojawiły się trzaski w radiu.

Gdy włączę radio i silnik nie chodzi - żadnych trzasków nie ma.
Po odpaleniu silnika zaczynam słyszeć w mirę mocne trzaski o częstotliwości około 2 trzaski na sekundę. Ale gdy jadę autem i mam włączony bieg trzaski zwiększają swoją częstotliwość.

Szukałem po forum i znalazłem że wystarczy jakiś filtr założyć na plusa zasilającego od radia i trzaski znikną - ale przecież do tej pory radyjko grało więc to nie jest chyba problem filtra.

Ale nie chce nic zakładać - chcę się dowiedzieć dla czego trzeszczy i co może być przyczyną bo nie chcę tego tak zostawić gdyż coś czuje że problem jest troszkę większy.
Macie jakieś pomysły co to może być?

pozdrawiam
Krystian

gienek73 - Nie Mar 13, 2011 21:29

u mnie jakieś zwarcie na antenie robiło (jest ona chyba na tylnej szybie wpleciona między ogrzewanie), po odpaleniu włącz się automatycznie ogrzewanie tylnej szyby i wtedy zakłócenia były, wyłącz ręcznie ogrzewanie i zobaczysz czy to to. U mnie jak się ociepliło i szyba z tyłu sucha przy odpalaniu to nie ma zakłóceń, nawet przy włączaniu się ogrzewania szyby.
Black_Eryk - Pon Mar 14, 2011 06:25

szyba sucha, ogrzewanie jest wyłączone i nie działa, ale trzaski są :/ - chyba podjadę do elektryka.
Spider1801 - Pon Mar 14, 2011 07:27

Sprawdź połączenia przy antenie na szybie zdejmij osłonę ze słupka tam masz wzmacniacz antenowy mogło się coś rozłączyć lub przewód od szyby się odkleił
Dziadek - Pon Mar 14, 2011 08:02

Stań koło innego auta i zobacz czy zakłócenia słychać w jego radiu.Jeśli tak,to coś u ciebie z zapłonem,albo kable wysokiego napięcia do wymiany.Kiedyś też tak miałem w benzyniaku-W nocy po otwarciu maski kable świeciły jak świetlówki i przebicia zakłócały radio.
PHJOWI - Pon Mar 14, 2011 21:24

filtr grzebieniowy nawalił , albo masa od cewek niedokręcona i też będzie walić.
Black_Eryk - Wto Mar 15, 2011 21:05

Byłem u elektryków ale nie mają czasu w tym tygodniu, próbowałem założyć dodatkowy filtr na zasilaniu radia - ale to nic nie dało, radio trzaska gdy silnik pracuje, a gdy się wyłączy to gra idealnie.

Jutro sprawdzę masę od cewki i te kable WN.

Jak sprawdzić ten filtr grzebieniowy ??