Zobacz temat - [R420] inna cewka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] inna cewka

markol4 - Pią Mar 25, 2011 16:55
Temat postu: [R420] inna cewka
witam mam takie pytanie czy jest mozliwość zamontowanie innej cewki?? to znaczy z 1,6 lub innej do silnika 2,0?? bo kupiłem kable z ngk ale tam sa troche inne polce i mam przebicie i sie zastanawiam czy moze mam inną cewna. jakie sa jeszcze dobre kable do 2,o litrówki ??

[ Dodano: Pią Mar 25, 2011 16:55 ]
nikt nie pomoże

ADI-mistrzu - Pią Mar 25, 2011 17:52

Masz rozdzielacz zapłonu? Jak tak to każda podejdzie, bez różnicy.
markol4 - Pią Mar 25, 2011 18:53

a co do jest rozdzielacz zaplonu?? gdzie to sie znajduje?? jak patrzyłem w swoje stare kable to tam troche tej wtyczki wyslaje a w tych ngk to nie wystaje i nie wiem czy to ma jakos roznice bo moze nie dociska do koncza
slax - Pią Mar 25, 2011 19:48

Rozdzielacz zapłonu, czyli w Twoim przypadku Kopułka i Palec. Kopułka to ta czarna puszka do której wchodzi 5 przewodów, 4 od świec i ten środkowy idzie do cewki właśnie. poszukaj cewki np. od poloneza lub czegoś podobnego.

pozdrawiam

ADI-mistrzu - Sob Mar 26, 2011 08:06

Wydaje mi się że T seria nie miała rozdzielacza, ale na zdjęciach doszukać się nie mogę odpowiedzi...


Tutaj masz opisany silnik K serii, rozdzielacz zapłonu powinien być raczej w tym samym miejscu.

Tomi - Sob Mar 26, 2011 08:51

ADI-mistrzu napisał/a:
Wydaje mi się że T seria nie miała rozdzielacza, ale na zdjęciach doszukać się nie mogę odpowiedzi...
[url=http://obrazki.elekt...umb.jpg]Obrazek[/url]

Tutaj masz opisany silnik K serii, rozdzielacz zapłonu powinien być raczej w tym samym miejscu.


Do 97 roku miała identyczną kopułkę i palec jak 214. Po 97 roku jest już zapłon elektroniczny. Więc w tym przypadku "na dwoje babka wróżyła".

markol4 - Sob Mar 26, 2011 14:05

zapłon to mam juz elektryczny ale nie umiem kabli do kupic
Tomi - Sob Mar 26, 2011 15:20

A Jaki w tym problem? Tylko nie od razu mogę Ci powiedzieć, że to nie będą raczej tanie przewody (pomijając tandetę pod nazwą Janmor i Sentech).
markol4 - Nie Mar 27, 2011 13:27

w tym problem ze kupiłem kable z ngk i sie troche roznia od moich starych przewodów
driftdreamer - Czw Lip 07, 2011 14:26

Witam podpinam się pod temat żeby to nie zakładać nowego.
Moje pytanie jest następujące czy przewód WN od cewki a w zasadzie jego długość ma znaczenie na jakość iskry lub szybkość przepływu iskry?
Cewke mam zamontowaną wysoko blisko zbiorniczka wyrównawczego (he kawałek drogi) jak wiadomo cewka w ori miejscu jest na bloku a kabel króciutki. Przewód nie jest z kompletu, taki kupiłem bo był potrzebny tylko do cewki.
Podsumowując czy pokusić się o przeniesienie cewki blisko gdzieś np skrzynki z bezpiecznikami żeby podpiąć krótkim kablem czy nie ma to żadnego znaczenia??

Adrian - Czw Lip 07, 2011 14:39

driftdreamer napisał/a:
nie ma to żadnego znaczenia??

Moim zdaniem nie ma. Zostaw tak, jak jest.

driftdreamer - Pią Lip 08, 2011 10:28

Teraz mi przyszło do głowy że np. zmieniając kable przypuśćmy za rok też bedę musiał kombinować z tym do cewki więc chyba przełożę cewke i dam krótki kabel i zobacze jak jest.
Dzięki
pozdro