Zobacz temat - [214Si] początek HGF wymiana uszczelki -czy planować głowicę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si] początek HGF wymiana uszczelki -czy planować głowicę

Mario_paco - Sob Mar 19, 2011 22:27
Temat postu: [214Si] początek HGF wymiana uszczelki -czy planować głowicę
Witam ,od pewnego czasu w zbiorniczku wyrównawczym pokazuje mi się olej ,raz więcej raz mniej,czyli początek HGF zamówiłem już u Tomiego wszystkie potrzebne części do zrobienia tego i moje pytanie jest takie czy muszę planować głowicę ? max planowania wynosi 0,2mm czyli bardzo niewiele i obawiam się że jeżeli zplanują mi za dużo to głowica będzie do wymiany,a znajomy mechanik odradza mi planowanie głowicy skoro autko jeździ dobrze.Proszę o poradę i opinie bo nie wiem co mam zrobić czy planować czy nie???
automechanik - Sob Mar 19, 2011 23:39

Sprawdż liniałem i szczelinomierzem odchyłkę płaskości głowicy (wzdłuż i po przekątnych max. dopuszczalna 0,15, między cylindrami 0,05 mierzone w poprzek głowicy).
Można również starą metodą dotrzeć głowice pastą zaworową na płycie traserskiej.
Równomierne zmatowienie powierzchni oznacza że powierzchnia jest płaska i równa.

keczu - Nie Mar 20, 2011 11:06

Mario_paco napisał/a:
a znajomy mechanik odradza mi planowanie głowicy skoro autko jeździ dobrze.

Wiec to jest dobra rada twojego znajomego mechanika. Ale na 100% bedzie wiadomo po zdjeciu glowicy. Skoro auto jezdzi i nie zagotowalo sie kilka razy to pewnie nie ma problemu z odksztalceniem sie glowicy, natomiast nic nie da sie powiedziec o stanie powierzchni szczegulnie na styku "pierscieni ogniowych" uszczelniajacych cylindry. I mam nadzieje ze nie zakladasz uszczelki nowego typu(MLS) bo w takim przypadku bez planowania nic z tego nie bedzie. Pozdr.

Mario_paco - Nie Mar 20, 2011 11:24

uszczelkę będę zakładał tą : http://www.tomateam.pl/sk...l=silnik&c=1365 więc myślę że jest dobra
faecd - Nie Mar 20, 2011 11:36

ja mialem ze dwa miejsca gdzie szczelinomierz 0,05mm wchodzil zatem bylo planowanie, bez problemu mi scieli 0,1mm i juz:)