Zobacz temat - [R400] Głosniki - nagle przestają grać
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R400] Głosniki - nagle przestają grać

krzystoff - Pon Mar 21, 2011 23:01
Temat postu: [R400] Głosniki - nagle przestają grać
Mam taki problem,
Zmieniłem głośniki na tylnej półce na nowe i te podczas słuchania muzyki nagle przestają grać a wraz z nimi i przednie, wcześniej czegoś takiego nie było i nie za bardzo wiem co jest grane.... Jak rozłączę tylne głośniki włączę radio i znowu podłączę to wszystko znowu na chwile jest ok.
Może mi ktoś pomóc ?? :bezradny: :bezradny:

bonus89 - Pon Mar 21, 2011 23:22

sprawdź czy nie masz zwarcia gdzieś na przewodach, czy nie zrobiłeś podłączając głośniki. Za nim tego nie zrobisz nie pałuj raczej radia żebyś końcówek mocy nie spalił
Shrekinho90 - Wto Mar 22, 2011 04:35

Pewnie tak jest jak pisze bonus89, żeby się uypewnić możesz jeszcze sprawdzić czy radio z tylu jest gorące.
lucas202 - Wto Mar 22, 2011 19:34

może po prostu działa zabezpieczenie na radiu/wzmacniaczu które chroni końcówke mocy gdy do radia podłączymy zbyt mocne głośniki. gdy odlączymy tylne glosniki koncowka mocy jest w stanie napedzic dwa glosniki przednie poniewaz mamy zapas mocy to zabezpieczenie nie wyłącza koncowki mocy chroniac ja przed spaleniem
bonus89 - Wto Mar 22, 2011 21:31

krzystoff napisał/a:
Jak rozłączę tylne głośniki włączę radio i znowu podłączę to wszystko znowu na chwile jest ok.

lucas202 napisał/a:
gdy odlączymy tylne glosniki koncowka mocy jest w stanie napedzic dwa glosniki przednie poniewaz mamy zapas mocy

to raczej można wykluczyć jeśli tak jak pisze dzieje sie tak nawet na przednich samych

krzystoff - Wto Mar 22, 2011 22:43

Sprawdziłem zwarć żadnych nie ma, a co do tej ochrony hmmm możliwe to jest , gdyż jak same przednie grają to nie ma problemu , dopiero jak tylne troszkę pograją to się dzieją te cuda...
greg-si - Wto Mar 22, 2011 22:47

Co za głośniki włożyłeś w tą półkę?