Zobacz temat - Piaskowanie czy inne sposoby, porady...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Piaskowanie czy inne sposoby, porady...

kamax_19 - Sro Mar 23, 2011 15:37
Temat postu: Piaskowanie czy inne sposoby, porady...
Witam jakie macie sposoby usuwania rdzy z naszych aut bo wiadomo w tzw. wrzerach papierem się tego nie wyjedzie :/ a od czasu do czasu maluje jakieś elementy i nowe narzędzie "zawsze się przyda: :grin:
Na "alledrogo" są pistolety do piaskowania i tu moje pytanie czy ma ktoś z was doświadczenie w piaskowaniu takim pistoletem i czy jest to wmiare wydajne i opłacalne

Ceny takich pistoletów oscylują w granicach 50-120zł, dodam że posiadam mały 50l kompresor i czy on to uciągnie :?: :?:

Tak że warto kupić coś takiego czy nie ma sensu... :?: :?:

michone - Sro Mar 23, 2011 21:04

piaskowania nie polecam, bo używa się krzemu co tylko przyspiesza rdze... Jak już to tylko sodowanie :)
Tomek1212 - Sro Mar 23, 2011 21:20

Do piaskowania trzeba mieć bardzo mocny kompresor, zazwyczaj stosuje się do tego kompresory śrubowe. Niezbędne minimum do piaskowania z częstymi przerwami to zbiornik 300l i silnik 3-4kW.
Oczywiście każdy element stalowy po wypiaskowaniu powinien być zabezpieczony jeszcze tego samego dnia bo inaczej natychmiast zardzewieje.

kamax_19 - Sro Mar 23, 2011 21:52

Tomek1212, Ale mi głównie chodzi o piaskowanie takich drobnych elementów taki domowy użytek, a z zabezpieczeniem to jest nawet ok 8 godz zależy jakim procesem był czyszczony materiał.
Marrkus - Czw Mar 24, 2011 14:23

Gdybyś miał wypaskowac powiedzmy błotnik to ten sprzęt może i się nadaje ale ty szybciej stracisz cierpliwość. Tak jak już napisał Tomek1212

Cytat:
Do piaskowania trzeba mieć bardzo mocny kompresor, zazwyczaj stosuje się do tego kompresory śrubowe. Niezbędne minimum do piaskowania z częstymi przerwami to zbiornik 300l i silnik 3-4kW.


I jest to prawda jeśli chodzi o piaskowanie dużych powierzchni, taka zabawka z allegro za to idealnie nadaje się do małych prac. Pociągnie to nawet nieduży kompresor a małe ogniska rdzy jest w stanie całkiem ładnie oczyścić

kamax_19 - Czw Mar 24, 2011 16:57

Marrkus, O widzisz o taką odpowiedź mi chodziło czy taki mały kompresor uciągnie przy piaskowaniu małych ognisk rdzy, ew. jakies wzory na szkle czy coś.

A mi nie chodzi o piaskowanie jakichś dużych powieszchni bo to takim małym zestawem napewno było by bez sensu.

Marrkus - Czw Mar 24, 2011 22:41

Dasz radę z takimi małymi pierdołkami. Na upartego to byś i cały samochód wypiaskował - pod warunkiem że miałbyś cierpliwość i sprzęt by się nie rozleciał
kamax_19 - Pon Mar 28, 2011 21:15

Ale nikt nie opdowiedział czy przy ewentualnym zakupie który pistolet wybrać, może ma ktoś już jakieś doświadczenie??