Zobacz temat - [R75] Problem z nawigacją
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Problem z nawigacją

zyphar - Czw Mar 24, 2011 10:31
Temat postu: [R75] Problem z nawigacją
Czesiek

OD około tygodnia mam problem z navi (wersja z TV) - mianowicie w miejsce MENU z opcją navi czyli serwowanym przez komputer navi pojawia się menu wciskane przez TV - (ze zmianą czcionki i rozdzielczości )

przeszukałem forum - kilka razy takie pytanie padło ale odpowiedzi nie było poważnie nikt nie kuma o co chodzi ?

nie do końca przekonuje mnie padnięty czytnik - gdyż reaguje prawidłowo - odbiera płytę i wczytuje dane (przynajmniej na słuch), reaguje na opcję wysunięcia - normalnie reaguje na standardowe procesy (wyłącza się po upływie 3 min od zamknięcia centralnym zamkiem, etc)

czytając zagraniczne fora - jako przyczyna podawany jest brak łączności między komputerem navi a konsolą - nie wiem z czego może to wynikać bo jeszcze niedawno navi działała

przy przegrzebywaniu skrzynki z bezpiecznikami (gdzie wszystko okazało się być ok) znalazłem luźno wiszący kabel z dwoma wtyczkami - czytałem na forum że może być to od zmieniarki CD - ale dwie ? czy jedna z nich może być od navi ? a jeżeli tak to na poziomie konsoli przy kierownicy w które miejsce się ją wpina ?

reset poprzez odłączenie aku nic nie daje, oglądałem moduł radia i tv koło zapasówki i wszystko zdaje się być ok

pozostaje mi jedynie rozebranie wyściółki w bagażniku i sprawdzenie docisku kabli lub wilgoci choć na macanego wszystko jest suche - i w związku z tym mam pytanie - jak do ciężkiej cholery odpiąć zewnętrzną czarną ramkę z czytnika ? póki tego nie zrobię nie odciągnę wykładziny bagażnika przykrywającą całe ustrojstwo


plis help

iThomas - Czw Mar 24, 2011 15:04

Hej. Dwa razy miałem podobny problem. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Na szczęście u mnie po paru gdzinach wróciło wszystko do normy.
Pozdr