Zobacz temat - [Rover 600, All ] krzyżak a maglownica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Rover 600, All ] krzyżak a maglownica

Balas87 - Sob Mar 26, 2011 17:30
Temat postu: [Rover 600, All ] krzyżak a maglownica
Panowie, mam pytanie jakie są objawy zużycia krzyżaka a jakie maglownicy?.

U mnie czasami jak kręcę kierownicą ( tylko na postoju silnik włączony i wyłączony ) to czuć takie jakby przeskoki tj chwilowy opór i zaraz delikatny przeskok - kierownica nie chodzi po prostu płynnie. Przeskoki są najczęściej ( raczej ) w tej samej pozycji kierownicy.

Dolewam płynu do wspomagania na 1 tys km ok 300 ml oleju. I teraz się zastanawiam czy winny jest krzyżak czy maglownica. Macie jakieś sprawdzone domowe sposoby zdiagnozowania tego.

Stuków nie słyszę . Zawieszenie Przód robione 2 tyg. temu

marthinez - Sob Mar 26, 2011 20:11

Balas87 napisał/a:
Dolewam płynu do wspomagania na 1 tys km ok 300 ml oleju. I teraz się zastanawiam czy winny jest krzyżak czy maglownica.
A wyciek gdzieś znalazłeś?
Balas87 - Nie Mar 27, 2011 23:02

nie szukałem jeszcze nigdzie :( ((

[ Dodano: Sob Mar 26, 2011 21:40 ]
Tak się teraz zastanawiam w sumie za takie objawy odpowiadać może też zużyte łożysko ślizgowe na mc personie oraz ( tak mi się wydaje ) rolka napinacza od alternatora, głośno pracuje jak kręcę kierownicą przez co pasek się może delikatnie ślizgnąć....

[ Dodano: Nie Mar 27, 2011 23:02 ]
Naprawdę nikt się nigdy z tym nie spotkał... :( ((((((( ?

kfrankiewicz - Pon Mar 28, 2011 00:04

witam, po pierwsze Rover 600 nie posiada łożyska Mcpersona, a po drugie obstawiał bym
zużycie maglownicy ( wyrobiona listwa ), jakby był zużyty krzyża to by był tylko luz na kierownicy.

Balas87 - Pon Mar 28, 2011 10:40

A czy kręcenie tą śrubą co jest na maglownicy może coś pomóc ?? ( w którym jest ona miejscu ? )