Zobacz temat - [R200] Rozrusznik nie kręci
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Rozrusznik nie kręci

gufi - Sob Mar 26, 2011 22:35
Temat postu: [R200] Rozrusznik nie kręci
Mam taki problem z Roverem 200 99r. 1.4 16v, chodzi o to, że ostatnio rozładował się akumulator, nic nie kręciło. Wykręciłem, oczyściłem, naładowałem, podłączyłem akumulator i odpalił bez problemu. Zrobiłem nim kilkanaście kilometrów tego samego dnia, odstawiłem do garażu. Następnego dnia już nie chciał odpalić.

Odłączyłem znowu akumulator, naładowałem i przy próbie odpalenia słychać było tylko takie stukania, jakby z okolic immobilzera, kolektora ssącego, silnika krokowego, zero pracy rozrusznika. Wymieniłem akumulator, ze względu że stary po próbie uruchomienia nadawał się do ponownego ładowania.. Jednak na nowym jest dalej to samo, choć w sumie już tak napięcie nie spada.

Bezpieczniki w puszce i 2 obok pod maską są całe. Osobiście obstawiam, że może to być wina zresetowanego immobilizera, choć z drugiej strony, nie rozumiem czemu po wcześniejszym odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu, nie było żadnych problemów.. Jednak prosiłbym o odpowiesz jak ustawić ten immobilizer za pomocą pilota albo co może być nie tak poza tym.

azer - Nie Mar 27, 2011 01:38

sprawdź masy czy nie jest gdzieś przerwana!

[ Dodano: Nie Mar 27, 2011 01:38 ]
I popraw temat zgodnie z regulaminem