Zobacz temat - [MG F] Jak ściągnąć całkiem soft top?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MG F] Jak ściągnąć całkiem soft top?

kosa72 - Pon Mar 28, 2011 13:40
Temat postu: [MG F] Jak ściągnąć całkiem soft top?
Witam wszystkich serdecznie.
Jestem świeżym nabywcą i forumowiczem tutaj i proszę o pomoc.
Mam pytanie jak ściągnąć dach całkiem? muszę się dostać do silnika, żeby wymienić rozrząd i kilka innych dupereli. czy muszę całkiem ściągać? wiem , że z tyłu jest płyta między silnikiem a kabiną? rozumiem, że trzeba wyjąć tylną konsolę ze schowkami?
Bardzo proszę o podpowiedzi ewentualnie jakiś link z instrukcją.
Będę bardzo zobowiązany
Pozdrawiam

Rafal_Bogus - Pon Mar 28, 2011 15:32

nie musisz zupelnie sciagac dachu ani tego tylnego panela z glosnikami. tyl dachy zapinany jest na 5-6 zatrzaskow, ktore odpinasz i podnosisz tyl dachu do gory(moze Ci opadac wiec mozesz go np. jakas guma zaczepic zeby nie przeszkadzal). wyciagasz wygluszenie tylnej polki, pod nia jest metalowa klapa, odkrecasz ja i masz juz elegancki dostep do silnika. uwazaj przy wyciaganiu wykladziny polki na wygluszenie zeby go nie poszarpac o zaczepy dachy.

powodzenia :)

Xao - Pon Mar 28, 2011 21:08

i uwaga na palce bo te zaczepy lubią uderzać w palce :) jak się wyciąga matę wygłuszającą... co do opadania dachu to myślałem że tylko mi się tak dzieje :) ale rada na to gumki :) i pamięcać o szybie bo lubi się dziwnie wyginać :) i potem zostają ślady.


Pozdrawiam
Marcin

mg1989sos - Wto Wrz 20, 2011 00:19

a tak wracając do tematu ... ma ktoś instrukcję całkowitego demontażu softopu ?

chciałbym go na zimę zdjąć żeby za siedzeniami zrobiło się trochę miejsca na półce
na jakąś kurtkę czy coś :D

no i zawsze lepiej żeby szyba nie była pozginana przez tyle miesięcy... lepiej żeby dach rozłożony leżał sobie w piwnicy :)

bosniak - Czw Wrz 22, 2011 16:10

mg1989sos napisał/a:
a tak wracając do tematu ... ma ktoś instrukcję całkowitego demontażu softopu ?

chciałbym go na zimę zdjąć żeby za siedzeniami zrobiło się trochę miejsca na półce
na jakąś kurtkę czy coś :D

no i zawsze lepiej żeby szyba nie była pozginana przez tyle miesięcy... lepiej żeby dach rozłożony leżał sobie w piwnicy :)


Żeby za siedzeniami na półce zrobiło sie troche miejsca na zimę to trzeba zdemontować wind shot, bo hard top'u i tak nie założysz nie demontując soft topu. Żeby zdjąć soft top, należy odpiąć 2 klamry z przodu (główne) nastempnie siedem z tyłu, potem odkrecić plastikowa obudowe za siedzeniami, w mgf po lifcie i mg tf są tam owalne głosniki. Nastepnie ku naszym oczom ukarzą sie po 2 śruby po bokach chyba 17, które trzeba odkecić i mamy soft top w rękach. Na zimę sugeruje go przechowywać w stanie rozłożonym, ze wzgledu na szybe i wilgoć. Jak ktoś dalej nie kuma to na priv podeśle jakies fotki z umiejscowieniem tych śrub.

mg1989sos - Czw Wrz 22, 2011 19:37

windshot mam cały czas złożony
hardtop bez problemu się montuje bez zdejmowania softopu

bosniak - Czw Wrz 22, 2011 20:46

mg1989sos napisał/a:
windshot mam cały czas złożony
hardtop bez problemu się montuje bez zdejmowania softopu


ciekawe jak zapniesz tylne klamry?

mg1989sos - Pią Wrz 23, 2011 12:18

no jak to jak ? miękki dach składasz do tyłu i zapinasz hardtopa
MaReK - Pią Wrz 23, 2011 15:32

Powinieneś mieć takie słupki z tyłu na które nakładasz hardtopa i zapinasz...
Potwierdzam, że bez zdejmowania soft'a też się da. A zdjąć go można, musisz wyciepać taką wyściółkę z tylnej półki i pod nią masz klamry ;)

practicator - Sob Wrz 24, 2011 21:21

MaReK napisał/a:
Potwierdzam, że bez zdejmowania soft'a też się da. A zdjąć go można, musisz wyciepać taką wyściółkę z tylnej półki i pod nią masz klamry


Jak również kabelek do podgrzewania tylnej szyby w hartopie.
Zanim się całkiem ściągnie softtopa, trzeba go jeszcze odkręcić przy fotelach - 4 śruby, schowane pod TBarem.

mg1989sos - Sob Wrz 24, 2011 23:53

practicator napisał/a:
Jak również kabelek do podgrzewania tylnej szyby w hartopie.


a już miałem pytać gdzie go mam szukać :D