Zobacz temat - [R214i 1997]Antena dachowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i 1997]Antena dachowa

face2 - Wto Mar 29, 2011 16:50
Temat postu: [R214i 1997]Antena dachowa
Witajcie. Mam mały problem. Chodzi dokładnie o antenę dachową do radia. Moje radio jeśli mam farta łapie maxymalnie dwie stacje radiowe. Radio Plus i RMF. RMF jak złapie to już jest mega fart. Bylem u elektryka samochodowego i on powiedział mi, że moja antena na dachu nie ma masy. Tzn ze jest poluzowana i nie masuje się z dachem i dlatego jest taka lipa. Poradził mi, żeby kupić antenę wewnętrzną i zamontować.

Kupiłem wewnętrzną, ale(może jestem upośledzony)nie wiem w jaki sposób i gdzie mam przymocować czerwony kabelek od napięcia w tej antenie. Jeśli podłącze ją bez zasilania też nie jest za super i łapie die stacje a w dodatku buczy.

Moje pytanie brzmi. Jak mogę odkręcić antenę dachową w R 214i.?? Próbowałem od góry i tylko ją sobie poszarpałem niepotrzebnie. Niby jest dojście pod tapicerką ale boje się, że ją uszkodzę.

Może macie jeszcze jakieś pomysły co do mojego problemu z radiem ? Dodam, że odbiornik radiowy jest ok, bo łapał wcześniej wszystkie stacje.

Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi.

Gucjan - Wto Mar 29, 2011 20:17

prawie sam do tego doszedłes, antene trzeba wykrecic od srodka (nie wiem czy mozna inaczej) odgiąc tapicerke i sruba jest w takim wgłębieniu klucz 10. Ja u siebie miałem ułamaną antene wymieniłem i sciąga wszystko.
face2 - Czw Kwi 07, 2011 15:10

Ok to mam jeszcze jedno pytanie. Jak zamontować antenę wewnętrzną??. Jest w niej normalny kabel antenowy do radia i przewód czerwony do zasilania. W jaki sposób i gdzie podpiąć ten przewód ??

[ Dodano: Czw Kwi 07, 2011 15:10 ]
Gucjan a jak odgiąłeś tapicerkę ?? Dziś wsadzałem tam paluchy i boje się ją uszkodzić.

leszczu - Czw Kwi 07, 2011 15:17

up. :wink:
xtek - Czw Kwi 07, 2011 17:31

face2 napisał/a:
Ok to mam jeszcze jedno pytanie. Jak zamontować antenę wewnętrzną??. Jest w niej normalny kabel antenowy do radia i przewód czerwony do zasilania. W jaki sposób i gdzie podpiąć ten przewód ??



Czerwony przewod podlacz do zasilania 12V, proste. Najlepiej takiego, zeby bylo po wlaczeniu radia. W radiu masz pewnie takie wyjscie we wtyczce jak "elektryczna antena" - styknie.