Zobacz temat - [R220] Brak hamulców-wyciek płynu z tylniego bębna.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Brak hamulców-wyciek płynu z tylniego bębna.

KUDLY - Nie Kwi 03, 2011 00:18
Temat postu: [R220] Brak hamulców-wyciek płynu z tylniego bębna.
Witam. Dziś zaobserwowałem brak hamulców w swoim aucie.Zlokalizowałem miejsce wycieku i test to tylni lewy bęben (wyciek ze środka bębna).Jakie części są potrzebne do usunięcia awarii??
Krzysi3k - Nie Kwi 03, 2011 01:18

KUDLY, rozbierz bęben i zobacz, pewnie szczęki się skończyły...
leszczu - Nie Kwi 03, 2011 12:03

Pewnie cylinderek puszcza. :grin:
KUDLY - Nie Kwi 03, 2011 12:17

leszczu19901 napisał/a:
Pewnie cylinderek puszcza. :grin:


Łatwo sie dostac do niego żeby upewnić się czy oby na pewno to?

Wystarczy odkręcić główną śrubę mocującą bęben?

leszczu - Nie Kwi 03, 2011 12:25

Musisz zdejmować bęben. W tym celu odkręcasz koło i bęben trzyma się na dwóch śrubeczkach, odkręcasz je i zsuwasz bęben i będziesz widział cały mechanizm w środku.
PTE - Pon Kwi 04, 2011 08:41

KUDLY napisał/a:
Wystarczy odkręcić główną śrubę mocującą bęben?


Najpierw zajrzyj sobie lepiej do Rave, bo coś mi się wydaje, że całą piastę odkręcisz :wink:

KUDLY - Pon Kwi 04, 2011 17:31

A gdzie te "Rave" ? bo ciężko coś tu na stronie znaleźć :>

A więc tak. Odkręciłem te dwie małe śruby i zdjąłem bęben. Wszystko zachlapane płynem.Po małych oględzinach dostrzegłem wytarte okładziny szczęk a szczególnie tej po lewej stronie która miała 2 mm ,prawa okładzina 3mm. Lewy tłoczek był znacze bardziej wysunięty niż ten z prawej strony.Tam tez podejrzewam wyciek.Przy użyciu bardzo małej siły wcisnąłem tłoczek w głąb(zapowietrzony układ) i ten "chowa" się praktycznie do końca.
Dla porównania okładziny w prawym bębnie mają 4 i 4,5mm

teraz pytania;
Jakie szczęki będą pasowały do mojego auta ?? (układ z abs)najlepiej jakiś link :wink:
Te wciśnięcie tłoczka wystarczy aby on znowu normalnie funkcjonował i nie było już wycieków?

Verneur - Pon Kwi 04, 2011 17:41

KUDLY napisał/a:
A gdzie te "Rave" ? bo ciężko coś tu na stronie znaleźć :>



Proszę:

LINK