Zobacz temat - [mazda 323F] Wielki Problem z Silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [mazda 323F] Wielki Problem z Silnikiem

kamilos2521 - Sro Kwi 06, 2011 07:55
Temat postu: [mazda 323F] Wielki Problem z Silnikiem
Witam wszystkich...piszę w imieniu szwagra który ma mazdę 323F LPG 1,5 z 96r...
Problem przedstawia się nastepująco:
Jak odpali swoja mazde to pali mu na 3 gary...tylnia strona silnika jest zarzygana olejem...i cały czas wali nim...oraz z końcowego tłumika po odpaleniu auta bryzga olejem dośc mocno...poziom oleju w silniku troszke się podniósł i olej jest jakby rzadszy i czuć w nim benzyne...oraz ucieka gdzieś płyn chłodniczy ze zborniczka nie duzo ale co jakis czas trzeba dolać pare setek...nie kopci na biało ani nie ma majonezu w zbiorniczku...
I tu moja prosba Panowie/Panie co to może być???
I czy jest sens robic to czy kupic nowy silnik i zrobic przekładkę...
Proszę o pomoc i rady wszystkich...
Autko wygląda fajnie całe zawieszenie zrobione i wogóle a tu taki problem się przytrafil...

szoso - Sro Kwi 06, 2011 08:00

skoro problem nie dotyczy Rovera to czemu napisałeś w temacie R416, poza tym temat przenoszę do innego działu
Tomi - Sro Kwi 06, 2011 09:11

Chyba po prostu silnik się skończył
hvil - Sro Kwi 06, 2011 12:59

kamilos2521, B5 o ile pamiętam takie ma oznaczenie to najmniej udany silnik mazdy:) problemy z olejem to standard:) zapraszam na forum.mazdaspeed.pl, ew. jak chcesz to mam kilka silników do mazdy, B6 kompletny, BP bez kompa ale z osprzetem, dół od 1.5 chyba też mam:) ale ja osobiscie nie naprawiałbym tej jednostki, poszukał bym standardowych znanych i twardych jednostek mazdy:) 1.6 1.8(rzędowe)