Zobacz temat - Malowanie Roverka czas zacząć....[R220]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Malowanie Roverka czas zacząć....[R220]

kamax_19 - Nie Kwi 10, 2011 18:47
Temat postu: Malowanie Roverka czas zacząć....[R220]
Witam wszystkich forumowiczów wiem że podobne tematy juz był ale każdy woli usłyszeć zdanie o swoim roverku indywidualnie.

A więc tak czeka mnie malowanie drzwi gdyż ktoś złośliwy uraczył moją maszynke głąbokimi rysami i trzeba coś z tym zrobić i moje pytanie dotyczy czy pomalować sobie odrazu listew na drzwiach tych czarnych czy będzie to fajnie wyglądało czy nie skrzywdze mojego roverka.. :?: :?: :?:

Przy okazji malowania zastanawiam się czy nie psiknąć spojlera na klapie w kolor nadwozia??? W przyszłości ma być tam spojler z Mg zr ale obecnie nie ma funduszy ani owego spojlera na alledrgo ani na forum.

Jeszcze zostaje malowanie lusterek w kolor nadwozia ale to już widziałem i wygląda elegancko więc ten zabieg będzie zrobiony napewno

O koszt malowania wszystkiego się nie martwie gdyż musze kupić tylko potrzebny lakier i pomaluje sobie wszystko sam :grin:

leszczu - Nie Kwi 10, 2011 19:50

Jak będziesz malowal sam to maluj wszystko co napisałeś wyżej, będzie dobrze wyglądać. :wink:
kamax_19 - Nie Kwi 10, 2011 20:09

Żeby później nie gadali na forum na mój temat że auto było bite i komuś się listew do malowania nie chciało zciągać...... :wink: :wink:
Krzysi3k - Nie Kwi 10, 2011 21:06

kamax_19, a co Cię obchodzi co ludzie gadają ;)
Spoiler masz tu:
http://allegro.pl/spojler...1549900705.html
Powołując się na roverki.pl masz 20 zł zniżki.
Moim zdaniem bez sensu malować ten spoiler, szkoda kasy. Lepiej nazbieraj na spoiler z ZR i jego pomaluj szybciej :)

kamax_19 - Nie Kwi 10, 2011 21:18

Krzysi3k, A wiesz jak jest z ludźmi, tym co inni mówią akurat się naj mniej przejmuje.

A z tym spojlerem może i masz racje.
Drzwi chce malować jeszcze w tym miesiącu, od razu machne lusterka a za spojler wezmę się jak już kasa będzie. Dorobie większą ilość fabry żeby się później nie odróżniało od reszty.

Krzysi3k - Nie Kwi 10, 2011 21:19

kamax_19, a widziałeś lusterka od R25/ZR? One dużo fajniejsze :mrgreen:
kamax_19 - Nie Kwi 10, 2011 21:47

Krzysi3k, Widziałem i się do nich przymierzałem, ale te są w dobrym stanie i szkoda mi ich wymieniać.. :/ Jeszcze zobacze jak mi się je uda tanio wytargać od znajomego to się na nie skusze..... :grin: :grin:

Dręczy mnie myśl czy dobrze będzie wyglądać mój roverek z pomalowanymi listwami na drzwiach.

Krzysi3k - Nie Kwi 10, 2011 21:50

kamax_19, każdy R z listwami pomalowanymi fajnie wygląda :)
Klamki możesz pomalować też, ale nie musisz ;) Z samymi listwami pomalowanymi też fajny efekt jest :)

kamax_19 - Nie Kwi 10, 2011 21:53

Co do lusterek to jak wynegocjuje po 50zł to będą od R25 a jak więcej to zobacze. O klamkach też myślałem tylko nie wiem czy auto nie zrobi się zbyt jednolite.
Krzysi3k - Nie Kwi 10, 2011 22:07


Mi tam pasuje :D
Teraz 17" ciemne z polerowanym rantem dla kontrastu i będe swoje 16" sprzedawał :)

kamax_19 - Pon Kwi 11, 2011 23:54

Krzysi3k, Elegancko wygląda.... :!: :!: :!:
Przekonałeś mnie do tych listw no i lusterka też wypadało by tak takie założyć.... Co do felg to narazie musze polatać na stalowych bo mam jeszcze jedną kosztowną pasje też rover tylko przez "w" rower........

[ Dodano: Pon Kwi 11, 2011 23:54 ]
Krzysi3k, Byłem dzisiaj u znajomego co rozbiera angliki i ma lusterka właśnie od anglika po 50zł za sztuke ale nie wiem czy da rade je później ustawić bo podobną się różnią od europejczyków.. :?:

Krzysi3k - Wto Kwi 12, 2011 00:11

kamax_19, od dołu jest cypel do przestawiania z RHD na LHD :)
Poszukaj na forum :)

kamax_19 - Wto Kwi 12, 2011 00:25

Się znaczy że będą pasować to gitara może jeszcze coś na cenie zbije, powiem ze trzeba malować itp..... :grin: i nowe lustereczka zawitają w mojej 2-setce
leszczu - Wto Kwi 12, 2011 11:03

kamax_19 napisał/a:
Się znaczy że będą pasować

pewnie, że będą, tylko tak jak pisze Krzysi3k, będziesz musiał je przestawić na LHD. :wink: A i jeszcze jedno, bierz od razu do tych lusterek wewnętrzne maskownice, bo od R200 mogą nie pasować. :wink:

kamax_19 - Wto Kwi 12, 2011 13:43

leszczu19901, Właśnie czytałem o tym na forum że nie pasują te środki a ja mam manualne lusterka i napewno nie będą pasować.

Jeszcze chce zamontować maty grzewcze w lusterka ale nie wiem czy nie jest z tym za dużo grzebania.

leszczu - Wto Kwi 12, 2011 13:52

Cytat:
a ja mam manualne lusterka i napewno nie będą pasować.

Mogą nie pasować. :/

Nowal - Wto Kwi 12, 2011 22:45

Krzysi3k, a czy Ty kupowałeś tą lotkę? Bo żaba twierdzi, że lepiej dołożyć i kupić oryginalną używkę. Jak to jest?

Ja u siebie mam jedną listwę pomalowaną w czarny metalik, i wszystkie teraz tak pomaluję.
A ta jedna to niestety była pęknięta i kupowałem drugą a w Radomiu miał tylko taką.

Krzysi3k - Wto Kwi 12, 2011 22:59

Nowal, tak mam tą lotkę :)
I nie mam problemów, czemu miałbym mieć? :P
Jeszcze w tej lotce jest światło stopu LEDowe, a nie żarówka :P

Nowal - Wto Kwi 12, 2011 23:13

Czyli warto wydać te 200zł?
Tylko ja chce zrobić to w czerni i się zastanawiam czy będzie mi to pasowało na moim autku. Może zrobić taki kolor jak jest oryginalna lotka w 200

Krzysi3k - Wto Kwi 12, 2011 23:40

Jak powiesz, że jesteś z roverki.pl po masz po 180 zł ;)
I daj normalnie w kolor nadwozia :)

Nowal - Wto Kwi 12, 2011 23:47

No będę myślał :) mam nadzieję, że uda się to założyć jeszcze przed wyjazdem w rodzinne strony (Zambrów) a wtedy postaram się pojawić w Białym na spocie ;)

A listwy jak malować, bo i tak muszę tylko pytanie czy pomalować je w czarny metalik czy mat? a może jakieś inne propozycje?

Krzysi3k - Wto Kwi 12, 2011 23:53

W kolor nadwozia :)
kamax_19 - Sro Kwi 13, 2011 00:07

Nowal, Ten grill w swoim roverku walni też w kolor nadwozia będzie lepiej wyglądało... :grin: :grin:
Nowal - Sro Kwi 13, 2011 18:19

Ten grill to jest do poprawienia ;p
Jak kupię lotkę to będę malował ;)

kamax_19 - Sob Maj 07, 2011 09:45

Nowal, Chyba że tak... :grin: :grin: :wink:

[ Dodano: Sob Maj 07, 2011 09:45 ]
Troche wzbudzę mój temat, jak niektórzy wiedzą mam MG ZR na cześci i tak patrze na blędę na klapie tylko nie wiem czy nie bedzie wyglądał dziwnie rover z blędą ze znaczkiem MG :?: :?:

Krzysi3k - Sob Maj 07, 2011 11:00

kamax_19, jak chcesz przerabiać R na MG to zmieniaj, jak ma zostać R to zostaw :)
Ja zastanawiałem się czy nie wsadzić do swojego, ale blenda od R25 z chromem fajniejsza jest od tej MG ;)

leszczu - Sob Maj 07, 2011 11:30

kamax_19, moim skromnym zdaniem zostaw tak jak masz. :wink:
kamax_19 - Sob Lip 16, 2011 20:34

[ Dodano: Sob Lip 16, 2011 20:34 ]
Odgrzeje trochę kotleta i zapytam was o zdanie.
Malowanie roverka troche się odwleka ale co zrobić.... Brak czasu i chęci. Ale do rzeczy w przyszłym tygodniu biorę się za malowanie zderzaka przód lusterek i drzwi i tak patrząc na ten tandetny pseudo chrom na zderzakach myślę co z nim zrobić, w kolor nadwozia nie bardzo bo się wszystko zleje w jedną całość...
Co powiecie na czarny mat..??
Lub jak ktoś ma jakiś inny dobry pomysł to pisać :grin: Myślałem zrobić go na gładko ale mój 5-cio drzwiowy checzbek ma raczej mało sportowy wygląd.... i to odpada.

leszczu - Nie Lip 17, 2011 10:57

Nie wiem, ale moim zdaniem ten chrom pasuje do tego koloru, więc jak go bym zostawił. :wink:
kamax_19 - Nie Lip 17, 2011 23:48

Tak się z tą wizjom przespałem i chyba faktycznie zostanie. Jak by zmieniło kolor na czarny mat to by wyglądało jak tandetny plastik, ale tłumik z lekko przyrdzewiałego zmienił kolor na czarny mat i wygląda zaje^#%cie...... :grin: :grin: Jak umyję auto to wrzucę jakieś foto