Zobacz temat - [600] Pytanie o sprężyny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [600] Pytanie o sprężyny

BorysOpole - Pon Kwi 11, 2011 10:08
Temat postu: [600] Pytanie o sprężyny
Witam!

znalazłem takie sprężynki i zastanawiam się nad ich zakupem obniżenie -35mm co o nich powiecie ?

http://www.tuning-zone.pl...D_64713419.html

cena dos atrakcyjna

Krzysi3k - Pon Kwi 11, 2011 10:23

Wyglądają na progresywne, ale to te MTS Technik, czyli Jamexy, czyli badziew.
Będzie niżej, ale miękko - zabijesz amorki w szybkim tempie, przy 5 osobach na pokładze będzie tarło Ci o każdy najmniejszy hopek. Sprężyny obniżające muszą być twarde, żeby nie osiadał przy komplecie ludu :)

Pływak - Pon Kwi 11, 2011 12:13

Krzysi3k napisał/a:
Wyglądają na progresywne, ale to te MTS Technik, czyli Jamexy, czyli badziew.

Czyli chcesz powiedzieć, ze Jamex to to samo co MTS? Można wiedzieć skąd te informacje bo ja usilnie szukałem info na temat producenta zawieszeń MTS'a i nic nie znalazłem...

Cytat:
Będzie niżej, ale miękko - zabijesz amorki w szybkim tempie, przy 5 osobach na pokładze będzie tarło Ci o każdy najmniejszy hopek. Sprężyny obniżające muszą być twarde, żeby nie osiadał przy komplecie ludu :)

Co do Jamexa to miałem i było bardziej twardo niż na aktualnym zawieszeniu obniżającym w Alfie czy to znaczy, że aktualnie mam jeszcze większy badziew?

adamsky - Pon Kwi 11, 2011 12:18

Pływak napisał/a:
czy to znaczy, że aktualnie mam jeszcze większy badziew?

tak :D

Pływak - Pon Kwi 11, 2011 12:25

W takim razie jeśli mogę prosić o opinie specjalisty co by było lepsze? :]

Co do MTS osobiście bym nie kupił nie wiadomo gdzie to robią, a auta siadają jak chcą bo nie ma wersji dedykowanych osobno do benzyny i osobno do diesla. Na forum AR jednemu tył usiadł więcej niż przód...

adamsky - Pon Kwi 11, 2011 12:27

Pływak napisał/a:
mogę prosić o opinie specjalisty

zaraz go zawołam ;) tak sobie zażartowałem Pływak ;)
ja myślę że nie ma co cudować i brać sprawdzone rozwiązania, czyt. Koni, Jamex, Eibach.
mnie nie stać, ale może kiedyś kiedyś... :)

Pływak - Pon Kwi 11, 2011 12:32

Jamex na seryjnych amorach to też tragedia zresztą osobiście drugi raz bym nie popełnił tego błędu co w R i nie pakował obniżających sprężyn do seryjnych amorów niezależnie czy to był by Jamex czy Eibach czy jeszcze coś innego. Chociaż sądząc po dziale w jakim założony jest temat wychodzi na to, że ma tylko wyglądać wtedy bierz co popadnie ale nie licz na to, że auto będzie sie dobrze prowadzić...

P.S Ja tam do żartów zawsze używam emotki " ;) " :P

Krzysi3k - Pon Kwi 11, 2011 16:10

A gdzieś słyszałem, ale skoro to nie to samo to zwracam honor :p
Pływak - Pon Kwi 11, 2011 20:00

Jamex wiem, że robią u nas, a gdzie klepią tego MTS'a to nie mogłem nigdzie znaleźć
BorysOpole - Pon Kwi 11, 2011 22:36

to dobrze że ich nie zamówiłem bo byłaby wtopa, dzięki będę szukał czegoś dalej
zuber84cool - Czw Maj 19, 2011 23:56

Kiedyś, całkiem niedawno na alledrogo był do kupienia nowy komplet P/T oryginalnych sprężyn H&R niebieskich do Accord V za 400zł, pamiętam że dość długo obserwowałem tę aukcję i miałem je kupić, ale jakoś tak mi to zeszło ... może są jeszcze gdzieś na aukcji ... ;)