Zobacz temat - [R 214, 16V] gotująca się woda w chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214, 16V] gotująca się woda w chłodnicy

EmiliiN - Pon Kwi 11, 2011 17:57
Temat postu: [R 214, 16V] gotująca się woda w chłodnicy
Mam problem z samochodem rover 214, 99r., 16V, otóż wymieniłam uszczelkę na głowicy oraz uszczelkę kolektora wydechowego. Wyjechałam od mechanika i po 100km w aucie zaparowały szyby. Najpierw było ciepło w aucie po czym zaczęło dmuchać zimne powietrze. Temperatura silnika w normie. Zatrzymałam się i okazało się że 1 litr wody z chłodnicy wygotował się. Uzupełniłam wodę i zagrzałam auto, po około 15 km woda w zbiorniczku wyrównawczym zagotowała się i zaczęła wydostawać się z pod korka zbiorniczka. Dodam tylko, że poziom i kolor oleju w silniku ok, chmur dymu z wydechu nie widać, dodatkowo wymieniłam termostat, brak cinienia na wężu przy chłodnicy (jest miękki). Co może być przyczyną, czy może to być pompa wodna??? Proszę o pomoc
automechanik - Pon Kwi 11, 2011 18:09

Uszkodzona pompa wodna (najczęściej popuszczony wirnik na osi) Moze być przyczyną objawów występujących w Twoim Roverku.
Tomi - Pon Kwi 11, 2011 18:20

... albo korek, który nie trzyma ciśnienia w układzie.
EmiliiN - Pon Kwi 11, 2011 18:21

dzięki za odp - piszesz że pompa?? czy ta usterka może powodować pisk po odpaleniu tak jakby pasek piszczał ?
Tomi - Pon Kwi 11, 2011 18:37

Po odpuszczeniu czego? Sprzęgła?
EmiliiN - Pon Kwi 11, 2011 18:44

piszczy po odpaleniu silnika i to przez dłuższa chwilę
Tomi - Pon Kwi 11, 2011 18:49

Jakaś rolka/napinacz, łożysko... może i pompa wody ale tego bym nie przesądzał. To chyba nie problem po odpaleniu otworzyć maskę i sprawdzić co piszczy.