Zobacz temat - [R75] Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.

pietras06 - Pią Kwi 15, 2011 17:17
Temat postu: [R75] Brak reakcji po przekręceniu kluczyka.
Problem taki jak w opisie. Po przekręceniu kluczyka brak reakcji ze strony auta, nie zapalają się żadne kontrolki, nie odpala. Proszę o pomoc.
VMatas - Pią Kwi 15, 2011 17:40

Akumulator i bezpieczniki sprawdzone? Bo to podstawa przy takim problemie :)
pietras06 - Pią Kwi 15, 2011 18:03

Tak wszystko zostało sprawdzone i wygląda ok.
apples - Pią Kwi 15, 2011 18:49

pietras06 napisał/a:
Problem taki jak w opisie. Po przekręceniu kluczyka brak reakcji ze strony auta, nie zapalają się żadne kontrolki, nie odpala. Proszę o pomoc.
Napisz co było robione przy aucie.
pietras06 - Pią Kwi 15, 2011 19:14

Mam auto prawie od roku. Standardowo wymienione zostały filtry i oleje. Poza tym raz przepalił się bezpiecznik i został wymieniony czujnik poduszki i panel od sterowania okien i lusterek. Był uderzony w prawy przedni bok.
apples - Pią Kwi 15, 2011 19:48

pietras06 napisał/a:
Mam auto prawie od roku. Standardowo wymienione zostały filtry i oleje. Poza tym raz przepalił się bezpiecznik i został wymieniony czujnik poduszki i panel od sterowania okien i lusterek. Był uderzony w prawy przedni bok.
Pytałem czy teraz.


W tej sytuacji wszystko wskazuje na problem ze stacyjką lub kostka dochodzącą do niej. Odkręć osłonę kolumny i sprawdź kostkę. Możesz również psiknąć do stacyjki jakimś preparatem smarującym np. smarem silikonowym do zamków.

pietras06 - Pią Kwi 15, 2011 19:53

No właśnie kostka została zmieniona i dalej nic.
VMatas - Pią Kwi 15, 2011 21:10

Według Rave wynika, jeżeli jest walnięty immo (EWS-3) na paneli może nic nie zapalać się. Również to może być przy przepalonych bezpiecznikach 12 (pod maską) i 6 (w kabinie). Brać Rave, schemat "Charging and Starting", miernik i do roboty.
zetes - Pią Kwi 15, 2011 21:47

A może brak masy z powodu przerwania się przewodu masy :razz:
VMatas - Pią Kwi 15, 2011 22:28

Możliwe. Dla tego i napisałem, że schemat, miernik i do roboty :razz: