Zobacz temat - [R220 coupe] Tomcat Mocowanie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R220 coupe] Tomcat Mocowanie silnika


kuba_7 - Pon Kwi 18, 2011 21:44
Temat postu: [R220 coupe] Tomcat Mocowanie silnika
Witam , mam problem z mocowaniami silnika w moim samochodzie , przedniego-dolnego mocowania nie mam wcale , natomiast mocowanie od strony rorządu wydaje mi się za wysokie bo silnik krzywo siedzi i z tej strony jest wyższy , oczywiście uprzedzam ze nie wiąże się to z brakiem przedniego-dolnego mocowania ponieważ mocowanie to nie odpowiada ze poziomowanie silnika lecz przeciw działa momentowi obrotowemu silnika . Przednie-górne mocowanie jest ok. Moja prośba to czy któryś z posiadaczy Tomcata mógł by zrobić dokładne zdjęcia mocowania od strony rozrządu i wysłać na mojego mejla , ewentualnie bardzo pomocne było by zmierzenie tego mocowania i podania tego wymiaru na jakimś prostym rysunku mógł bym wtedy porównać te dane z moim mocowaniem . Druga prośba dotyczy mocowania którego nie posiadam wcale (przednie-dolne) szukałem go na rożnych aukcjach i dzwoniłem do kilku ludzi jednak nikt owego już nie posiada . Jeśli ktoś z was posiada to mocowanie to chętnie je kupie , gumowe tuleje tego mocowania mogą być wybite bo zawsze można dobrać i wprasować nowe , bardzo proszę o pomoc bo w stanie obecnym nie mogę użytkować mojego Tomcata mój tel.792387326
Brt - Pon Kwi 18, 2011 21:53

kuba_7, odnośnie dolnego przedniego mocowania spróbuj napisać maila do kolegi Przemek_Docent .... on kiedyś dorabiał takie mocowanie sam ... moze bedzie gdzieś miał wymiary ...

http://forum.roverki.eu/p...ewprofile&u=419

Marrkus - Pon Kwi 18, 2011 22:11

Być może jakiś fachman wstawił złą poduchę od strony rozrządu. Pokaż jak to wygląda u ciebie na zdjęciach

To poducha typowa dla aut z silnikiem diesla, i silnikiem 1.8 K seria



A w 220coupe siedzi tam nieco inna (niższa) poducha



Mocowanie do belek przedniej i tylnej


Zdjęcia zaczerpnięte z forum Rovertech.net

kuba_7 - Wto Kwi 19, 2011 18:20

Po oglądnięciu wyżej zamieszczonych zdjęć jestem teraz pewien ze posiadam niewłaściwe mocowanie od strony rozrządu , w tym momencie mam tam poduszkę z zdjęcia 1 czyli od K-serii i dlatego silnik mam krzywo . Czy ma możne ktoś z Was mocowanie z zdjęcia 2 na sprzedaż lub orientuje się kto takie posiada , co do przedniego-dolnego mocowania to postaram się je sam wykonać , ewentualnie jeśli kiedyś znajdę odpowiednie to je zamienię . Jeśli ktoś może mi pomóc w znalezieniu tych części to był bym bardzo wdzięczny.