Zobacz temat - [r 45] trzecie Swiatło stop
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r 45] trzecie Swiatło stop

rafeque - Wto Kwi 19, 2011 12:29
Temat postu: [r 45] trzecie Swiatło stop
witam,
mam problem z odklejaniem się od szyby trzeciego światła stop. Kupiłem w sklepie budowlanym specjalny klej do szyba-metal, lustro-glazura odpory na wilgoć i nie pomogło,pojeździłem z 2 tygodnie i znowu się odkleiło.
Proszę o pomoc jakiego kleju użyć .
dzięki za pomoc


ps.poniżej zdjęcie tych blaszek,które łączą się z szybą :cry:

BoloSr - Wto Kwi 19, 2011 13:21
Temat postu: Re: [r 45] trzecie Swiatło stop
rafeque napisał/a:
witam,
mam problem z odklejaniem się od szyby trzeciego światła stop. Kupiłem w sklepie budowlanym specjalny klej do szyba-metal, lustro-glazura odpory na wilgoć i nie pomogło,pojeździłem z 2 tygodnie i znowu się odkleiło.
Proszę o pomoc jakiego kleju użyć .
dzięki za pomoc


ps.poniżej zdjęcie tych blaszek,które łączą się z szybą :cry:


masz szczecie ze ci szyba nie pekla od tego kleju :)
to sie przykleja na tasme dwustronna tak gruba a nie na klej :( :(

szoso - Wto Kwi 19, 2011 13:23

taśma musi być dobra bo inaczej spłynie od słońca, polecam 3M
kruszan - Wto Kwi 19, 2011 13:26

taśma 2 stronna (piankowa) ma grubość około 1/2 mm, to na pewno już nie odpuści :)
greg-si - Wto Kwi 19, 2011 14:32

kruszan napisał/a:
taśma 2 stronna (piankowa) ma grubość około 1/2 mm, to na pewno już nie odpuści :)

U mnie trzymało się miesiąc i odpuściło.

rafeque, zmagam się z tym samym. Przetestowałem przez 2,5 roku kilkanaście wariantów i niestety nie ma dobrego sposobu.
Obecnie zrobiłem po raz kolejny na partyzanta taśmą.
Najpierw na samą metalową blaszkę taśma dwustronna. Później kilka warstw mocnej taśmy wzmacnianej 3M. Wczoraj 250km po wyboistej drodze z obniżonym zawieszeniem i niskiej oponie i póki co się trzyma ;)

bluegory - Wto Kwi 19, 2011 19:42

oj też miałem z tym problem pare miesięcy temu. Należy dobrze wyczyścić, odtłuścić i osadzić te metalowe uchwyty na kleju do szyb(typowy klej do obsadzania szyby w samochodzie) trzyma bezproblemowo i mocno!
rafeque - Sro Kwi 20, 2011 12:30

dzięki za info,
wypróbuje najpierw taśmę tak jak pisze Szoso420i Kruszan,jak to nie pomoże -to pojadę do serwisu szyb samochodowych, po klej o którym pisze bluegory
Dam znać jak to się uporam z tym problemem .

sruba77 - Pią Kwi 22, 2011 20:14

U mnie sprawdziła się taśma 2-stronna przeznaczona do przyklejenia lusterka wewnętrznego kupiona w motoryzacyjnym. 2. rok już trzyma i odpukać nie odpada. Ważne żeby dobrze odtłuścić szybę przed przyklejeniem najlepiej spirytusem :wink:
rafeque - Nie Maj 08, 2011 16:09

witam,
po próbach walki z trzecim światłem stop w końcu udało się przykleić na taśmę dwustronną do lusterek zewnętrznych,wcześniej kleiłem klejem (Permatex klej do lusterek wstecznych - trwały) nie polecam wytrzymał mi dwa dni aż przyszło ocieplenie i przy nagrzaniu się w aucie
klej puścił .Podsumowując lepsza taśma i mniej zachodu w wyborze

greg-si - Nie Maj 08, 2011 18:04

Mi taśma naklejona na grubo trzyma do tej pory.