Zobacz temat - [R214i] Obroty silnika przy zmianie biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] Obroty silnika przy zmianie biegów

tomi83 - Wto Kwi 19, 2011 22:27
Temat postu: [R214i] Obroty silnika przy zmianie biegów
Witam, zauważyłem, że czasem a nawet dość często ostatnio obroty nie spadają od razu kiedy wciskam sprzęgło i wrzucam inny bieg. Przez chwilę od puszczenia gazu i wciśnięcia sprzęła stoją w miejscu i dopiero po chwili opadają :cry: Co może być przyczyna??
leszczu - Wto Kwi 19, 2011 22:31

Zacinająca się linka gazu. Nasmaruj ją i lekko popuść przy przepustnicy. :wink:
tomi83 - Wto Kwi 19, 2011 22:51

leszczu19901 napisał/a:
Zacinająca się linka gazu. Nasmaruj ją i lekko popuść przy przepustnicy. :wink:


Mhmm, a silniczek krokowy może mieć na to jakiś wpływ czy tylko steruje obrotami biegu jałowego??

Jak mam ją nasmarować??

des - Sro Kwi 20, 2011 21:53

Wg to tak ma być.
tomi83 - Sro Kwi 20, 2011 23:34

des napisał/a:
Wg to tak ma być.


Co tak ma być?? NIe rozumiem odpowiedzi :)

Linka nie zacina się na 100%, dziś sprawdzałem, dodam, że pomimo puszczenia gazu, wciśnięcia sprzęgła obrotu nie spadają od razu, idą jakieś 250 rpm w górę i dopiero opadają...

pistolet - Sro Kwi 20, 2011 23:42

To silnik krokowy się zacina :) Też tak mam. Nie mam nerwów, żeby z tym robić samemu ani czasu nawet jechać do mechanika.
tomi83 - Sro Kwi 20, 2011 23:57

pistolet napisał/a:
To silnik krokowy się zacina :) Też tak mam. Nie mam nerwów, żeby z tym robić samemu ani czasu nawet jechać do mechanika.


Rozumiem, ze rozkręcałeś go, czyściłeś ale nie pomogło?? Brać się za to samemu??

pistolet - Czw Kwi 21, 2011 00:09

Właśnie nie rozbierałem go, bo nie mam do tego cierpliwości, a nie chcę rzucać mięsem jak go nie będę mógł poskładać...

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2011 00:09 ]
Ale ADI ładnie napisał jak się zająć silnikiem krokowym tu:
http://forum.roverki.eu/v...ik+krokowy+r200
Jak to zrobisz to podziel się refleksjami :P

tomi83 - Sob Kwi 23, 2011 17:54

pistolet napisał/a:
Właśnie nie rozbierałem go, bo nie mam do tego cierpliwości, a nie chcę rzucać mięsem jak go nie będę mógł poskładać...

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2011 00:09 ]
Ale ADI ładnie napisał jak się zająć silnikiem krokowym tu:
http://forum.roverki.eu/v...ik+krokowy+r200
Jak to zrobisz to podziel się refleksjami :P


Dziś wymontowałem silniczek do wyczyszczenia, w środku dużo czarnego "czegoś", niby sadza, niby kurz, zbite w twardą masę... Wszystko potraktowałem benzyną ekstrakcyjną, domyłem do czysta i poskładałem :) Złożenie silniczka to bardzo prosta czynność, najlepiej jak dwie osoby to robią, jedna trzyma silniczek i trzpień a druga włącza zapłon [wystarczą dwa takie włączenia], nie trzeba odłączać nic od czujnika temperatury :)