Zobacz temat - [R45] Głośniki tył
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R45] Głośniki tył

kajox1 - Czw Kwi 21, 2011 13:27
Temat postu: [R45] Głośniki tył
Witam, stała się rzecz tragiczna. Fabryczne głośniki z tyłu popierdują, pękło zawieszenie. Tu pojawia się problem bo podoba mi się oryginalne maskowanie. Da się jakoś zamaskować nowe głośniki w ten sposób? Z tego co patrzyłem to mocowanie śrub też nie jest standardowe, trzyma się chyba na trzech. Wstawiał ktoś coś niestandardowego w tył?
shilus82 - Czw Kwi 21, 2011 13:33

standardowe głośniki mają 13 cm i powinny trzymać się na 4 śrubach, chyba że ktoś już tam majstrował. Maskowanie też powinno wejść bez problemu, chyba że środek wysokotonowy jest jakiś wyjątkowo wysoki, ale zawsze możesz włożyć ten głośnik od spodu.
Markzo - Czw Kwi 21, 2011 16:35

13cm? mi tam weszły 16tki bez problemu, maskownice na nich polozylem i wyglada seryjnie ;)
Artu - Czw Kwi 21, 2011 19:58

Markzo ty mówisz o sedanie a shilus82 o hatchbacku :mrgreen: stąd ta różnia rozmiarów
kajox1 - Czw Kwi 21, 2011 22:25

Markzo napisał/a:
13cm? mi tam weszły 16tki bez problemu, maskownice na nich polozylem i wyglada seryjnie ;)


no właśnie dzisiaj rozkręciłem, bez wątpienia są to 16cm. a co do maskownicy, to nie skacze Ci na dziurach jak na niczym się nie trzyma? bo luźno w tej dziurze siedzi jak nie jest przykręcona.

marcin316 - Czw Kwi 21, 2011 23:00

Ja maskownice przykleiłem taśmą dwustronną i jest OK. Nic niedobrego się z nimi nie dzieje. Opisywałem gdzieś też sposób montażu głośnika 16 cm w miejsce oryginału, tylko że ja mam sedana...
Markzo - Czw Kwi 21, 2011 23:27

kajox1 napisał/a:
to nie skacze Ci na dziurach jak na niczym się nie trzyma? bo luźno w tej dziurze siedzi jak nie jest przykręcona.

raczej nie, nie musialem ich poprawiac po montazu, a juz chwile w aucie jezdza :)

kajox1 - Pią Kwi 22, 2011 22:48

a próbował może ktoś wstawic w półkę dwa wooferki 16cm na wzmacniaczu? zdaje egzamin?
keczu - Pon Kwi 25, 2011 08:44

marcin316 napisał/a:
a maskownice przykleiłem taśmą dwustronną i jest OK

Moze i ok. Ale wystarczy wyjac fabryczne glosniki ktore sa przykrecane w trzech miejscach. Odciac kosz glosnika zostawiajac te trzy sruby. Na fabrycznym glosniku (koszu) trzyma sie fabryczna maskownica. Tak wycietym org. glosnikiem ,wczesniej nawiercajac trzy otwory w nowym mocujemy do tylnej polki w fabryczne punkty z fabryczna maskownica. Bylo na forum.
kajox1 napisał/a:
a próbował może ktoś wstawic w półkę dwa wooferki 16cm na wzmacniaczu? zdaje egzamin?

Tez sie nad tym zastanawialem ,co prawda mialem kiedys w mazdzie 323f 2x25cm woofery :shock: w polce i w Mazdzie 626 zestaw 3-drozny z 20 cm wooferami i gralo to w miare oki, ale nie tak jak glosnik w skrzyni. Polka byla wzmocniona 3cm plyta. Teraz wlasnie kupilem klocki do audio mojego Civica (sedan) i tez myslalem o 16-tkach wooferach, ale trzeba znalezc takie co zagraja bez obudowy a prawie wsztstkie subwoofery nawet 16-stki zaprojektowane sa pod obydowe (nie tak jak mid woofery z komponentowych zestawow ) sa cholernie drogie ( nie myl mid z sub wooferami) i nie wiadomo co z tego wyjdzie i trzeba by bylo polke jakos usztywnic ,wiec juz mam skrzynke do zamontowania. Glosnikow z tylu nie bedzie bo w sedanie potrzebne tam sa wolne otwory zeby suba bylo lepiej slychac. Pozdr.