Zobacz temat - [r214i] Pocenie spod obudowy wałka rozrządu [fotka]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214i] Pocenie spod obudowy wałka rozrządu [fotka]

tomi83 - Nie Kwi 24, 2011 11:46
Temat postu: [r214i] Pocenie spod obudowy wałka rozrządu [fotka]
Witam,

co zrobić, żeby wyeliminować pocenie spod obudowy wałka rozrządu. Poci się na łączeniu obudowy wałka z głowicą, wszystko widać na foto :) To grubsza sprawa czy może dam radę samemu to zrobić?? :) Dodatkowo olej leci przez kopułkę aparatu zapłonowego, podejrzewam, że do wymiany także uszczelniacz na wałku :(

[ Dodano: Nie Kwi 24, 2011 11:46 ]
Nie wierze, że nikt nie wie o co chodzi??:)

keczu - Nie Kwi 24, 2011 12:12

tomi83 napisał/a:
co zrobić, żeby wyeliminować pocenie spod obudowy wałka rozrządu.

Trzeba to uszczelnic. :wink:
tomi83 napisał/a:
To grubsza sprawa czy może dam radę samemu to zrobić??

Zalezy co dla Ciebie jest grubsza sprawa. Trzeba zdjac rozrzad, pokrywe zaworow i odkrecic obudowe walka rozrzadu. Wyjac walek (wiec uszczelniacz mozna latwiej wymienic). Trzeba powierzchnie delikatnie wyczyscic. Do uszczelnienia niby jest jakis specjalny produkt, ja uszczelnialem zwyklym dobrej jakosci czarnym siliconowym uszczelniaczem. Uszczelniacz trzeba nalozyc w odpowiedzie miejsca (mam instrukcje w samochodzie musial bym zeskanowac) . Tylko bardzo cienko i potem trzeba rozsmarowac , jeszcze raz bardzo cienko zeby nadmiar uszczelniacza nie pozatykal kanalow olejowych. Przy okazji mozesz wymienic /wyczyscic popychacze jesli jest taka potrzeba bo to dobra okazja.Pozdr.

tomi83 - Nie Kwi 24, 2011 12:39

Rozumiem :) Czyli na wałek idą zimeringi a na powierzchnie styku obudowy wałka z głowicą silikon?? Dobrze zrozumiałem ?? :) W astrze 1.4 samemu zdejmowałem głowicę, więc może i tu dam rade??;)
keczu - Nie Kwi 24, 2011 12:40

tomi83 napisał/a:
Dobrze zrozumiałem

Dobrze. :wink:

tomi83 - Nie Kwi 24, 2011 12:46

Dziękować :)