Zobacz temat - [R216 coupe] sprzęgło nie wysprzęgla
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R216 coupe] sprzęgło nie wysprzęgla


przemeksc - Sob Kwi 23, 2011 19:10
Temat postu: [R216 coupe] sprzęgło nie wysprzęgla
Witam, mam problem ze sprzęgłem, a konkretnie z wysprzęglaniem, a stało się to nagle bez jakichkolwiek oznak.
Ruszyłem ze skrzyżowania jak zwykle, jak zmieniałem na 2 to już słychać było zgrzyt na skrzyni ale bieg wszedł i jechałem, a na 3 (inne biegi też) to już nie dało się wbić w ogóle.
Doturlałem się na parking i jak zgasiłem silnik to się dało wbijać biegi bez problemu, a na włączonym to tylko wsteczny mi wszedł i szarpło od razu do tyłu.
Teraz pedał sprzęgła chodzi inaczej niż wtedy, jest dużo większy luz, ale linka raczej jest ok, bo porusza łapą bez problemu.
No i pech jest taki że zostałem bez auta, a wczoraj jeszcze miałem 2 i jedno sprzedałem.

Proszę o poradę, co może z tym być oraz co ważniejsze u jakiego mechanika to zrobić, w okolicach Sosnowca?

desperado67 - Nie Kwi 24, 2011 01:50

Sprawdź linkę, z jednej strony pancerz linki jest wkręcany w uchwyt jest tam gwint niestety z plastiku i jak się wyrobi to są takie objawy(hondowski silnik). Linka nie jest naciągnięta jak należy.
przemeksc - Nie Kwi 24, 2011 18:16

Podciągnąłem linkę podłożyłem prymitywną podkładkę i działa :)
Niestety nie dałem rady tego w bardziej fachowy sposób wyregulować bo nie mam warunków.
Dzięki za radę, a resztę to już mechanik jakiś zrobi.